Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne kényesztessen el?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 8. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kényeztet?
2018. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Elkényeztetni azt lehet, aki hagyja.
2018. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki: Anya, légyszi ne kényeztess már tovább, mert így is nagyon el vagyok kényeztetve! :D

Most komolyan, erre mit lehet válaszolni?

2018. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen a pszihológus is ezt mondta. De most mit csináljak? Mindent elnéz nekem. Amikor rajtakapott a cigizesen még csak nem is kiabált meg semmi. Igazabol nem elkenyeztet hanem egyszerűen rám hagy mindent. Mindig csak mosolyog, még ha épp fáradt vagyok és szemet vagyok vele akkor is. Tudom mindenki azt mondaná hogy ennek csak örülni lehet meg hogy jajj milyen jo nekem, de nem!! Nagyon rossz egy idő után.
2018. ápr. 8. 21:39
 5/10 chad1337 válasza:
100%
Egyszerűen kérd meg, hogy egy kicsit legyen szigorúbb és kész. Ennyit lehet tenni :D
2018. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Értem a problémát, de ha anyukád nem hajlandó változtatni, akkor ez van. Önállóan is tudod fejleszteni az önfegyelmed, sőt ez az igazán hatékony út. Ha csak azért tartasz be bizonyos szabályokat, mert különben anyukád leszid, akkor abból nem sok marad, ha kirepülsz. Itt az idő, hogy a kezedbe vedd az életed.


De talán nem is csak az a baj, hogy anyukád rád hagyja, ha valami rosszat csinálsz. Talán úgy érzed, hogy nem is érdekled, sőt, még azzal se tudod előhívni a figyelmét, ha valamilyen módon bántod őt. Ez tényleg probléma, ha esetleg így van nálatok, és ebben sokkal nehezebb tanácsot adni. De talán már az is egy lépés, ha megállapítod magadban, hogy erről van szó.

2018. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a bajod, amit a kommentedben leírtál, az nem baj. Ha ezt az anyukád tudatosan csinálja. Cigiztél, te is tudod, hogy helytelen. Jobban tudnád, hogy helytelen, ha ordítana veled? Kevésbé cigiznél, ha kiabálna? Nem. Fáradt voltál és szemtelenkedtél vele. Ő ezt neked elnézte. Mert szeret. Mert tudja, hogy fáradt voltál, mert tudta, hogy nincs jelentősége, máskor nem csinálnád azt. Egyszerűen békés, nem agresszív, mert az agressziónak soha nincs pozitív hatása.

Másik eset, ha nem szeretetből, okosságból békés, hanem egyszerűen nem is érdekled, nincs energiája rád figyelni. Az baj lenne. Neked kell tudni, hogy melyik áll fenn.

kényeZtet. Azért ejted sz-szel, mert a zöngétlen t-hez zöngésség szerint részlegesen hasonul.

2018. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Cserélj valakivel, akit napi szinten megvernek és megerőszakolnak a szülei. Garantáltan nem fog zavarni, hogy túl jó dolgod van.
2018. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én ha nem vagyok fáradt akkor én is elnézem nagyfiam szemtelen beszolásait ,felém de van hogy szolok érte azért hogy hol a határ.
2018. ápr. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Írj róla ki ide kérdést naponta...ja, az már megvolt
2018. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!