Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért mond nekem ilyeneket?

Anyám miért mond nekem ilyeneket?

Figyelt kérdés
Anyám szerint örüljek hogy nincs munkám, és hogy ők eltartanak. De közben meg ha itthon vagyok, akkor meg azt mondják hogy befoghatom, mert ők tartanak el. Anyám szerint én úgy se vagyok jó semmiben.
2018. ápr. 23. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Azert mond ilyeneket, mert szeret martirkodni, es addig erzi magat fontosnak, mig neked szukseged van ra. Fuggo helyzetben akar tartani, hogy eltartott legyel, igy az o szerepe no, lehet o a megmento, mikozben masoknak panaszkodhat, hogy milyen sokat tesz es te milyen semmirekello vagy. Hogy ez sokaig fenn maradjon, elmondja sokszor, hogy egy luzer szerencsetlen vagy, hogy meg veletlen se legyen batorsagid lepni...teszi mindezt, ha hagyod neki. Feltetelezem felnott ember vagy, szedd ossze magad, ne menj bele effele jatszmakba.
2018. ápr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%

Egyetértek az első válaszolóval. Hasonló volt a helyzet nálunk is, csak édesapámé volt ez a szerepkör, anya inkább csendes mártír. Amikor kiderült, hogy külföldre költözöm, megkaptam apától, hogy szégyent hozok a családra és felakasztja magát. Azóta eltelt 3 év, sokat javult a kapcsolatunk.


Én is azt javasolnám, hogy próbálj meg munkát keresni - bármilyet, ha nagyon nincs, akkor még az önkéntes munka is jobb, mint a semmi, ráadásul jó referencia lehet a későbbiekben. Ha már van munka, akkor pedig próbálj meg mihamarabb elköltözni. Tudom, hogy nem egyszerű manapság, de hidd el, csak akkor fog változni a helyzet. Ugyan meg lehet próbálni beszélni velük, de ennyi idős korban már nem tudod megváltoztatni őket, főleg, hogyha ők be sem látják, hogy nem oké a viselkedésük.


Sok sikert, kitartást és bátorságot kívánok! :)

2018. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Miért nincs munkád?


Nekem ilyeneket mondanának egy hónapon belül szereznék melót - LEHET! -, és amint tudnék lelépnék. Ennyi.

2018. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy és mióta nincs munkád?

Nekem ezeket érettségi után mondta,úgy voltam vele h igaza van,munka mellet rosszabb lesz tanulni.aAmíg elvégeztem egy OKJ-t (1év) még valóban eltartott,elfogadtam a segítséget. De aztán kereste és találtam munkát 1 hónapon belül.

Szóval ebben a helyzetben azt mondanám még oké, de mondjuk ha már huszon X éves vagy elég gáz.

És az előző válaszokkal is egyet értek,hogy mártírkodik.

2018. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*kerestem és találtam
2018. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keress munkát,biztos nem kell ilyen eltartás, ahol cserébe lábtörlő vagyok..
2018. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen csak az változtathat, ha lesz munkád. Egyébként miért nincs és hány éves vagy?
2018. ápr. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!