Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért viselkednek...

A szüleim miért viselkednek így velem?

Figyelt kérdés
Az a hejzet hogy az utóbbi 1 évben nagyon megromlott a kapcsolatom a szüleimmel.már úgy érzem nem szeretnek.apám fojamatosan (naponta 4-5 alkalommal)ordibál velem,minden kis apróságért.pl sáros lett a cipőm. Sose beszélget velem,nem ölele meg magátol,csak annyit szól hozzám hogy leelenőriz mindent plusz megmondja mit csináljak.sokat dolgozik,ha épp nem munkában van keres valami más tennivalót a ház körül,vagy a kistesómmal van. Anyukám nem sokszor veszekszik velem,de ha igen ojanokat vág a fejemhez hogy csak nézek. Nemrég aut mondták nekem hogy nem büszkék rám,és szégyellnek, ha a erröl beszélni szeretnék leráznak azzal hogy minden azért van mert nem csinálok meg mindent elsőre amit mondanak. Ha mondok valamit,egy ötletem van, azt mondják évek óta nincs egy életképes ötletem. Ezek miatt egy használhatatlan senkinek érzem magam. Ha BÁRMIRŐL vélményt alkotok,vagy mondom h vmit hogy szeretnék csinálni,mindig nemet mondanak. Egy példa: egyik délután lementem volna egy haveromhoz. Mikor lemegyek mindig egy telefonos jatékon játszunk. le volt merülve a telóm,ezért el akartam vinni a töltöm.apám nem engedte,azzal az indokkal hogy nehogy már én mondjam meg mit csináljak.töltsem fel este. Soha egy pozitív szót nem kapok,emiatt úgy érzem senkinek sincs rám szüksége senkinek,haszontalan vagyok. Van pár szabáj itthon ami nagyon zavar: este 7 után nincs számítógép,telefon, a mobilom csak az asztalon tölthetem,az ágyon nem.hétköznap nem mehetek sehova. Nem lehet a szobámban enni. Nem húzhatom le a redőnyt ha pl fílmet nézek,vagy betegen aludnék.este 7 után nem mehetek sehova pedig egy éve addig voltam amíg akartam. Bármi baj van azt mondják a számitógép miatt van amin azért játtszok sokat mert nekik nincs rám idejük. 3 tantárgyból 3 as-ra álltam és azt mondták hogyha év végén is így marad egész nyáron tanulni fogok.igazságtalan. apám minndig ahogy anyám mondja cse*egtet. Legszivesebben elmennék itthonról és vissza se jönnék. 14/F

#rossz #kapcsolat a szülőkkel.
2018. ápr. 26. 21:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Magas,vékony,szinte szőrtelen.
2018. ápr. 26. 23:39
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

mindegy - ezzel ne foglalkozzunk, a szüleit nem tudjuk megváltoztatni.


Edisonról olvassál (könyvtárban nézelődj, keresd, ami érdekel, ezt is) - Edison nem sokat járt iskolába- hülyének tartották ("fölöslegesnek" ) anyja mérges lett, berohant és kivette 3 hónap után. ( egy gyerekkori hallássérülés miatt nem jól hallott- ez volt a háttérben, ezért hülyének nézték)

Anyja majd odaadta Shakespeare összes drámáit - azokat elolvasta- nagyjából ez volt az iskola. Később maga kezdett kikísérletezik, laboratóriumot szerelt fel a ház pincéjében... és felnőtt..

ezrenél több találmánya volt...

2018. ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

*kísérletezni,** ezernél több találmánya volt...

Na jó éjszakát! Aludj jól.

2018. ápr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Kössz a tanácsot
2018. ápr. 26. 23:52
 25/28 A kérdező kommentje:
Jó éjt
2018. ápr. 26. 23:53
 26/28 anonim ***** válasza:
40%

A szüleid azért viselkednek így, mert magyarok. Van egy ilyen furcsa népszokás, hogy a gyereket addig tutujgatjuk, puszilgatjuk, amíg kicsi és cuki, de amint kezd egyénisége, saját szokásai lenni, nézegetni ezt az élet nevű dolgot, ordibálni kezdünk vele, próbáljuk betörni, mint a lovat, és éreztetjük vele, hogy értéktelen. Mert a jó gyerek csendes és engedelmes, ha nem, akkor addig alázzuk, amíg félelemből nem lesz az. Aztán csodálkozunk, amikor 19-20 évesen lelép, és többet egy képeslapot sem ír...


A szüleid nem képesek elviselni, hogy nem vagy a tulajdonuk, hanem önálló ember vagy. Ennek semmi köze ahhoz, hogy kamaszodsz. Nyilván benned is megvan az ilyenkor szokásos dac meg miegymás, de hogy ők ezt felnőtt ember létükre nem tudják kezelni, az róluk állít ki bizonyítványt.


Nem benned van a hiba. Nem vagy hibás, nem vagy rossz. Jogod van a saját igényekhez, élethez. Nekik pedig bár joguk van laktanyai fegyelmet tartani, beteges rendszabályokkal egzecírozni, és teljesen normális kérésekre dührohammal, üvöltözéssel reagálni (gondolok itt a telefontöltésre), de ez csak annyit bizonyít, hogy kicsinyes és gyenge emberek.


Apád azért ordibál veled, mert fél tőled. Nem attól, hogy megharapod vagy álmában feldarabolod, hanem attól, hogy kezdesz férfivá érni, miközben ő kifelé megy a férfikorból, öregszik és gyengül. Meg akarja tartani a falkavezéri pozícióját, ezért dorongol le folyton. Jobb országokban az ilyen embert elküldi a családja pszichológushoz. Nálunk anyuka csak átszellemülten mosolyog, és dicséri az ő párját, hogy milyen okos és erős, hogy le tudta alázni azt a kiszolgáltatott 14 éves kisfiút, ugye. Persze idegenekkel már nem meri elővenni ezt a hangnemet, mert idejekorán mehetne protézist feliratni.


Sajnos nincs megoldás a helyzetedre, mert ha tökéletes színjeles tanuló lennél, mellé élsportoló és mintagyerek, az sem lenne elég. Akkor is ordibálnának veled, mert az ordibálás biztosítja az erőviszonyokat. Az egyetlen megoldás, ha minél kevesebb időt töltesz egy légtérben a szüleiddel, és beletörődsz, hogy az elkövetkező kb. 15-20 évben nemigen lesz velük normális kapcsolatod.


Azt azért javasolnám, hogy tanulj meg helyesen írni.

2018. ápr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Beszéltem velük,eddig úgy néz ki rájöttek hogy ez így nem lessz jó. Majd idővel kiderül. Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 27. 13:47
 28/28 anonim ***** válasza:

Kerdezo megertem a helyzetedet,nagyon sajnalom,hogy ilyenek a szuleid,probalj kiallni magadert.,ha akarsz beszelni,irj ram nyugodtan!:)

Egyebkent majdnem mindenki offolt,kerdesre nem valaszoltatok csak a helyesiras.Igen engem is zavar ha olyan,de nem oltok le mast hanem valaszolok a KERDESRE Es nem offolok.

2018. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!