Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért hangoztatja...

Sok szülő miért hangoztatja azt, hogy neki jár a tisztelet, amikor ő sem tiszteli a saját gyerekét?

Figyelt kérdés
2017. dec. 31. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Az "idősebbet tisztelni kell" alapon gondolom. Ez persze hülyeség, egy gyereknek miért is kellene tisztelnie pl egy alkoholista szülőt, csak mert az az illető az anyja/apja...
2017. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Mert ő(ők) keresi(ik) meg a megélhetéshez azt a kis összeget, ez nagy stresszel jár, ahol kevés jövedelem van, ott nagyobb a feszültség is, emiatt is várja el vmi azt amit.


A saját gyerekem meg akkor tudom tisztelni, ha jól viselkedik, követi az óvó utasításaimat, mivel ma egy szülő nagyobb felelősséggel van a gyereke iránt, azért mert rengeteg eltűnés, gyilkosság, stb esnek bele a fiatalok, a szülő pedig ezektől óvja a gyerekét, amit azok nem igazán értenek meg. Sajna nagyon xar világba élünk, és jobb nem lesz csak rosszabb, a mai gyerekeknek meg sztem még nehezebb bajt fog ez okozni, ha felnőtté válnak és gyerekei lesznek.

2017. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
De elismerem a szülő túlzásba is viheti ha alkoholizál és terrorizálja a gyerekét stb.
2017. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert kitolt egy gyereket ezért neki mindenben előjoga van, őt engedjék előre, tiszteljék, mindenben előljáró mert neki gyerMeke van. A repülőn nyugodtan visítson, sőt, még add is át neki a külön ablak mellé foglalt helyed mert ő gyerMek. Sokan sajnos azt hiszik ők valami felsőbbrendű isten(nő)vé avanzsálnak a szülővé váláskor.

Na pont az ilyennek ott teszek keresztbe ahol tudok.


Persze van kivétel, ha pl mögöttem a sorban áll egy anyuka pár dologgal meg egy nyűgös kisgyerekkel és ILLEDELMESEN megkérdezi hogy "szia, bocsánat de előre mehetünk, nagyon nyűgös és csak ez a 3 dolog van nálunk" már csapom is mögéjük a cuccom, há hogy a viharba ne, ha szépen kérik bármit csak azokkal van tele a hócipőm akik azt hiszik a gyerek indoka helyettesíti az alapvető emberi bánásmódot. Ők szüljenek farfekvéses sünt.

2017. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Mindig azok akarják kikövetelni a tiszteletet, akik nem érdemlik meg.
2017. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nyugi, általában azok kapálóznak a legjobban a tiszteletért, akik nem érdemlik meg. Egy jó szülőnek semmi szüksége az önigazolás ilyen formájára, mert a gyerekei úgyis szeretik és tisztelik. Erre szokták mondani, hogy annak akinek ki kell mondani, hogy "én vagyok a király" az igazából nem ül a trónon :)
2017. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek, #11-es. Az én gyerekeim vannak olyan értelmesek, hogy ilyesmi fel sem merül bennük kérdésként, így aztán szükségtelen nekik elmagyarázni, mit köszönhetnek a szüleiknek.
2017. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Én többek között azért is tisztelem az anyukámat, mert sohasem mondta, hogy tisztelnem kell.


Apám időnként, általában akkor, ha nincs más érve, elő szokott hozakodni a szülői előjogokkal meg tisztelettel, de olyankor leállítom, vagy csak simán mosolygok egyet rajta és otthagyom.

2017. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

ez milyen lúzer dolog, hogy nem elég hogy valaki keveset keres, még ezt hozza fel indoknak, hogy haaaj én ebbű a kicsibű felneveltem a gyereket, há vót fedél a feje felett, meg néha cipőt is kapott, kijár a tisztelet


hát nem, ez inkább vmi mást érdemelne, hogy a semmire megcsinálta szegény gyereket, vagy ki tudja milyen hátsó szándékkal

2017. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom sok bunkó felnőtt ihlette a kérdésed, aki rosszul bánt a gyerekével és még hálát is várt érte. Csak remélni tudom, hogy nem a saját szüleidről van szó. Viszont a kérdésedre adott válaszom lehet, hogy nem fog tetszeni:

Az illem elvárja a szülőtiszteletet és ez akkor is így van jól, ha sokan nem érdemlik meg. Tudod a társadalmi szokások a nagy átlagra íródnak, és szerencsére a legtöbb szülő helyt tud állni. Persze most jönne az sokaktól hogy "akkor sem érdemel tiszteletet, mert ez nem olyan nagy dolog, blabla..." Szerintem minden ember megérdemli a megbecsülést, aki az élet bármely területén sikert ér el. Én nagyon tudom tisztelni a három gyerekes anyukát is, és a karrierista embereket is. De itt meg kell jegyeznem, hogy csak az képes egy másik, egyszerű ember életútját értékelni, aki önmagával is elégedett. Ugyan ez már egy másik téma, de akik mindenre csak morognak, azoknak akkor sem leszel jó, ha van gyereked és akkor sem, ha nincs.

2017. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!