Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 14-15 éves...

Megengednétek a 14-15 éves fiatoknak, hogy a 22 éves bátyjával éljen?

Figyelt kérdés
Szeptembertől fogom kezdeni a gimit, a lakhelyemtől kb. 100 km-re. Van egy tesóm, ő ott jár egyetemre. Míg gimibe járt kolis volt, utána vetett ott szüleim egy lakást, odaköltözött Egyik szoba ki volt adva egy barátjának , aki most el fog költözni. Eddig is gondoltam rá hogy lakhatnék ott én is, most még inkább. De itthon erről nem volt szó. Kolirol csak. Tesommal jó a kapcsolatom, velem nincs baj viselkedésben, tanulásban. Hétvégén hazajönnek bulizhatna. Amúgy szüleim ilyen téren nyitottak, jó fejek, tudják hogy tesóm is bulizott koli alatt is. Ha hétköznap csinálna valamit ott lehetnék, utána meg ha elmennék, otthon maradok . Ha vinni akar, koliból is hívhatna. Ennivalot tesom is rendel, vagy egyszerűt megfőz, azt én is megszoktam itthon, ha egyedül vagyok. Meg tudom oldani. Takarítani is szoktam. Annyit mint tesóm pláne. Más kifogásuk szerintem nem lehet. Vagyis próbáltam végiggondolni az ellene érveket. Mi ilyen lehet még? Más megengedné a gyerekének ezt? Tesómtól is megkérdezném amúgy, csak kicsit bánt hogy ő sem javasolta.
2018. ápr. 21. 16:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Bes.zarás hogy mindenki ellene van, mi a baj vele? miért ne élhetne ott a húga? Főleg ha jó a kapcsolatuk. Majd ha megnősül biztos elköltözik a bátyó, de addig neki is kuss amíg anyuci adja a zsetont.
2018. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

bocs, de nem hugi... legalábbis a kérdés úgy szól, hogy 14-15 éves FIATOKNAK megengednétek-e, hogy a tesóval lakjon....

Nehéz kérdés, mert nyilván logikus lenne, hogy ha ott a lakás, akkor ott el kell hogy férjen a kisebbik gyerek is. Az viszont kérdés, hogy a huszon-pár éves testvér alkalmas-e arra, hogy szigorúan felügyelje azt, hogy Öcsi tanul-e, készül-e... mert akárhogy is nézzük, ez azért fontos. Főleg neked, Kérdező.

Nagyon könnyű elkanászodni, ejj-ráérünk-tanulni-még-et játszani. Egy kollégiumban talán jobban odafigyelnek arra, hogy tanulj, készülj másnapra.

Értem én, hogy takarítasz, rendben tartod a környezetedet, amennyire lehet... nem ez a kérdés. Hanem az, hogy van-e melletted megfelelő kontroll, ha esetleg "megbolondulsz", ahogy a kamaszok szoktak. Ne érts félre és ne gondolj rosszat, elhiszem, hogy te a legjobbat akarod magadnak, csak láttam már egyet-mást az életem során, pedagógus vagyok.

A kérdésedre válaszolva: nem biztos, hogy megengedném, hogy a 22 éves tesóddal lakj... jobban bíznék a kollégiumban. Aztán ha ott bizonyítasz a középiskola első 1-2 évében, újra tárgyalhatnánk a dolgot.

2018. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%
Én az utolsóval értek egyet. Itt nem az a fő kérdés, hogy praktikus- e. Az egyetemista bátyadat sem zavarná talán a dolog, de ha esetleg "rábíznak" a szüleid, akkor már lehet, hogy igen.
2018. ápr. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%
"...velem nincs baj viselkedésben, tanulásban." Jó, de eddig a szüleid szeme előtt voltál. Kérdés, hogy megbíznak- e benned annyira, hogy ez így is marad akkor is, ha senki nem "figyel rád". Mert azért a bátyád, nem biztos, hogy "bevállalja" ezt.
2018. ápr. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve. :D

"Ha nem akarná nem tudom szüleim megengedték e, de olyan szempontból nincs beleszólása, nem övé a lakás. "


Dehogy nincs. Annyit mond, hogy nem vállal érted felelősséget.

Esetleg azt mondja, hogyha a szüleid mégis ráakarnának sózni téged, akkor elköltözik. Akkor pedig biztos mész koliba.

2018. ápr. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

És szerinted a 22 éves bátyádnak az minden álma, hogy a kishúgát pesztrálja?


Szülőként ALAP lenne, hogy a gyereket nem költöztetem oda az egyetemista tesójához, mikor teljesen más életciklusban vannak és 100% zavarnák egymást.


Pl. a bátyó kétnaponta más csajt dug, éjjel fenn van, időnként bulizik, a haveorkkal ökörködnek, stb., a kislánynak meg a tanulás az első, amit nem fog tudni nyugiban csinálni.


Azt meg nem várhatom el a nagytesótól, hogy éljen tiniként, mert a tesója ott akar héederelni. :D

2018. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*kisöccsét
2018. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
MEllesleg onnantól neki kell vállalnia a felelősséget érted, amire simán mondhatja, hogy NEM.
2018. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!