Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiamat vinném Hba nyaralni...

Fiamat vinném Hba nyaralni pár napra, de az anyja nem engedi, mert külföld. Rendszeresen megyek érte minden 2. hétvégén, ahogy meg van beszélv. Kérdezem, hogy megteheti? Illetve én megtehetem, hogyha ő külföldre vinné nyaralni, nem engedélyezem?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 13:08
1 2
 11/14 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
Nem teheti meg sem te, sem ő. Fordulj a gyámhivatalhoz. A gyámhivatal engedélyező határozata helyettesíti a szülő hozzájárulását. Erre azért van szükség, mert esetleg külföldön kérhetik, hogy igazold, hogy "jogosan" van veled a gyerek.
2018. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Tanulj meg magyarul írni,majd csak aztán hurcibáld a gyereked...
2018. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen , Horvátországba mentem volna (mennék) a 9 éves kisfiammal pár napra. Egy napra ha megyünk Ausztriában, nem hezitál miatta volt nejem. Én se akadályozom meg, és nem akarok rosszat a gyereknek, ő miatta vagyok, még így is, hogy csak minden 2. hétvégén vagyok vele. Az anyja egy nagyon makacs(enyhe kifejezés nagyon) nő. Tudom, gyermekkel szúrok ki, ha nem engedném ki (meg se kérdezte soha, ha kiviszi külföldre, hogy engedem e, mert ő azt hiszi, nem kell az én engedélyem), csak elegem van már nagyon, hogy mindig én engedjek. A válaszokat nagyon szépen köszönöm
2018. ápr. 18. 08:12
 14/14 Andizsuzsi ***** válasza:
9%

" mert ő azt hiszi, nem kell az én engedélyem"


Jól hiszi, csakhogy ez a dolog kölcsönös.

2018. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!