Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves lányom nem igazán...

19 éves lányom nem igazán olyan, mint a kortársai. Ez normális vagy valami probléma lehet a hátterében? Én tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Sokakkal jóban van és szokta mesélni, hogy találkozott valakivel, váltottak néhány szót, de ennyi. Egyetlen egy barátnője van, akivel szokott találkozni és egymásnál is szoktak aludni, de ez is ritka. Rengeteget tanul, ami meg is látszik az eredményein és szeret is ezzel foglalkozni és ez jó dolog, de néha már úgy érzem, hogy túlzásba viszi. A szabadidejében is legszívesebben itthon van, olvas vagy sorozatot néz (szórakozóhelyre vagy kocsmába, táncolni stb. senki nem tudná elrángatni), ami megint nem baj, csak ha éppen nem kell mennie sehová, nincsen semmi dolga vagy programja, akkor képes hetekig ki sem lépni a házból...


Nem volt még barátja sem, de nem is látom rajta, hogy érdekelné a dolog. Sosem beszél ilyesmiről, de azt sem látom, hogy mondjuk megnézné a fiúkat vagy ilyesmi. Fiatalabb korában sem volt ilyen, neki ez valahogyan kimaradt, pedig a tinilányok között azért elég gyakori, hogy fiúkról pusmognak, jönnek a nagy tiniszerelmek, tinisztárokért rajonganak stb., de neki nem volt ilyen korszaka. Akkor egyszer még mondta is, hogy milyen rossz, mert ő nem tud ilyenekről beszélni a lányokkal, mert őt ezek a dolgok nem érdeklik és emiatt nem nagyon találta velük a közös hangot. Ő valahogy mindig picit érettebbnek tűnt a koránál és inkább a felnőttesebb dolgok érdekelték, de azért mindig volt legalább egy barátja. Illetve sosem lázadt, nem volt vele semmi probléma, mindig ilyen tipikus jó kislány volt, aki magától tanult, jó jegyei voltak, szorgalmas volt.


Szó sincs arról, hogy én bele akarok szólni az életébe, meg akarom változtatni, mert sosem mondta neki semmi ilyesmit, nem piszkálom, nem noszogatom. Ugyanakkor picit furcsállom a viselkedését, mert a kollégáim is mindig mesélik, hogy az ő 16-17 éves gyerekeik mennyit eljárnak szórakozni a barátaikkal, miket csinálnak stb. és én is látom, hogy esténként tele a város fiatalokkal, a lányom ismerőseit is szoktam látni. Ugyanakkor a lányomon azt látom, hogy ő valahogy nem is igényli és ezért vagyok kíváncsi mások véleményére.



2018. ápr. 12. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak introvertált személyiség. Nincs ezzel baj.
2018. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Több ilyen ember van,mint gondolnád. Nincs ezzel semmi baj
2018. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyunk egyformák,én bulizos voltam,és vagyok 30 felett is,öcsém otthon ülő tipus,igazi kocka,nagyon ritkán tudjuk kimozditani a munkájából. Unokatesóm meg meleg,otthon ülő ő is,de 13 éves korában is a fiukat nézte már meg :D. Meg se lepődtünk mikor bejelentette 18 évesen h párja van,akivel azota is 10 éve töretlenek. Nálunk én vagyok a legpörgösebb szemilyésig a családban,nem tudok sokáig egy helyben lenni,mennem kell,mozognom,élményeket szereznem,társaságban lenni,sportolni,feldezni, stb. Imádok utazni,a párkapcsolataimban is ezer fokon égek,talán az ikerségem is belejátszik h levegő jegy vagyok,és nyughatatlan tipus.. Nem biztos h ez a jo,mert könnyen megőrjitem a környezetem is saját magammal a végletek embereként,de mind mások vagyunk,vannak csendesebb zárkozottabb tipusok,akik inkább otthon vannak egy könyvel filmmel,mint h folyton massirozzanak,ez egyén függő. Lehet h később még változhat akár,sokan később érnek be.
2018. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%
Rengeteg ilyen van.A közösségi hálókon majd párt talál.Ha 25 éves koráig nem lesz pasija,akkor már lehet aggódni.
2018. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Én is ilyen voltam/vagyok. Most vagyok 28 éves nő. 21 évesen lett először párom, előtte addig sem jutottam el egy fiúval sem, hogy megfogja a kezem... viszont aki 21 éves koromban a párom lett, az ma a vőlegényem, nyáron lesz az esküvőnk. Engem kicsit zavart tiniként, hogy mindenkinek volt barátja, csak nekem nem, ugyanakkor láttam, hogy sok ismerősöm csak azért van valakivel, hogy elmondhassa, kapcsolatban van - nyíltan bevallották, hogy nem egymással képzelik el a jövőt, "de most jó". Na, én ilyen kapcsolatba nem tudtam volna belemenni, nekem kellet az, hogy az első pillanattól kezdve el tudjam képzelni a párommal, hogy hosszú távra tervezünk. Ebből a szempontból abszolút nem hiányzik az a korszak, amikor havonta váltogatják a "szerelmüket" a tinit, ez sose volt az én világom. Ahogy a diszkók, bulik, piálás sem - néha elmentem, kipróbáltam, de rosszul éreztem magam az ilyen helyeken. Aztán beláttam, hogy nem kell erőltetni, tökéletesen megvagyok alkohol és bulik nélkül is.

