Mikor nyaraljunk?

Figyelt kérdés

A feleségem és köztem egy kis ellentmondás alakult ki.

A lányunk most 3 éves és eljött az a korszak, hogy simán mehetnénk távolabbi helyekre is nyaralni. (Tengeren túl)


Én azonban amondó vagyok, hogy maradjunk a szokásos közelibb helyeknél(Olaszország, Horváthország, Bulgária, Szlovákia, stb.)

Tudom, hogy élvezné a távolabbi helyeket ugyanúgy de szerintem még 3 évesen nem fogná fel, hogy milyen messze vagyunk, mennyire egyedülálló lehetőség egy tengerentúli nyaralás. Sőt nagyobb korára biztosan csak halvány emlékei lennének a dologról.


Ezért mondtam a feleségemnek, hogy most inkább rakjuk félre az ár különbözeteket és ha majd idősebb lesz, (8-10) éves, akkor elkezdhetjük az igazi "nagy nyaralásokat", mivel több mindenre fog emlékezni, biztosan jobban élvezi majd, stb.


A feleségem hallani sem akar róla, nagyon beleélte magát, hogy idén már újra olyan nyaralások lesznek, mint a lányunk előtt.



2018. ápr. 15. 10:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
5%

A feleséged kicsit el van kényeztetve. Tojik a pénzre, tojik a gyerekre, tojik rád, meg az észérvekre, csak az számít, hogy neki meglegyen az álom nyaralás Hawaii szigetén meg Dominikán...

Egy 3 évesnek a világ legdrágább luxus tengerpartja is ugyanolyan, mint a Balaton, és valóban nem fog emlékezni rá.

Úgy tűnik, a feleségednek sokkal fontosabb a luxus, mint a saját gyereke. Ez azért szégyen. Az ilyen minek szül, már bocsánat? Ha ennyire vágyik arra az életre, ami a kicsi előtt volt...

Rossz nőt választottál, de ha ügyesen neveled a lányodat, belőle talán nem lesz ilyen hisztis luxusfüggő pi>>a.

Állj a sarkadra és mondd meg az asszonykádnak, hogy márpedig nem viszitek a gyereket a világ végére nyaralni, és kész. Ha annyira akar, menjen egyedül, te meg felfogadsz egy csinos fiatal dadust a kicsi mellé. ;)

Ne legyél papucs, nem kell mindennek úgy lenni, ahogy Madam Hisztérika akarja.

2018. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
14%

"Hogy te milyen nemes lélek vagy, színtisztán a családod védelme érdekében nem veszed a feleséged szarba se."


Hogy a feleség nem veszi szarba se a kislányát meg a férjét, csak mert neki KELL a milliós luxus nyaralás, az mellékes, ugye?


Asszonka gondolom nem is dolgozik, el van tartva, ahogy az ilyeneknél szokás. Összetehetné a két kezét, hogy van egy férje, aki mindent megad neki, és ennyire szereti a gyereküket. De nem, őfelsége inkább kiakad, amiért idén kivételesen "csak" Olaszországba mehet nyaralni.

2018. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
37%
Ha gyerekkel együtt mentek, akkor vegyétek figyelembe, hogy a hosszú utazás és az időeltolódás miatt az elejét egyáltalán nem fogja élvezni a kicsi, ez nem ugyanaz, mint gyerek nélkül utazni. Rövid időre egyáltalán nem érdemes ilyen messzire utazni, szerintem 1 hét, mire átáll egy gyerek szervezete, akkor meg már jönnétek haza. Ezért én egyáltalán nem mondanám, hogy a gyereknek mindegy.
2018. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
84%

"Akik csak így lepasszolnák a gyereket, kérlek nyugtassatok meg hogy nektek nincs, és nem is lesz, önző embernek nem való gyerek."


Tényleg, aki szeretne évente egyetlen hetet kettesben tölteni a párjával, az maga az ördög. Fúj!

Engem se vittek 7éves korom előtt külföldre a szüleim. Amíg ők pihentek, addig én mamámékkal voltam. De az első pár alkalomra így sem nagyon emlékszem, csak foszlányosan. Én is így csináltam és a gyerekeim köszönik jól vannak. Nekem az nem pihenés, hogy ugyanúgy 0-24ben szolgálatban kell lenni a gyerek mellett, csak szebb a kilátás a szobából...

Nem csoda, hogy ennyi válás meg neveletlen, pofátlan, mitugrász kölyök van. Megszületik a gyerek és onnan gyakorlatilag ő az úr a házban, mindenkinek alá kell rendelni magát nehogy a kicsi lelke sérüljön.

2018. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
13%
HorvátHország nem jó a nejednek? :-)
2018. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
ÉS 1 hét csak a feleségeddel távol, illetve 1 hét mondjuk belföldön a babával?
2018. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
64%

4 és fél éves volt a fiam amikor először vittük a tengeren túlra.

Nagyon megbántam.

A repülés és átszállás még valahogy elment, de az idő eltorlódás az maga a pokol volt.

Az első két nap szenvedés volt... Ő nappal aludt, éjjel fent volt... Két napig szinte semerre nem tudtunk kimozdulni a szállodából...

Utána már egészen jó volt, de az első két napot nem kívánom senkinek.

Utána nem vittük másik kontinensre kb 6 éves koráig.

Megtanultuk a leckét az első alkalomból.

2018. ápr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%
Aki lepontozgatja azokat, akik nem javasolják, hogy egy 3 éves kisgyereket utaztassanak a kontinensek között, az próbált már gyerekkel utazni repülőn? Vagy utazott már egyáltalán repülőn ilyen hosszú úton? Mert akkor tudná, hogy milyen megterhelő ez a gyerekeknek, mennyit sírnak (le- és felszálláskor pl.), meg amikor mindenkinek muszáj a helyén maradni, mert légörvénybe kerül a gép.
2018. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

És?


Ha úgysem emlékszik, tökmindegy, de legalább a feleséged és te jól érzitek magatokat.


A mi gyerekünk sem fog semmire emlékezni 4-5 éves koráig, mégis megyünk ezer helyre, nem ülünk otthon csak azért, mert "úgysem tudja felidézni". Hátaztán, mi viszont igen, és szerintem nagyn nem kell mindent a gyerek alá rendelni, ugyanis ő jött a MI életünkbe, nem mi az övébe.

2018. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, mennyire érzi jól magát egy házaspár egy síró, néhány napig még állandóan kialvatlan és nyafizó gyerekkel. Ennél sokkal jobb szerintem, ha a nagyinál hagyják vagy közelebbi tengerpartra mennek. De mindenki maga dönt, kivel, hogy és hol nyaral, itt néhányan csak a saját tapasztalatunkat írtuk le.
2018. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!