Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradjak, vagy elutazzak nyáron?

Shaggy95 kérdése:

Maradjak, vagy elutazzak nyáron?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy amerikai nyári programra, azonban édesanyámnak rosszindulatú melldaganata lett. A műtét után 2-3 hétig még pont itthon lennék. Azt mondják a szüleim, ne hagyjak ki egy ilyen lehetőséget, hiszen egészen fitt, ha baj is lenne, szólnának, és sietnék haza onnan is. Mamám viszont nagyon beparáztatott, hogy ez mennyire lelkiismereti kérdés, illetve:"Anya csak egy van". Azt mondta, ezzel sose tudnék elszámolni, ha valami történne és nem vagyok itt. Sok pénzt buknék azzal, hogy lemondom , de ilyen helyzetben nem is ez lenne a legfontosabb. Édesanyám szerint anyukája és faterom simán elegendőek lennének segíteni , de azért lelki támaszként átsegíteni egy ilyen időszakon sokat dobna a jelenlétem. Eddig nagyon ki akartam menni, meg most is igazából, tök jó emberekkel megismerkednék, már most is vannak. De valahogy úgy érzem, végig rám telepedne ez, mamám rendesen elültette a bogarat a fülemben. Ti mit gondoltok?

-Itt maradnátok? -Elutaznátok, mert ritka alkalom és eddig úgy tűnik, semmi váratlan nem lehet? -Elutaznátok, de ha úgy adódna, hazajönnétek?

Köszi a válaszokat.



2018. ápr. 28. 11:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
26%

- Meddig tart a program?

- Meddig tudod lemondani? (Mert azt mondod, már most is sokat buknál anyagilag - ugyanezekkel a feltételekkel mennyi idős van még dönteni?)


Mert ez teljesen személyfüggő: az is, hogy kinek milyenek az esélyei a betegség konkrét stádiumát és lefolyását tekintetbe véve, meg az is, hogy viseli a műtétet, hogy sikerül a műtét, hogyan gyógyul, milyen kiegészítő terápiát alkalmaznak még, azt hogy viseli a szervezete, milyen lesz a közérzete, a hangulata stb.


A műtéten túl lesz, de kérdés, túl lesz-e ezzel a "nehezén", már "csak várni és reménykedni kell" periódusban lesz-e vagy még függőben lesz a kezelés.


Ha az anyámról kiderülne ilyesmi, biztosan eszembe sem jutna, hogy elmenjek, de ez nagyon családfüggő is. Krónikus, súlyos beteg családtag mellől el szoktam menni nyaralni, mert stabil, jókedvű, az ellátásáról gondoskodom, és nekem is kell évente egy kis lélegzetvételnyi "gondtalan" időszak. (De ez nem igazán a te eseted.)

2018. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%
Ne a Mamádra hallgas,hanem a Szüleidre,ne hagyd ki mert ugyan ugy bánnád,ha lesz vmi hazajössz.
2018. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
75%
A nyári program nem hosszabb mint 2 max 3 hónap. Anyukádnak a világon semmi baja nem lesz, ha ennyi időt nem otthon töltesz. Elmennék és termeszetesen jönnék vissza, ha valami gond van.m
2018. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd az öregasszony szavait.


Anyukáddal beszéld meg ezt. DE anyukád sincsen egyedül, apukád a társa ö neki kell segítenie. Telefonálni minden nap tudtok a neten keresztül.


Az öreganyád mit mond akkor, ha otthon maradsz, lemaradsz a legjobb heteidröl, és anyukád meg könnyen túl lesz és egyre jobban lesz.

Ha nem kell fizikailag gondoskodnod anyukádról akkor lelkileg tudsz több ezer km-röl is.

2018. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
58%
Menjel. Mutet utan Itt vagy meg 2-3 hetig. Utana mar ugy sem tudnal sok mindent csinalni, csak otthon ulni a tobbiekkel. Gondolom a tabor nem hosszabb mint 4 het. Anyukad nagyon rosszul erezni magat, ha kihagynad. Ezek a mutetek mar minden napossak. Meg mama idejeben otthon sitankozott mindenki, mar gyaszoltak a beteg embert. Baratnomnek jovo het csutortokon lesz egy ilyen mutetje. Sajnos le kellett mondania a majus 15 nyaralastrepulovel, mert 3 hetig nem repulhet. 3 hetig minden masnap kap sugaras kezelest, es o bizony junius vegere szamol, hogy igenis repulni fog nyaralni. Amugy a korhazban tartozkodasi ido csak masfel nap. Hallgass anyukadra, most a mamat ne vedd figyelembe.
2018. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! : )
2018. ápr. 28. 11:45
 7/36 A kérdező kommentje:
Júniustól 10-től 3 hónap hosszúságú a program. A tegnapi beszélgetés után elbizonytalanodtam , de beszéltünk szüleimmel is sokat este, hasonlókat mondtak. A hirtelen hazajövetel pedig még opció lehet "mentőövnek" .
2018. ápr. 28. 11:47
 8/36 anonim ***** válasza:
82%
Bármikor történhet bármi,de az életet élni kell,nem a rosszat várni előre és gubbasztani egy sarokban.
2018. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ. Ha műtét után még itt vagy, szerintem simán összeszedi magát ennyi idő alatt, és ne érezd rosszul magad, ha utána elmész :) Azonban ha kemó lesz utána, akkor maradnék, az embert próbálóbb...


Tavaly a nagymamám hasonló súlyos betegsége (sürgős műtét + kemó) miatt mondtam vissza egy USA-beli ösztöndíjat, de az ő esetében a kinnlétem alatt ment volna le a műtét+kemó, illetőleg nála tudtuk, hogy ez már nem gyógyítható... Fel sem merült bennem, hogy másképp döntenék.

2018. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%
Szia, én mindenképpen elmennék. Szerintem, anyudnak pont akkor lesz lelkiismerete, ha kihyagyod, ugyanis úgy fogja érezni, hogy miatta hagytad ki életed egy nagy lehetőségét. Amerikából majd tudtok videóhíváson is beszélni, így minden nap láthat. Ne foglalkozz a nagymamáddal, nyugotan menj, hidd el ez a legjobb mindenkinek. Igen, ha anyuddal valami baj lenne, akkor legyen egy kis félretett pénzed a repjegyre. :)
2018. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!