Mikor nyaraljunk?

Figyelt kérdés

A feleségem és köztem egy kis ellentmondás alakult ki.

A lányunk most 3 éves és eljött az a korszak, hogy simán mehetnénk távolabbi helyekre is nyaralni. (Tengeren túl)


Én azonban amondó vagyok, hogy maradjunk a szokásos közelibb helyeknél(Olaszország, Horváthország, Bulgária, Szlovákia, stb.)

Tudom, hogy élvezné a távolabbi helyeket ugyanúgy de szerintem még 3 évesen nem fogná fel, hogy milyen messze vagyunk, mennyire egyedülálló lehetőség egy tengerentúli nyaralás. Sőt nagyobb korára biztosan csak halvány emlékei lennének a dologról.


Ezért mondtam a feleségemnek, hogy most inkább rakjuk félre az ár különbözeteket és ha majd idősebb lesz, (8-10) éves, akkor elkezdhetjük az igazi "nagy nyaralásokat", mivel több mindenre fog emlékezni, biztosan jobban élvezi majd, stb.


A feleségem hallani sem akar róla, nagyon beleélte magát, hogy idén már újra olyan nyaralások lesznek, mint a lányunk előtt.



2018. ápr. 15. 10:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%

Egy háromévesnek tényleg mindegy, de az szerintem érthető, ha a feleségednek nem. Főleg, ha már korábban volt szó róla, hogy ebben az évben már messzebb fogtok menni.


Ezért szerintem ha a feleséged most nagyon erre vágyik, akkor menjetek. Európa is nagyon szép, sőt belföldön is kiválóan lehet nyaralni, de az ember vágyait nem lehet észérvekkel megzabolázni. Ő most ettől lenne boldog, és nincs értelme azt mondani, hogy de hát ez hülyeség.

2018. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

A feleséged vágyik a tengerentúli nyaralásra. 3 év kisgyerekes meló után nem is értem, miért nem akarsz a kedvébe járni?

A gyerek még nem emlékszik. Na, és? Az európai utakra sem emlékezne.

Akik neked adnak igazat szerintem irigyek a lehetőségeitekre, ezért hurrogják le a feleséged vágyát.

2018. ápr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek veled, a tökéletes megoldás a felsorolásodban is ott van: Horvátország. Tengerpart is, de közel is van.
2018. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
93%

Itt most ebben a kontextusban nem a gyerek a lényeg. 3 éves, neki igazábol, ha jól felkészültök, mindegy az út. Feleséged igényelné ezt az utat, de te a gyereket figyeled csak. Ne felejtsd wl, hogy apa is vagy, de férj is, akárcsak a feleséged, aki anya is


Most feleség szeretne lenni. Érvelj, hallgasd meg őt is, a gyerekt se hagyjátok figyelmen kívül, de saját magatokat és a kapcsolatotokat se!

2018. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem elég meredek azt mondani a PÁRODNAK, hogy várjon még 5-7 évet arra a nyaralásra, ami korábban is MEGSZOKOTT volt nálatok. Ok, eddig a gyerek miatt nem mentetek. De az, hogy a "gyerek nem fog emlékezni rá", elég gyenge kifogás:S A feleséged már nem is számít? Neki már semmi igénye nem lehet, csak a gyerek érdekes?
2018. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon szerencsések vagyunk, hogy megengedhetjük magunknak ezt a fajta "luxust", persze ezért sokat is kell dolgozni de az már más téma.


Azért gondoltam arra, hogy most inkább "spóroljunk", hogy a most keletkező extra megtakarítást majd feltudjuk használni akkor, amikor a kislányunk nagyobb lesz.

Gondolok arra, hogy akkor nem egy hétre megyünk, hanem akár kettőre. Vagy még változatosabb programokban tudunk részt venni/még több dolgot tudunk megengedni maguknak.


Illetve amióta van egy lányom, máshogy nézem a világot. Mondhatni biztonsági játékot játszok. Egyre többet akarok megspórolni, hogy ha netalán idő előtt történne velem valami, akkor legyen mihez nyúlniuk.

Szóval azt is nézem, hogy-hogyan járnánk jobban, hogyan volna biztonságosabb nekik ha nem lennék vagy történne velem valami.

2018. ápr. 15. 12:26
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a gyereket hagyjátok itthon, őt tényleg teljesen felesleges elhurcolni, és egy hétre megvan nélkületek is, a feleségedet meg vidd el, és töltsetek egy hetet kettesben - remélhetőleg jót fog tenni nektek! - Azt meg, hogy ezentúl hogyan osszátok be a családi költségvetést, közösen kell eldönteni, nem úgy, hogy eddig csöndben voltál, hagytad, hadd álmodozzon, most meg azt mondd neki, hogy "hát hogy gondolod?" Amennyiben ez a véleményed (ami szintén érthető), ezt már sokkal korábban meg kellett volna beszélnetek.

De nem is kell ezt ilyen szélsőségesen felfogni. Egy-egy nagyobb út akár 5 évente beleférhet, gondolom.

2018. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
93%
Abban igazad van, hogy egy 3 éves gyereknek, szinte mindegy, hogy tengerentúlon, vagy "csak" mondjuk, Horvátországban nyaraltok. Ez nyilván inkább a feleséged vágyairól szól és nem hinném, hogy emiatt érdemes vitáznotok.
2018. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
18%
Veled értek egyet. Annyira bosszant engem, hogy 6 éves korom előtt mentünk külföldre nyaralni, de alig emlékszem valamire. Szívesen mennék megint ezekre a helyekre, de szüleim azt mondják, még egyszer nem akarnak menni, mert másodjára már nem olyan érdekes. Évek óta csak belföldre megyünk.
2018. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
4%

"Hogy te milyen nemes lélek vagy, színtisztán a családod védelme érdekében nem veszed a feleséged szarba se."

Az szarba vevés hogy vinné a feleségét nyaralni, csak nem másik kontinensre? Mi van, ti talán a Holdra szoktatok járni, hogy Európa már nem elég?

A kérdező felesége egyszerűen p*cs*nak lett nevelve jómódjában. És ez nem féltékenység, én is szeretnék egyszer kiutazni, de azt hogy valakinek mindenáron Amerika kell, mert egy európai utazás kaki lenne neki az kicsit magas nekem.

2018. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!