Mikor nyaraljunk?

Figyelt kérdés

A feleségem és köztem egy kis ellentmondás alakult ki.

A lányunk most 3 éves és eljött az a korszak, hogy simán mehetnénk távolabbi helyekre is nyaralni. (Tengeren túl)


Én azonban amondó vagyok, hogy maradjunk a szokásos közelibb helyeknél(Olaszország, Horváthország, Bulgária, Szlovákia, stb.)

Tudom, hogy élvezné a távolabbi helyeket ugyanúgy de szerintem még 3 évesen nem fogná fel, hogy milyen messze vagyunk, mennyire egyedülálló lehetőség egy tengerentúli nyaralás. Sőt nagyobb korára biztosan csak halvány emlékei lennének a dologról.


Ezért mondtam a feleségemnek, hogy most inkább rakjuk félre az ár különbözeteket és ha majd idősebb lesz, (8-10) éves, akkor elkezdhetjük az igazi "nagy nyaralásokat", mivel több mindenre fog emlékezni, biztosan jobban élvezi majd, stb.


A feleségem hallani sem akar róla, nagyon beleélte magát, hogy idén már újra olyan nyaralások lesznek, mint a lányunk előtt.



2018. ápr. 15. 10:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%
Veled értek egyet. De ettől a feleséged nem fogja meggondolni magát. Próbálj érvelni, hátha meg tudod győzni.
2018. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
37%
és nem lehetne lepasszolni addig a kicsit monjuk nagyszülőkhöz?.. ez azért még elé nagy út a számára
2018. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindegy hova mentek? Így se-úgy se fog rá emlékezni, egy 3 évesnek kb. halál mindegy, de legalább a feleséged is jól érezné magát.
2018. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%
First world problem. De ha már: én a te álláspontodat támogatom.
2018. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
Engem a szüleim 4éves koromtól tengeren túlra is vittek nyaralni,de az első párról semmilyen emlékem nincs a képeken kívül.Így Én inkább veled értek egyet,ráértek elvinni távolabbi utakra ha már fel is fogja oket.
2018. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%
Alapvetően persze, nem fog rá emlékezni, és tök "felesleges" most a tengerentúlra menni, de a leírásodból úgy veszem ki, hogy ez nem okozna nektek gondot anyagilag. A feleséged oda szeretne menni, igazából nem teljesen mindegy, hogy fog e rá emlékezni a gyerek vagy sem? Majd elmentek később is, mikor már nagyobb lesz Legalábbis azt írod, "beleélte magát, hogy idén már újra olyan nyaralások lesznek, mint a lányunk előtt", ebből gondolom, hogy korábban is rendszeresen nyaraltatok a tengerentúlon, miért ne mehetnétek most is rendszeresen?
2018. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is neked van igazad. Plusz egy 3 éves gyermekkel egy hosszú út... sokkal macerásabb és neki sem egy leányálom. Ugyanolyan jól érezné magát egy közelebbi európai tengerparton. Ha a feleséged mindenképp messzebb akar menni, akkor nem lehetne megoldani, hogy csak ketten menjetek?
2018. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%
Én is veled értek egyet. Nekem még nincs gyerekem, ellenben az utazás a mindenem. Tuti, hogy a gyerekemet nem fogom addig vinni semmilyen hosszabb útra, amíg nem fogja értékelni azt, hogy ott van. Nem tudjátok a nagyszülőkhöz elvinni addig? Nem kell 3 hetes nyaralásra menni ennyi erővel most csak pl másfél hétre, ennyi idősen kibírná szerintem.
2018. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Én sem ajánlanám a hosszú utat, a 3 évesnek nagyon fárasztó lenne.
2018. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%

"Olyasmi nem jut néha eszedbe (talán gyengébb pillanataidban, mikor egy átfszkodott nap után fáradtan beesel az ágyba), hogy a feleséged egy érző emberi lény, nem beépített házicseléd és dada lyukkal a lába között?"


Csak ezért mert Európán belül akarja vinni nyaralni, és nem pedig Amerikába, vagy Angliába, már rabszolgatartó őstulok a pasi? :D Hát te is egy minta nőstény lehetsz.

2018. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!