Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt még olyanok,...

Vannak itt még olyanok, akiknél akkora vasszigor van, hogy mindegy milyen beteg, nem hiányozhat?

Figyelt kérdés

Amíg menni tud iskola van, max. ha a lábamat törném, de akkor meg autóval vinne az iskola ajtóig.

Főleg apám ilyen, ki kell magából.


2018. márc. 30. 07:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
Pontozz csak le mindenkit, legalább 20-szor megkérdezted már. Mellesleg vérmérgezéssel nem is mehetnél emberek közé, úgyhogy kamuzol.
2018. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha iskolába el tudsz jutni akkor a gyerekorvoshoz is, ő szépen ad igazolást meddig nem kell iskolába járnod - és nem mész. Megfog és bevisz az apád, vagy mit csinál? Aztán őrt áll az ajtóban, nehogy elmenj?

A szülőnek ehhez az egészhez semmi köze sincs, pár napot tud igazolni, a többi hiányzást a gyerekorvossal kell lerendezni.

2018. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát nekem is sántít a sztori... Igaz, az én gyerekeim ovisok, de oda be sem vehetik őket hányással vagy lázzal. Nemhogy súlyosabb gonddal... Ne vicceljünk...


Jelezni kell ezeket és kész. Bár én úgy gondolom, már rég elvettek volna a szüleidtől veszélyeztetés miatt. Ha meg nem lépsz, hát csak szenvedj... Majd megtanulod, hogy soha senki sem fog érted kiállni, ha te nem teszed meg.

2018. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és válaszolva a kérdésre: Nálunk ilyen nincs. Nem vagyunk tanulatlan, unintelligens tirpákok. Sőt, felnőttként még én is elvárom másoktól, hogy ne hozzanak rám betegséget. Aki beteg, az maradjon otthon. Ilyenkor a gyerekeimnek is teljes nyugalmat biztosítok itthon. Volt, hogy még lázuk sem volt, de csúnyán köhögtek, taknyosak voltak és bármilyen hihetetlen, ez rámehet tüdőre, mellhártyára és sorolhatnám. Én nem fogok kockáztatni. Ja, és más gyerekeket megfertőztetni sem...
2018. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy ha ennyire beteg állapotban bevisz téged az iskolában, és arra kényszerít, hogy ott legyél, akkor keresd fel az iskolaigazgatót, majd ő először elküld az iskolaorvoshoz, hogy valóban igazat mondasz-e, aztán ha valóban megalapozottak a sérelmeid, akkor elbeszélget az apukáddal, hogy ez nem egészen helyes dolog. Betegen nem csak azért nem szabad menni, mert 38 fokos lázzal nem bírsz bent támolyogni, hanem mert esetleg megfertőzöl másokat is, persze nyilván a vírusos fertőzésekre gondolok itt. Lázasan amúgy sem tudsz olyan jól koncentrálni, így nem tanulsz olyan eredményesen, lassabban gyógyulsz így hosszútávon nem annyira nyerő. Inkább gondolom arról lehet szó, hogy valamiért nem bízik benned.
2018. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De ezt a tanácsomat TÉNYLEG csak akkor lépd meg, ha valóban olyan nagy a baj, mint a vérmérgezéses eset, ha ez igaz, mert ha szimulálsz, akkor ezt csak egyszer játszatod el, és kisebb betegségekkel az igazgató sem akar foglalkozni, de a vérmérgezésnél már tényleg ott van a veszélyeztetés, aminél kötelessége közbeavatkoznia, akár a gyámügyet vagy családsegítőket is értesítenie egy kis ellenőrzésre.
2018. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Engem is simán elküldött az anyám suliba betegen, mikor úgy köhögtem h már fuldokoltam szinte, de hánytam is suliban egyszer. Nálunk az volt a probléma leginkább, hogy az anyám nem szerette az orvosokat csak nagyon kis koromban vitt el egyáltalán.
2018. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki, ha tévedek, de a vérmérgezésről nekem olyan fogalmaim vannak, hogy az adott résztől, ahol bekerül szennyeződés a véráramba, elindul a kis piros csík... És annak órák kérdése, hogy elérje a szíved és akkor nyekk. Ilyesmivel nem lehet csak úgy napokon keresztül járkálni, mert előbb dobod fel a talpad sem hogy túléld az első napot.


Nem vagy véletlenül egy kicsit hipochonder? Persze ne haragudj, ha tévednék, de ha valóban súlyos betegen is elrángat, akkor bent a suliban lemész az iskolaorvoshoz (gondolom x napokon van bent) és ha valóban nagy a baj, akkor ő majd eligazít.


Kis hőemelkedéssel, vagy enyhe torokfájással, ami pár napon belül elmúlt, én is voltam iskolában. Kövezzenek meg érte, de ha minden ilyen alkalomnál otthon maradtam volna, nem győztem volna pótolni a lemaradást.


Pláne most, hogy már egyetemista vagyok. Senkit sem hat meg, hogy éppen betegség vagy más miatt hiányzol, minden gyakorlatról és előadásról legfeljebb 3 alkalommal hiányozhatsz, ha véletlenül több összejönne, akkor megvágnak. Nekem emiatt nem is nagyon opció lebetegednem. Utoljára akkor maradtam itthon betegség miatt, amikor egyre jobban fájt a torkom, és nem akart múlni. Végül elmentem orvoshoz és kiderült, hogy tüszős mandulagyulladást sikerült összeszednem. Hát nem volt kellemes, ágynak is estem pár napra, addig is nem győztem számolni, miből hány hiányzás és melyik óra anyagát kitől tudnám elkérni, h ne maradjak le behozhatatlanul.

2018. máj. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!