Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez gyermekkori...

Szerintetek ez gyermekkori bántalmazásnak minősül? Akik alkalom adták kaptam 1-1 pofont otthon ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

A barátomnak nemrég beszéltem róla hogy tini koromban amikor hülyeséget csináltam bizony kaptam pofonokat. Azt kiemelném hogy ok nélkül sosem bántottak. Nincs alkoholista szülő, és sose fordult elő hogy bárki jókedvéből megütött volna.

Viszont 16 évesen volt olyan időszak, amikor sokat hazudoztam, mivel tudtam ha elmondom őszintén hogy hova megyek, kikkel találkozom akkor nem engedtek volna (ez volt mindig a veszekedések oka, tehát ne olyanokat képzeljetek el hogy rendőrségi ügybe keveredtem vagy drogoztam :D )

Persze a hazugságok kiderültek, és hatalmas balhé lett a következménye. Volt egy pár hónapos időszak amikor elvették a telefonom és középiskolán kívül sehová nem mehettem, nem találkozhattam senkivel, hétvégén sem tehettem ki a lábam, mert tiltani szerettek volna bizonyos emberektől. Ebben az időszakban valóban katasztrófa volt az életem. Állandó gyomorgörcs, éjjelente nem aludtam szinte semmit, a nagyjából 4es átlagom leromlott 2-3 körülire. Állandóan otthon kellett lennem és a szüleim úgy néztem rám mint egy kutyára. Ekkor amikor újabb hazugságokra derült fény, akkor újra kaptam a pofonokat, rugdosást, kiabálást hogy én csak kihasználtam őket, ha így folytatom semmi nem lesz az életemből, és ha nem mondom el az összes hazugságomat akkor addig ütnek amíg élek.

Idővel persze rájöttem én is hogy nem így kellett volna csinálni.

A dolgok rendeződtek, és azóta felnőttként már teljesen normális viszonyt ápolok a szüleimmel. Egyetemistaként is maximálisan támogattak, anyagilag is minden téren. És sok jót köszönhetek nekik, persze tudom hogy rossz dolgokat is. De valahogy úgy fogom fel hogy ez együtt jár.

A lényeg: A barátom reakciója erre az volt, hogy nem gondolta volna hogy engem valaha bántalmaztak (a rendeződött családi viszony miatt sem, a családomat és engem ismerve sem)

És azon gondolkodtam vajon mi számít bántalmazásnak? Így felnőtt fejjel sosem gondoltam arra hogy engem bántalmaztam volna gyerekként. Persze az ember nem fogja elfelejteni az ilyet, de úgy gondolom teljesen egészséges vagyok érzelmileg.

Nektek mi erről a véleményetek?

Illetve ki hogy éli meg így utólag, hogyha gyermekként így bántak vele??


2018. ápr. 16. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

"addig ütnek amíg élek"


ez szerintem bántalmazás


és azzal hogy úgy bántak veled, mint a kutyával, még te érzed magad szarul, hogy hazudni mertél a csodás szüleidnek, akik az elcseszett nevelést üvöltéssel, és erőszakkal oldották meg

2018. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A rugdosas,és a lelki terror, hogy gyomorgorcsben van a gyerek hetekig,hónapokig,az bántalmazás. A viselkedéssel kiprovokalt pofon nálam nem minősül annak. Én is kaptam gyerekként, igaz egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor, semmilyen rossz érzéssel nem tölt el. Ennek ellenére a leendő gyermekemet én pofonok nélkül szeretném nevelni.
2018. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Èn is ilyen voltam tiniként és soha nem ütöttek meg.

Teljesen elég volt, hogy nem egdetek el legközelebb, és suli után haza, nem aludhattam barátnönél stb...


Ez amit leírtál abszolút bántalmazás, még akkor is, ha szüleid azért tették mert nem voltak képesek dühükben mást tenni.


De gondolj bele, hogy apkád most elkezdené megcsalni anyukádat, és eljárni otthonról, akkor te is felpofoszhatnád apukádat mert nem az elvártnak megfelelöen viselkedik?


Semmilyen fizikai és lelki bántalmazás nem megfelelö a nevelésben.


Nekem két még kisebb gyerekem van, de volt néha hogy iszonyat elborult az agyam de nem vertem meg öket. Próbáltam a bevált dologra koncentrálni, még akkor is ha ez iszonyat nehéz volt, hogy a bün össze függjön a büntetéssel.

2018. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Engem is terrorozáltak gyerekként és még húsz évesen is otthon,mégsem lettem zakkant emiatt. Nyilván nem bocsájtom meg,de nem okozott bennem életem végéig kiható károkat. Nem mondom,hogy a gyereket ütni-verni kell,sőt,de a ló másik oldalára sem kell átesni. Egy seggrepacsitól vagy kézre legyintéstől nem fog torzulni a lelke. Persze ha okkal van,többszöri rászólás után vagy magyarázat is jár mellé. Tudom,most jönnek a nagy lliberálősanyák,de pont nem érdekel,megsprórolhatjátok a háborgást :D
2018. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Én is kaptam 2x. Nem ügy, megérdemeltem.


De a mostohaanyám ellenem folytatott agressziója sokkal inkább megviselt, mint az a két pofon.

2018. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Egy sima pofon az az elfogadható bántalmazás, de ha ütnek-rúgnak az semmiképpen nem oké és szerintem valamit szépitesz a történeten, mert ennyiért nem zár be egy normális szülő és nem rúg szarrá.
2018. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó direkt nem írtam részleteket arról amiket csináltam mert nem akartam hogy erről szóljon a kérdés hogy jogos-e vagy sem a verés. Illetve szó sincs arról hogy szarrá rúgtak volna, csak ütést és rúgást is kaptam. De mint említettem a kérdés nem erről szól.

2018. ápr. 16. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
A bántalmazás szó minden fizikai eröszakot jelent, szóval ha egy szülő rácsap a fenekére a kölykének az is bántalmazás.
2018. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Kaptam pofonokat, volt, hogy szó szerint a fal adta a másikat. Apukámtól is és a nagypapámtól is. Meg is érdemeltem mindet!

XD

És az a helyzet, hogy még örülök is neki, hogy rendesen megneveltek. Ha nem tették volna, most én is olyan plázamacska hisztikirálynő lennék, mint a mai lányok 97%-a...

15/L

2018. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ütés-rúgás, terrorban tartás az annak minősül. A hazugágokért kapott pofon, voszont jogos, az nem az. Mindenki megérdemel élete során néhány pofont, ez teljesen normális. 26/N
2018. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!