Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekkori bántásokra mi a...

Krisz_39 kérdése:

Gyermekkori bántásokra mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A szüleimmel kapcsolatban nem tudom mitévő legyek.

Mivel gyermekkorban elég sokat vertek és nem éreztem hogy megértettek, elfogadtak volna.


Mivel már felnőttem, viszont komoly lelki zűrjeim vannak. Mivel sem partnert nem tudok találni illetve állandóan szorongok és újraélem azokat a fájdalmakat amiket régebben elszenvedtem.

Mintha nem lenne belőle kiút.


Függőségek alakultak ki bennem, amik csökkentik a fájdalmakat és ezek által kicsit könnyebb elviselni a hétköznapokat.

De gyakran borzasztóan mély kínok jönnek elő, a megaláztatás és a semmibe vétel érzéseivel.


A szüleimnek beszéltem róla, de abszolút úgy gondolják hogy én egy normális egészséges ember vagyok. Jó mi?


Pszichológushoz, pszichoterápiára nem tudok eljárni, mert külföldön élek. A nyelvet meg annyira nem beszélem hogy itt menjek ilyen helyre...


Mi lehet szerintetek a megoldás???



#szeretethiány #megaláztatás #gyermekkori bántás
2018. márc. 16. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Költözz haza, és feküdj be pár hétre a pszichiátriára.

Nyilván vannak itt bajok, én a helyedben megszakítanám velük a kapcsolatot.

2018. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is bantalmaztak, stb stb.

Tudtam hogy nem egeszseges a lelki allapotom, ezert on gyogyitasba kezdtem.

Megkerestem a tetteim, erzeseim miertjet, de ugy jo melyre menoen. Majd miutan tudtam hogy miert, megforditottam az egeszet. Mostmar elhutottam odaig hogy az egeszet “tanulasi” lehetosegkent fogom fel.

Kutattam hogy vajon miert tettek azt amit, mi vette ra oket stb...

Kiderult hogy az anyukamat bantalmaztak gyermekkent, az apukaja, anyukaja. O nem tudta hogy ez nem helyes, termeszetesnek vette hogy o is ezt csinalja. Nincs lelkiismeret furdalasa, bocsanatot sem ker, hiszen heles dolognak erzi. Ez lelki eredetu nala, ezert haragudni sem tudok ra. En igyekszem megkeresni minden rosszban a jot. Csak igy lehet.

Hidd el, ha eltudsz vonatkoztatni, onmagadba nezni, a multba es valoban gyogyulni szeretnel, Sikerulni fog.

Ha gondolod szivesen adok par tippet privatban... :)

2018. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon segített a következő könyv, az összes instrukciójával (kölcsönözd ki a könyvtárból): Susan Forward: Mérgező szülők

Úgy gondolom, hogy a benned élő gyermekkel kéne "beszélned", lehet hülyén hangzik, de nekem is volt egy borzasztóan rossz gyerekkori időszakom és nagyjából megoldottam magamnak pszichológus nélkül is. Most kiegyensúlyozott vagyok és egy maradványproblémám maradt fenn, ezen épp dolgozom. :) a könyvet ajánlom olvasásra, esetleg nézz körül a neten hátha valaki feltöltötte

2018. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Habár a szüleim engem nem vertek, de komoly pszichológiai terror alatt tartottak. A könyv mindenképp a szembesítést ajánlja. Én megbékéltem velük úgy, hogy megismertem a múltukat és rájöttem, hogy ők éppúgy sérült gyermekek, mint én. Nekem ez biztosított részben megnyugvást, azóta teljesen másképp nézek rájuk. Megbocsátani nehéz, de így egyszerűbb - nehéz folyamat, de sikerülni fog. :)
2018. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy baráttal való kommunikáció, néha többet ér, mint egy pszichológus. Ha viszont ez nem működik, tanácsolom az otthoni hazaköltözést, és egy pszichiáter-kezelést.
2018. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teljesen idegen tőled, keress kint hívő közösséget. Vagy ha van erőd, próbálj magad segíteni, mondjuk állatmenhelyen, vagy ilyesmi helyen, ahol tutira hálás a közönség.

A hazajövetel se butaság, mert a mentális bajok kiköltözéssel romlani szoktak, pont a fokozott alkalmazkodás, a megértési nehézségek miatt. Itthon vannak tb-re működő ellátások, csak meg kell találni az igazit.

2018. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A te szüleid is letagadják amit csináltak veled?
2018. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jobbnál jobb válaszokat.

Igen teljes mértékben letagadják. Sőt megvannak győződve arról hogy jó szülők voltak és jól csinálták amit tettek.

Bár mikor apára rákérdeztem, bevallotta hogy szerinte "nem kaptam eleget".

Nem értem. Végülis szerintem betegek mind a ketten.

Persze vannak jó tulajdonságaik, de a szeretet szót valami mással keverik, szóval értitek...


Amúgy meg borzasztó félénk srác vagyok. Iszonyat érzékeny, de mindig elrejtem az érzéseimet. Pedig néha vannak lányok akik tetszenek, de minden érzés belül marad.


Elfogadok privibe is üzenetet, ha valaki tud valami konkrét megoldást.

Én a családállításon gondolkodom és azon hogy legalább 300 km-re költözök tőlük. De mivel 100%-ban nem sikerült felnőnöm, sajnos ezt mások hamar megérzik, és iszonyat nagy pofonokat kapok az élettől, de még élek és van remény és megvan az esélyem arra hogy jobbá tegyem az életem, még ha nem is látom az utat hogy hogyan...:-)


Írjatok

2018. márc. 16. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!