Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy pont a...

Miért van az, hogy pont a családom előtt mutatom ki legnehezebben az érzelmeimet?

Figyelt kérdés
Alapból olyan típus vagyok, akinek nő létére nehéz kimutatnia az érzelmeit (pedig egyébként nagyon érzékeny vagyok), de legnehezebb pont a családom előtt, akik a legközelebb állnak hozzám. A barátnőimet sokkal könnyebben megölelem például, mint a szüleimet, előttük nem merem annyira kimutatni a gyengeségeimet sem. Miért lehet ez így, és hogy lehetne változtatni rajta?
2018. ápr. 22. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így van ez. Főleg azért, mert ők próbálnak a legjobban törődni velem, és nagyon rossz érzés, mikor elkezdenek sajnálni. Mert... nekik ilyenkor ötleteik lesznek, amik nem feltétlenül egyeznek azzal, amit én szeretnék csinálni. Ezen kívül annyira képesek "félrekezelni", ha valami rossz történt velem, hogy inkább olyannak mondom, aki közelebb áll az adott témakörhöz......

Persze ugyanez van a boldog perceknél is, ott viszont nem tudom megmagyarázni, hogy miért.

2018. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Szánd rá magad a megváltoztatásra, gyakorold és valószínűleg megszokod. A családtagok veled szemben kimutatják? Ha igen, akkor csatlakozz az ő szerepükhöz.
2018. ápr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Anyum van,h valami sulis dolgot mástól tud meg :D

2018. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert a családod is úgy viszonyul hozzád, ahogy te hozzájuk! Pedig annál nincs fontosabb dolog, mint tudatni a szeretteinkkel, hogy szeretjük őket, és a visszaigazolásra is nagy szükségünk van, mert ebből tudunk erőt meríteni! Az együtt töltött időnél nincs értékesebb, ha szeretsz együtt lenni a családoddal már az is egy jelzés feléjük! Próbáld kimondani a gondolataidat, kezdd ilyenekkel,hgy jó volt együtt, jó volt beszélgetni, aztán egyre könnyebb lesz!
2018. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert a szüleid is olyan típusú emberek, akik nem szívesen mutatják ki az érzéseiket. Ezért nehéz megnyílni előttük.
2018. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Melcsike91 ***** válasza:

Talan a gyerekkorban kellene keresni a valaszt, milyen volt a kapcsolata a szulokkel? Mindent megbeszeltek, elfogadtak? Akkor is ugyanugy viszonyultak egymashoz mint most?

Lehet, hogy csak vedeni probalja a szuleit ezert kevesebb dologba vonja be oket.

2018. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!