Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni? Hogy...

Mit lehetne tenni? Hogy lehetne "megpuhítani" a lányt?

Figyelt kérdés

Adott egy két gyermekes család. Nagyon szerető környezet, rendes, családtagok, kedvesek. A gyerekek szeretetben nevelkednek, megbíznak bennük és korrekten bánnak velük. (jelenleg 10 és 16 éves lányok)


Legalábbis ez volt. 3 éve a szülők házassága nagyon megromlott. A válás során nagyon sokat veszekedtek és a szülők és a gyerekek is megszenvedték lelkileg. Egyszer az apa nagyon veszekedett az anyával, aminek a gyerekek is tanúi voltak. Ordítottak, az anya otthagyta, elment, a nagyobbik lány dühösen kirohant az apjához mert azt a veszekedést az apa okozta. Meg akarta tudni hogy miért és mi értelme ennek. Az apa akkorra már lelkileg padlón volt, türelme se nagyon volt. Megverte a lányt, sok folt maradt utána, de a lányt inkább érzelmileg viselte meg. Ez volt 3 éve.


Az apa megrémült saját magától, önismereti, agykontroll és egyéb foglalkozásokra járt/jár. Most már ugyanolyan báránylelkű, mint volt. Lezárta a múltat. Az anyával közömbös viszonyban van, a kisebbik lánnyal 1 év kiengesztelés után, megint remek és felhőtlen a kapcsolata. De a nagyobbik lány szemében teljesen elbukott, őt nagyon megviselte az apja bántalmazása, összeomlott tőle. Már ő is rendben van lelkileg, de az apjának nem bocsát meg. Nem is akar vele beszélni, találkozni, de még interneten vagy SMS-ben irogatni se vele.


Mit lehet tenni? Van még esély, hogy rendbe hozzák az amúgy nagyon jó apa-lánya kapcsolatukat?



2018. ápr. 23. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Erre mondják azt, hogy az "eljatszott" bizalmat visszaszerezni, gyakorlatilag lehetetlen.
2018. ápr. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
97%
Szerintem az apának hagyni kellene a lányt, legalábbis egy jó idejig biztos.
2018. ápr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%

Igaza van, az apa egy szar agressziv állat, aki simán agyonveri a gyerekét!, mikor az semmit nem tett.


Ilyen apám lenne, ott dögöljön meg ahol akar, TE pedig NE ugass bele más életébe.

És ásd el magad amiért a csajt hozod le hibásnak, hogy nem beszél a mocsok apjával. Hányinger vagy te is.

2018. ápr. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Csurmi ***** válasza:
57%
Te a család egyik barátja vagy. Bár inkább tűnik úgy, hogy az apa barátja. A sztorinak a lány felőli oldalát is ismered, vagy csak az apa igazolásait és szívszaggató sztoriját hallod?
2018. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
31%
13-as vagyok, mi van fáj az igazság? :D
2018. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

??


Miért vagyok pedofil vagy szemétláda? Mert próbálok segíteni?


Igen, alapvetően az apa barátja vagyok, de mint írtam nagyon bántja hogy nem lehet normális kapcsolata a lányával. Gondoltam próbálok segíteni. Nem tudom mit vétettem...


Mindegy, akkor ha nem tudok mit tenni, hagyom. Köszönöm az eddigi segítőkész válaszokat!

2018. ápr. 24. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!