Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az a pont...

Szerintetek mi az a pont amikor már biztosan családtagként tekint a gyereke párjára egy szülő?

Figyelt kérdés
az első év? az első közös nyaralás? házasság?
2017. jan. 12. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Hát szerintem 5-6 év dráma és szenvedésmentes kapcsolat, ahol 1-2 éve együtt laknak.

Vagy házasság.

2017. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi "még csak" 1.5 éve vagyunk együtt a párommal,8 hónapja lakunk együtt, a karácsonyt a szüleimnél töltöttük külföldön,akkor mondta anyum,hogy olyan,mintha a fia lenne a párom.Szerintem egyénfüggő egyébként,ki mennyi pasit visz haza,mert ha minden héten más,az úgy elég nehéz. Aztán kapcsolatfüggő is,hogy együtt élnek-e, rendes vagy távkapcsolat.

Én körülbelül (legalábbis most úgy gondolom)onnantól fogom majd a gyerekem párját családtagnak tekinteni,amikor hosszabbtávon (is) boldoggá teszi a fiam/lányom,és látom rajtuk,hogy harmónikus,tiszteletteljes a kapcsolatuk. Szerintem 1 év körül már meg van az a "megszokás" a családtagok felől,hogy olyan,mintha hozzánk tartozna.

2017. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. A kapcsolattól is, a "gyerekektől" is, a szülőktől is. Pl a párom szülei már 2-3 hónap után is családtagnak tekintettek, teljesen evidens volt nekik, hogy megyek velük a családi nyaralásra, mondogatják, hogy oda is költözhetek ha szeretnék, érdeklődőek, kedvesek, stb. A szüleim meg szerintem akkor se fogják családtagnak látni a párom, ha már 20 éve leszünk házasok :D
2017. jan. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk 5 év kapcsolat kellett a mi részünkről (én vagyok a feleség), férjem részéről 3 gyerek és 10 év házasság, mire azt morogták az orruk alatt hogy én is családtagnak számítok.
2017. jan. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk fél év után kölcsönösen minden családi eseményre hivatalosak voltunk, és kb. első bemutatás után kedveltek, 2 hét ismeretség után. 2 hónapja ismertem a barátom, de névnapomra kis ajándékot kaptam a szüleitől.
2017. jan. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Ja, és ismeretségünk első napjától kezdve hivatalos voltam a házukban tartott családi ünnepségekre.

A fél év az volt, mikor egy esküvőre vele együtt hívtak meg.

De ők extra megértő és rendes szülők voltak, akik tudták, hogy a fiúknak jó, ha elfogadják a barátnőjét. És a mi családunk is ilyen, ahol nem ellenség a barát/barátnő, és a többi ismerős/rokon.

Nálunk nincs anyós viszály, egyebek, sajnálom, de ehhez IQ kell.

2017. jan. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol 20 év házasság után se kezelik a partnert csaladtagkent, van ahol még már pár hónap után annak számít.
2017. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Csaladtagnak tekinteni es csaladtagnak erezni ket teljesen kulonbozo dolog.


Szerintem par ev stabil kapcsolat utan mar elofordul hogy valakit csaladtagnak tekintenek, de annak erezni sokkal tobb ido utan fogjak, akar evtizedek is kellenek hozza, ha egyaltalan.

2017. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
házasság
2017. jan. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Engem már 19 évesen vittek a közös nyaralásra, mint a saját gyereküket...nagyon jól esett.


Mégis esküvő után, 25 voltam akkor...mondta apósom, hogy "többé nem kell kopognod, haza jössz". El is bőgtem magam. :)

2017. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!