Kevés barátom van, de ezek tartós barátságok, nem veszünk össze minden hülyeségen, és akkor sem szakad meg a baratsagunk, ha valamelyikunk pl külföldre költözik. Sok fiatalnak van rengeteg barátja, de vajon ezek igazi barátságok? Én a környezetemben azt látom, hogy akinek sok barátja van, az általában gyakran is "cseréli" a barátait - ha valaki munkahelyet vált, elköltözik, befejezi a sulit, stb, sok barátság megszakad. Nekem kevés barátom van, de ők nem egy életszakaszomhoz vagy helyhez köthetők, bárhol vagyunk, barátok maradunk.


Én sem lázadtam soha, jó kislány voltam, tettem a dolgom. Valahogy mindig megértettem a felnőttek álláspontját is, és megértettem őket, persze nem mindig értettem egyet velük. De ilyenkor higgadtan meg tudtuk beszélni a dolgokat, én el sem tudtam volna olyat képzelni, hogy a szüleimmel vagy a tanáraimmal kiabálok, ajtót csapkodok vagy ilyesmi. Soha nem éreztem erre késztetést, meg ha dühös voltam, akkor sem.


Szóval én ilyen vagyok, és szerintem normális vagyok. :) soha nem voltam és nem is leszek a legnépszerűbb ember egy társaságban, soha nem nekem lesz a legtöbb barátom, nem velem fognak flörtölni a pasik, nem én fogom a legizgalmasabb sztorikat mesélni a tinikorombol az unokáimnak, viszont van egy szerető párom, egy szuper családom, néhány nagyon jó barátom, jó munkám, érdekes hobbijaim... kell ennél több? Sokaknak biztos igen, de én elégedett vagyok az életemmel, és ez a lényeg. :)


28/N

2018. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanilyen voltam. Bulizni sosem jártam. Volt néhány baràtnőm, néha találkoztam velük, de inkább szerettem itthon lenni magamban. Barátom 21 évesen lett akivel még most is együtt vagyunk. Egyáltalán nem bánom hogy nem volt tinikoromban pasim vagy hogy kimaradt az állandó bulizás.

Nincs a lányoddal semmi baj. Majd nála is eljön az hogy kapcsolata legyen nyugi. Nem kell sürgetni.

23N

2018. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Rossz helyre irtam,vki szoljon h töröljék. Köszi.
2018. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

ISmerős. 29 vagyok, egy jó barátnőm van, a többiekkel csak beszélgetek, de nem engedem közel magamhoz őket.


Társaságban csendes, hallgatag vagyok, néha szólalok meg.

A párom a legjobb barátom is egyben, vele sokat dumálok, de egyébként olvasok, írok, zenét hallgatok, énekelek, és néha hetekig ki sem mozdulok a sütő mellől vagy a könyv felől :)

2018. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
En a lanyodnal par evvel idosebb vagyok, de 19 evesen is 1-2 baratnom volt, es soha a budos eletbe be nem tennem a labamat egyetlen kocsmaba, klubba meg ehhez hasonlo helyekre. Es normalis ember lettem, azota stabil parkapcsolattal (parom 10 evvel idosebb nalam, szoval ne lepodj meg hogyha a lanyod is idosebb ferfit valaszt majd egyszer, mert valoszinuleg o sem talalja a kortarsaival a kozos hangot... nekem pl. Az egyetemi eveim egy nagy pislogasbol teltek, mikozben a korulottem allok bulikrol, fesztivalokrol csacsogtak, en meg valamifele undort ereztem max legtobbszor :"D).
2018. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
#10: Nem mindenki apakomplexusos :)
2018. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!