Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülöként mit szólnál, ha...

Szülöként mit szólnál, ha gyermeketek ott akarná hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Ott szeretném hagyni az egyetemet. Természetesen nem csak úgy fejest szeretnék ugrani a semmibe, ugyan is van egy szakmám (illetve kettő), amivel el tudnék helyezkedni és kimondottan jól tudnék keresni vele. Nem az álom meló számomra, mert szívem minden vágya egy saját vállalkozás lenne, amihez van már alaptőkém, de természetesen ehhez még kell gyűjteni. Tehát vannak terveim, de a szüleim úgy gondolják, hogy diploma nélkül nem viszem semmire az életben, pedig jóindulattal is nézve a szak, amin vagyok egy igazi büfészak, ráadásul utálom az egészet, úgy érzem, hogy csak tönkretenné az idegrendszerem, ha tovább ott maradnék. Elhelyezkedni akkor sem lehetne vele, ha elvégezném, tehát utána is az eddig megszerzett papírjaimmal helyezkednék el. Alapból az egészet a nyomás hatására kezdtem el. Jelenleg a szüleim tartanak el, így természetesen az ő véleményük számít, de mindenképpen szeretném, ha megértenék, hogy mindenkinek sokkal jobb lenne így. Ti mit gondoltok?

2018. ápr. 11. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha az én erőszakolkásomra csinálta csak,én támogatnám h otthagyja. Ezért nem kell hagyni h felnőttnek a szülő válasszon szakot is.. Itt az eredménye.
2018. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem örülnék neki egyrészről, mert nem egy olcsó mulatság még akkor sem, ha annyira ász valaki, hogy állami támogatással tanul és nem kell albit fizetnie, mert otthonról jár, vagy koleszban lakik.

Másrészről sem örülnék, mert ha már belefeccölt 2 évet, akkor azt a maradék 1,5-2 évek kibírja.


Egyetem mellett is lehet dolgozni, igaz nem 8 órában és sokkal keményebb, de ha ott vagyok, mint támogató szülő, akkor nem lenne szüksége úgy munkát vállalnia, mint egy felnőttnek és 8-10 órában, hogy az a tanulás rovására menjen, inkább hogy legyen valami saját bevétele is, ha nagyon akar dolgozni (aminek persze örülnék, hogy szorgalmas).


Én mondjuk soha nem kényszeríteném olyan pályára, amit nem szeretne (engem kényszerítettek), viszont ha választ és kiderül, hogy mégsem tetszik neki, akkor váltson pályát, de ne vesszenek el az évek.


Amúgy mi az a szak, amit tanulsz?

2018. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem feltétlen a diploma a siker kulcsa, ha más területen már van végzettséged. A szüleidnek azt próbáld elmagyarázni, hogy ha szorgalmasan és jól végzed a dolgod, akkor bármibe kezdesz, hatékony és jó lesz. Nekik sem az a céljuk, hogy hónapokig, akár évekig szenvedj álláskereséssel, mert a diplomád annyira gyakori vagy keveset ér másokéhoz viszonyítva.

Jól hangzik, hogy a fiam/lányom egyetemet/főiskolát végzett, de ha később elégedetlen lesz és menekül a munkája elől, annak semmi értelme.

2018. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez a második félévem, magyar szakos vagyok. Más, már végzett hallgatókkal is beszéltem, a diplomájukkal nem jutottak messzire, csak a sulitól 50 méterre lévő mekiig. Természetesen amint módom lenne, visszafizetném a szüleimnek is azt a pénzt, amivel eddig támogattak. De miért fizetnének további x évet még ki, ha tényleg nincs értelme?
2018. ápr. 11. 15:04
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Ezzel magyar tanár lehetsz. Ha ez minden álmuk, csalódni fognak, de ez nem olyan végzettség, amivel "valami hasonló helyre is bejuthatsz", mert vagy tanítasz vagy nem. Akkor meg a meki helyett már jobb a vállalkozás alapját képező szakmát rendesen gyakorolni és kellő tapasztalattal belevágni, ha eljön az ideje.


Volt valami céljuk a tanári diplomáddal? Esetleg már kerestek is neked munkahelyet valahol?


Szerintem fontos megérteni, hogy az ő elképzeléseik a te képességeiddel nem találkoznak és ez hosszú távon nem működhet.

2018. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Abszolút semmi elképzelésük sincs velem vagy a tanulmányaimmal kapcsolatban. Ez a magyaros dolog is csupán arra lett alapozva, hogy humán beállítottságú vagyok, ez valószínűleg nekem való. A nem álom meló, amit korábban említettem, valóban nem az álmom, de szeretettel csinálnám és valóban jó kereseti lehetőség.
2018. ápr. 11. 15:22
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanilyen okból beszéltek rá anno az angol-magyar szakra. Csakhogy nem elég az, hogy jó vagy benne, mert 40-50-sok évig csinálnod kell és ha már az elején látod, hogy nem szereted, akkor kidobott idő és pénz. Én másfél év után léptem tovább és megtaláltam az utam, ami nehezebb volt, de hosszabb távú terveim is voltak, mint hogy "ezt a vizsgát éljem túl anyuék kedvéért". Légy bátor és lépj időben!
2018. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Én mindenképpen befejezném, akkor is, ha nem ezzel akarsz foglalkozni. Nagyon sok olyan hely van, ahol kell, hogy legyen egy diplomád. Mindegy, hogy milyen. Vagy különböző projekteknél is sokszor alapfeltétel, hogy legyen felsőfokú végzettséged, és a terület sokszor nincs kikötve.

Szóval, ha már csinálod, akkor ne hagyd abba. Ártani nem fog.

2018. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha az ember saját maga elhatározásából vagy a szülei javaslatára olyan tanintézményt választott, ami nem felel meg vagy tévútnak bizonyult, akkora lehető leghamarabb szembe kell nézni a változtatással, mert az élet nem olyan hosszú, hogy sok mellékutat be lehessen járni.
2018. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Tanár már nem lehet ebben a rendszerben.
2018. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!