Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Miért lehet rideg meg közömbös egy apa a gyerekeivel?

Csak érdeklődök, hogy vajon jogos-e a hiányérzetem: apukám velem és a tesómmal mindig vagy kemény volt vagy csak közömbös és hideg.

Nem érdekelte, ha eljárások bulizni, se a tanulmányaink például. De mindig megvonása kit nem akar látni a haverjaink közül. Elég kellemetlen volt. És viszonylag sokszor beszélt túlságosan is durván, beszólt, vagy mindent a szemünkbe hányt.

De így már igencsak több mint 20 évesen egyre jobban érdekel, hogy akkor miért nevelt fel minket, vagy egyáltalán valamit is számítunke neki, és szerintem izgatja a nővéreimet is, meg a bátyámat. Nem tudom mert a barátnőmre se kíváncsi.

Ti mit gondoltok erről?

Keress kérdéseket hasonló témákban: apa, kislány, kisfiú

ápr. 16. 14:10  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Eljártunk*. Bocs, a billentyű.

# 1/8Időpont ápr. 16. 14:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megmondta* áhh...

# 2/8Időpont ápr. 16. 14:15 Privát üzenet
Gyerekkorában vele is így bántak, vagy belé nevelték, hogy ne mutassa ki az érzelmeit. Esetleg anyud nem tud rá magyarázatot?

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 16. 14:19 Privát üzenet

Nekem anyám ilyen.

Mindent leszarik ami velem történik, amikor eljegyeztek, csak annyit mondott rá: "na!"

Nem tudom miért, nem hiszem hogy adtam volna rá okot (23N)

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 16. 14:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#3 A felesége nem az anyánk.

# 5/8Időpont ápr. 16. 15:21 Privát üzenet

Nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy őt is így nevelték, ezért nem tudja kimutatni az érzéseit, vagy nem is gondolja, hogy kéne, ezt szokta meg, azt hiszi, hogy ez így jó.

Ha egyébként gondoskodik rólatok és nem bánt, akkor biztosan szeret.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont ápr. 16. 15:43 Privát üzenet

Nekem is hasonlóan viselkedik az apám. Nem igazán mutatja ki az érzelmeit és elég rideg velem és a tesómmal.

Az ő szülei se voltak túlságosan érzelmes emberek szóval ő is így nőtt fel, neki ez a normális. Az már más kérdés, hogy nekünk, a gyerekeinek ez már nem túl jó.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont ápr. 16. 15:52 Privát üzenet
Minden érzéketlenség egy mentális betegség, szociopátia vagy más.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont júl. 30. 01:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tehetek valamit, hogy a párom kapcsolata ne romoljon tovább a gyerekeivel?
A párom hogyan beszélje meg a gyerekeivel, hogy elválik az anyjuktól? Én mikor lépjek a képbe mint a párja, azaz mikor mondjuk meg nekik, hogy együtt vagyunk?
Apám fel akarja venni velünk, gyerekeivel a kapcsolatot sok hosszú év után. Mit tegyek?
Az exem kivonja magát a gyerekek körüli teendőkből, de a birósági tárgyalásig meg ragaszkodik a félidőhöz. Hogy lehet rá hatni hogy többet legyen a gyerekeivel?
Hogyan fogadtattátok el magatokat a párotok előző kapcsolatából született gyerekeivel?
A szomszéd egész nap ordít a gyerekeivel, akik már nagyon kivannak. Mit tehetnék?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!