Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak, ha egy szülő...

Mi az oka annak, ha egy szülő a saját gyermekét okolja a házasságának megromlásáért?

Figyelt kérdés
Kezdve a gyermek 8 éves korától.

2018. ápr. 20. 18:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az apám egyébként keres, de én e mögött csak érdeket sejtek.
2018. ápr. 20. 20:54
 12/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan könnyű ezeket a dolgokat megemészteni.Gyakran forgatom magamban az emlékeket.
2018. ápr. 20. 20:56
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

Az a szülő, aki a saját gyerekét okolja a házassága megromlásáért, az kifogást keres!

Neki kellett volna a párjával megtalálni a hangot.

Neked iszonyú rossz gyerekkorod lehetett.

Teljesen érthető, ha sosem akarod többé látni a szüleidet.

Akik erre megjegyzést tesznek, azokra tegyél nagy ívben.

2018. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Az,hogy könnyebb másra fogni,mint magába néznie.


Én a helyedben biztos nem mutatnám meg az unokájukat,bárki bármit mondjon.

2018. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
Valakit okolnia "kell", magat csak nem fogja, pláne, ha nincs önkritikája.
2018. ápr. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy érdekli őket az unokájuk. Téged se szerettek, így a gyerekedet sem fogják. Szóval ezen ne rugózz, hogy nem mutatod meg az unokát, mert ez aztán nem kitolás velük.
2018. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a megértést! Én gyakran marcangolom magam és tényleg nagyon sokszor gondolok arra, hogy én hol rontottam el. Valószínűleg csak azért ennyire központi téma a számomra, mert néhány nap és a saját babám lesz a kezemben.
2018. ápr. 21. 17:28
 18/23 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám a szeretetlenség fájdalmát elengedni?
2018. ápr. 21. 17:31
 19/23 anonim ***** válasza:

Csak pszichológussal!

Ha az egyik nem tudott segíteni (ill. nem találtátok meg a közös hangot), az nem jelenti azt, hogy más se tudna ill. mással se találnád meg!

2018. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon tragikus gyerekkorod volt. Ami benned van szerintem valami poszt-traumatikus stressz, szintén pszichológust javaslok, hiszen érezhetően nem tetted túl magad rajta. Az előző pszichológus tévedett.

Azon se csodálkoznék, ha magadat is gyűlölnéd, amiért nem tudtad megvédeni magad, ami természetesen irreális dolog.

Érdekkel kapcsolatosan:

Ilyenkor különösen méltánytalannak tartom a szülőtartási alaptörvényt, érdemes megkérdezni egy ügyvédet, hogy ilyen esetben lehet-e méltánytalanságra hivatkozni, és mi az eljárás.

2018. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!