Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lehet rideg meg közömbös...

Miért lehet rideg meg közömbös egy apa a gyerekeivel?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődök, hogy vajon jogos-e a hiányérzetem: apukám velem és a tesómmal mindig vagy kemény volt vagy csak közömbös és hideg.

Nem érdekelte, ha eljárások bulizni, se a tanulmányaink például. De mindig megvonása kit nem akar látni a haverjaink közül. Elég kellemetlen volt. És viszonylag sokszor beszélt túlságosan is durván, beszólt, vagy mindent a szemünkbe hányt.


De így már igencsak több mint 20 évesen egyre jobban érdekel, hogy akkor miért nevelt fel minket, vagy egyáltalán valamit is számítunke neki, és szerintem izgatja a nővéreimet is, meg a bátyámat. Nem tudom mert a barátnőmre se kíváncsi.


Ti mit gondoltok erről?



2018. ápr. 16. 14:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Eljártunk*. Bocs, a billentyű.
2018. ápr. 16. 14:12
 2/10 A kérdező kommentje:
Megmondta* áhh...
2018. ápr. 16. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Gyerekkorában vele is így bántak, vagy belé nevelték, hogy ne mutassa ki az érzelmeit. Esetleg anyud nem tud rá magyarázatot?
2018. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem anyám ilyen.

Mindent leszarik ami velem történik, amikor eljegyeztek, csak annyit mondott rá: "na!"


Nem tudom miért, nem hiszem hogy adtam volna rá okot (23N)

2018. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 A felesége nem az anyánk.
2018. ápr. 16. 15:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy őt is így nevelték, ezért nem tudja kimutatni az érzéseit, vagy nem is gondolja, hogy kéne, ezt szokta meg, azt hiszi, hogy ez így jó.

Ha egyébként gondoskodik rólatok és nem bánt, akkor biztosan szeret.

2018. ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nekem is hasonlóan viselkedik az apám. Nem igazán mutatja ki az érzelmeit és elég rideg velem és a tesómmal.

Az ő szülei se voltak túlságosan érzelmes emberek szóval ő is így nőtt fel, neki ez a normális. Az már más kérdés, hogy nekünk, a gyerekeinek ez már nem túl jó.

2018. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden érzéketlenség egy mentális betegség, szociopátia vagy más.
2018. júl. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én apám is ilyen de nem ennyire durván. Erzelmileg nagyon megkozelithetetlen


Egyetemi tananyagot meséltem itthon: "jólvan, lényeg hogy te érted."


Beléptem diákszervezetbe, meséltem milyen élményeim lettek: "hmm... ja."


Elmeséltem, hogy az ország legnagyobb erőművében jártam, aznap este meg egy amerikai kutató tartott nekünk eloadast. "A jolika meg mondta, hogy a német használtban van most akciós csillar" (ez éppen anyam reakcioja mikor lelkesen beszamoltam itthon.)


Lehet szeretne megnevelni minket és jól elinditani. De ez ugy valosul meg, hogy mindenbe beleszól. Dicseretet nem sokat hallottunk tole, inkább kritikat h mit hogy kell/kellett volna. Mindenre van egy jobb, egy gyorsabb. Sose engedett minket a magunk szerencséjére kipróbálni dolgokat.


Gyerekkent többszor leszidott, hogy miert nem ugy látom a világot, miért nem ugy gondolkodok mint ő.


Igy 22 évesen fogom a fejem... gimiben kis híja volt, hogy nem lettem ilyen kibirhatatlan. :(



Furcsa. Beszéljünk privátban szerintem :)

2019. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az ilyen szulo kizarolag azert neveli fel a gyerekeit mert valamiert nem tud megszabadulni toluk. sokan intezetbe adjak, lemondanak roluk ami meg mindig jobb mintha megolnek oket. az eilyen ember azt is megtenne ha nem buntetnek. ne foglalkozz vele kerdezo.eleg idos vagy mar eld a sajat eletedet.
2021. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!