Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El tudnád fogadni, ha a...

El tudnád fogadni, ha a gyereked transzexuális lenne? Vagy ha a gyereked elmondaná, hogy összejött egy transzexuális emberrel, több mint 1 éve párkapcsolatban vannak és szexeltek már?

Figyelt kérdés
Zavarna téged valamelyik? Megváltozna a viszonyod a gyerekeddel?

2018. ápr. 17. 11:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg de gyogyszerrel elnyomni magunkat a nemi identitásunkat mi értelme,ez csak frusztráciot gyülölködést okoz.
2018. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

11# Itt nem azzal van baj, hogy fiúnak vagy lánynak vagy maslakónak hiszi magát. (A marslakót teljesen komolyan mondom, van Alien Gender is már :D) Itt nem erről van szó.


Hanem aránytalanul nagy mennyiségű öngyilkossági és öngyilkossági kisérlet van köztük, ami azt jelenti, hogy istabil lelki világuk van.


[link]


Ha megnézed az egészen komolyan menális betegségeknek sem ilyen durva. (persze ebben a cikkben öngyilkosságról, a másikban amit előzőleg linkeltem öngyilkossági kisérletről van szó, de gondolom érthető)


Ez egyátalán nem normális. Az kicsit sem érdekel, hogy azt hiszi, hogy fiú amikőr nőnek született vagy fordítva. A többivel már lehet.... nézd végig ezt a listát.

[link]


És ez még nem is az összes. Napról napra új nemeket találnak ki és a mai elfogadott dolog, hogy "végtelen mennyiségű nem van".

2018. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
12 es Unokatesom meleg 28 éves,10 éve él boldogan a párjával,egyszer se fordult meg a fejébe az öngyilkosság. Az öngyilkos hajlam nem nemiidentitás függő.
2018. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

De a transgender és a meleg nem ugyan az. Teljesen más kategória, a tanulmány amit küldtem nem azzal foglalkozik és a melegeknél nem figyelhető meg ilyen trend. :)


Itt nem a szexualitásról van szó, hanem a nemi identitásról.


Pár transgender továbbra is az ellenkező neméhez vonzódik, azaz az átalakulása után a "sajátjához". Magyarul soha sem volt meleg vagy biszex szexuális beállítottsága, csak egy nem természetellenes önképe.

2018. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Plusz a nemi identitás nem egyenlő a szexuális beállítottsággal, szóval teljesen más dologról beszélsz.


Meg ez egy teljesen szubjektív élmény, amit nem támaszt alá semmi. Olyan mintha azt mondanám, hogy minden szerbiai szereti a dobos tortát. Honnan tudom? Ismerek 1db szerbiait aki szereti. :)

2018. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

így van, de sztem te is kevered olykor a fogalmakat.

végtelen számú az orientáció, és ez így is van. a nem azért nem végtelen, az nagyon is jól meghatározható, bár tudom, a queer-elmélet ugye ezt is kikezdi, de azért mégse végtelen.

2018. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
16# Nem keverem :) szerinted én nem tudom hogy milyen abszurd? :D Persze hogy nem végtelen és persze hogy nem létezik astro gender meg ilyenek xD ezzel a mozgalom integritását akartam aláásni és abszuditását megmutatni
2018. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Jó, hát a speciális kis hópelyhek egészen mások, mint a sima transgenderek...

Igen, bizonyára sokaknak rontja az életminőségét ez a szerencsétlen helyzet (pl. aki nem tudja átoperáltatni magát s egyszerűen nincs esélye párkapcsolatra. az elég durva lehet. olvastam egy ilyentől kommenteket, elég tragikus volt. olyan leszbikus nő kellett volna neki, akinek egy öregedő férfitestben élő nő kell, hát sok szerencsét hozzá), de ettől még nem lesz valaki mentálisan instabil. Én az egyént szeretem nézni, nem a csoportját. Plusz nagyon nem mindegy, milyen transzszexuális, milyen körülményekkel. Ha valakit nem zavar a biológiai neme, vagy igen, de van lehetősége megváltoztatni s olyan helyen, olyan családban él, hogy ez nem okozott neki túl sok frusztrációt, annak nem tudom, miért kéne instabilnak lennie. De nehéz helyzetben is vannak erős emberek, akik nem roppannak össze attól sem, aminek a tizedétől te vagy én igen.

Nem vagyok sztereotipizáló, ez talán látszik.

2018. ápr. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Akik az öngyilkosságról meg gyógyszerezésről beszélnek: a transzneműekben nem amiatt alakulnak ki pszichés betegségek, mert transzneműek, hanem amiatt, ahogyan a környezetük reagál a transzneműségükre. Nagyon sokan közülük kirekesztve érzik magukat, mert nem fogadják el őket, kinevetik őket, rosszabb esetleg bántalmazzák is őket, csak mert transzneműek. Ilyen környezetben persze, hogy depressziós lesz az ember. Akit elfogadnak, támogatnak, az nem lesz a transzneműsége miatt pszichés beteg.


Nyilván elfogadnám, ha transznemű vagy bármilyen egyéb LMBT+ csoportba tartozó gyerekem lenne. Amikor még nem született meg a gyerek, addig mindenki azt hangoztatja, hogy "mindegy, milyen nemű, csak egészséges legyen". Nem tudom, a gyerek születése után már miért nem ez az elsődleges szempont.

2018. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

én meg azt nem értem h miért nem időben kérnek segítséget, azaz nem is ők, hanem már kamasz korban a szülők, amint észreveszik h vmi nem oké ...

azért oké vannak melegek vannak heterók, rendben, de azért valaki a sajéát neével legyen már tisztában, és ha jól tudom a Betegségek Nemzetközi Osztályozása nem véletlenül említi a nemi identitászavart, mint személyiségzavart. azért gondoljunk már bele kicsit józan ésszel, azt legalább nem árt tudni h fiúk vagy lányok vagyunk, és ha meg valami nagy trauma érte és megzavarodott, akkor pontosan ezért kellene időben segítséget kérni.

hát nemtom, de hogy én a gyerekemet vinném azonnal pszichológushoz az biztos.

2018. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!