Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták és huszonéves...

Egyetemisták és huszonéves fiatalok, ti a szüleiteket mennyi avatjátok be az életetekbe? Hogy mikor hová mentek, kikkel találkoztok, vagy a szerelmi életetek hogy áll? A szülők ilyen kérdéseit hogyan lehetne elkerülni?

Figyelt kérdés

Tudom ez nagyban függ attól is hogy valaki otthon él-e, vagy önálló-e.

22 éves egyetemista lány vagyok. Kollégiumban élek, 2-3 hetente utazok haza. Az édesanyámmal mindig szoros volt a kapcsolatom, mindig tudta mi történik velem. viszont mostanában kezdem unni azokat a kérdéseket hogy hová megyek, mikor jövök, kivel találkozok stb... főleg amikor otthon vagyok. És főleg amikor olyat is elmondtam neki aminek tudtam hogy nem örül, de inkább őszinte akartam vele lenni, cserébe viszont kérdőre lettem volva hogy csinálhatok ilyet.

Például hogy érthető legyen: most otthom egy olyan emberrel készülök randizni akit tudom hogy ellenezne (a kérdés szempontjából mindegy hogy miért) és ilyen esetben ha elmondom akkor vita lesz, meg kérdőre vonás. Ha meg nem szeretném elmondani akkor hazudnom kell? Vagy hogyan lehetne megértetni vele hogy nem szeretnék minden lépésemről beszámolni?

Ti mennyi mindent beszéltek meg otthon? Illetve szerintetek mi a normális ezzel kapcsolatban??

Ha nem szeretnék elmondani neki valamit de rákérdez akkor mégis mit tegyek ha hazudni sem szeretnék?


2018. ápr. 16. 03:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is kollégista vagyok, de volt olyan időszak is, amikor otthon laktam. Sosem vontak kédőre, sosem kértek számon, sosem voltam kikérdezve. Mivel jó a kapcsolatunk ezért elég sok mindenről szoktunk beszélni, mindig elmeséljük egymásnak, hogy mi történt aznap. Tudják, hogy mit tanulok, milyen óráim vannak, milyen jegyeim vannak és nagyjából a barátaimat is ismerik. Ha otthon vagyok, akkor szólok, hogy kivel, mikor, hová megyek, hogy azért tudjanak róla és ennyi. Viszont ez már középiskolás koromban is így volt. Sosem tiltottak semmit, sosem akartak irányítani, sosem akartak parancsolgatni vagy ilyesmi. Értelemszerűen érdekelte őket, hogy mi van velem és ez természetes, de nem akartak beleszólni az életembe. Nekem ez így pont jó, szerintem ez így egészséges. Ők is eltartanak engem, rendben van, ennek én örülök is és hálás vagyok. Ugyanakkor szerintem az nem jogosítja fel őket arra, hogy hatalmaskodjanak felettem és megmondják, hogy mikor mit és hogyan, kivel szabad, mert ennyi idősen az már magára az emberre tartozik. Ha valaki úgy képzeli, hogy ezzel a helyzettel visszaélhet, parancsolgathat, irányítgathat, mert "amíg az én kenyeremet eszed" meg "amíg az én házamban laksz", akkor szerintem az ne vállaljon gyereket, hanem inkább vegyen egy kutyát, de szerintem annak sem tesz jót, ha az ember kénye-kedve szerint ráncigálja...


Nálunk is előfordul, hogy valamiben nem értünk egyet, nem tetszik nekik valami vagy ilyesmi, de ezt meg tudjuk normálisan beszélni és mondom, nincsen semmilyen komolyabb veszekedés, vita, kérdőre vonás stb...Mit jelent az, hogy kérdőre von téged? Kérdezget minden apró részletet, amit már nem szívesen osztanál meg vele? Ebben az esetben én szimplán megmondanám neki, hogy "ne haragudj, de ezt már nem szeretném veled megosztani, mert úgy érzem, hogy ez csak rám tartozik" vagy valami ilyesmi. Ha pedig esetleg durvább szokott lenni, kiabál vagy fenyegetőzik, zsarol vagy valami, akkor lehetséges, hogy én is elgondolkoznék a hazugságon...

2018. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
66%

Nem kell lepontozni, én a kérdésedre válaszoltam, mert egyetemista is vagyok és ellenőriznek is.

Nincs más megoldás, mint elköltözni... :(


Számomra legalábbis. Középsuliban 2 évig joleszos voltam, de kivettek. Sokkal jobb volt a helyzet, csak napi egyszer felhívtak és még normálisaknvoltak, után szidtak a hátam mögött, de azt már nem hallottam.

2018. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

Elég sokat mesélek, de van egy határ, amin túl már nem avatom be őket a magánéletembe. Én albérletben élek, arról, hogy "itt" mi történik, szoktam anyának mesélni elég sokat, de nem mindent. Például arról mindig tud, ha bulizni megyek, szoktam neki képeket is küldeni, de nem tartok részletes beszámolót, arról, mi történt. Ugyanígy van a szerelmi életemmel is, ha van valaki, azt tudják, de nem mondok túl sokat róla sosem, amíg úgy nem érzem, hogy biztos a dolog. Ha tudom, hogy nem lenne szimpi az illető, akkor megpróbálom megoldani úgy,hogy ne hétvégén találkozzunk, ha nem megy, és mindenképp otthon "kell", akkor annyit mondok, mielőtt kilépek az ajtón, hogy "XYnal találkozom, majd jövök, ne aggódj, tudom mit csinálok". Mondjuk tény, hogy nálunk megvan az oka annak, hogy "megtanulta", hogy egyrészt tényleg tudom, mit csinálok, másrészt, hogy beszélek, ha akarok....

Én a helyedben nem hazudnék, de rövidre zárnám, hogy hova és kivel megyek. 20L

2018. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen a kérdőre vonást úgy értem hogy olyanokat is kérdez amire már nem szeretnék válaszolni. Vannak olyan részletek szerintem mindenki életében ami másra nem tartozik. Ez számomra már néha túlzás hogy mindenről beszámoljak. Fenyegetőzni sose fenyegetőzött, de egyszer kétszer volt már olyan hogy rosszallta azt hogy hova megyek, meddig maradok.

2018. ápr. 16. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!