Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiamat vinném Hba nyaralni...

Fiamat vinném Hba nyaralni pár napra, de az anyja nem engedi, mert külföld. Rendszeresen megyek érte minden 2. hétvégén, ahogy meg van beszélv. Kérdezem, hogy megteheti? Illetve én megtehetem, hogyha ő külföldre vinné nyaralni, nem engedélyezem?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Hba? Mi az, hogy Hba? Én ügyvédhez fordulnék, bár a legeslegjobban a gyerek szívja meg, ha úgy marakodtok rajta, mintha egy vagyontárgy lenne...
2018. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Igen megteheti, és te is viszont megtilthatod.
2018. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen megteheti,te is megteheted, a gyerek meg 18 éves kora után megköszöni ajtó rátok csapással h az egymáson való bosszuállás miatt neki még egy nyaralás se jutott, se nyugodt légkörü gyerekkor. Gratulálok az ilyen szülőknek..
2018. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Off! Gondolom a szép "magyar" "horvátba" kifejezés még szebb rövidítése. Fú, de felhúz, mikor így fogalmaz egy csomó ember, "magyarba, horvátba, olaszba, spanyolba". És ezek is szavaztak!!!

Amúgy megtehetitek mindketten, hogy nem engedélyezitek.

2018. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Külföldre csak szülői beleegyezzéssel lehet kivinni a gyereket, még akkor is, ha házasok vagytok. Tehát, jogilag csakis kizárólag mindkét szülő bele egyezése kell ahhoz, hogy kiskorút külföldre vigyél, vagy ő. A bosszú, az már más kérdés, azzal a gyereknek ártotok, és mint írták előttem, ha felnő, nem fogja nektek az ilyeneket megköszönni. Belföldön oda viszed, és akkor amikor akarod. (azért az megjegyzem, hogy értelmesebb szülője tájékoztatja a másikat, hogy hol van a gyerek) Még egy észre vétel. Én a párommal a kereszt lányát, és unokahugát vittem ki egy napra Szlobákiába, és ugy aúgy kellett emgedély a szülőktől, és minden féle okorit. Ez a természetes. (úgy látszik nem mindnekinek...)
2018. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4.! Akár Hollandiába is lehetne, csak találgatni lehet. De én is Horvátországra tippelek.


Már megírták a választ előttem, kérdező, mindkét szülőnek bele kell egyeznie. De tényleg ne a gyerekkel szúrjatok már ki! Vagyis jelenleg most ne a volt feleséged. Ha megbízható vagy, szeret veled lenni (mondjuk nem tudni, hány éves a fiad), én biztos, hogy elengedném. Ha fordítva lesz, te a gyereked érdekében ne vitatkozz majd. Próbáld rábeszélni, vagy mutasd meg neki, amit írtunk.

2018. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Milyen idős a gyerek?

Menj a gyerekvédelmibe, ott érdeklődj.

2018. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Mi 3 éve kérdezés nélkül az OSZTÁLLYAL mentünk Lengyelországba, átugrodtunk, mert a határon voltunk... Nem volt tervezett.


Útlevelet nem kérnek, szóval szerintem csak vidd át azt kész.

2018. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

"csak vidd át azt kész"

Aztán, ha megjöttök és a gyerek elkotyogja, lesz olyan herce-hurca, hogy a gyereketek mindkettőtöket örök életére megutál!

2018. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
#8: Hol van a magyar-lengyel határ?
2018. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!