Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menjek vagy maradjak? Anya...

Menjek vagy maradjak? Anya lelki terrorja. Sürgős.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 3 hónapja lett egy barátom, és mióta tart a vizsgaidőszak (elsőéves egyetemista vagyok), több időt tudok nála lenni, kevésbé vagyok betáblázva, így van, hogy egy héten akár 3x is ott alszom nála. Legutóbb tegnap éjjel aludtam ott nála, azaz ma délelőtt jöttem el.


Ma kb egész nap tanultam, most hívott fel egy barátnőm az egyetemről, aki ugyanabból a tárgyból 2 nappal korábban vizsgázik, hogy egyedül van otthon és kezd kicsit rátörni a pánik és örülne neki, ha átmennék hozzá, hogy legalább ne legyen egyedül, meg esetleg közösen átbeszélni a homályos részeket, közösen tanulni. Először mondtam a barátnőmnek is, hogy attól félek, hogy ebből nem tanulás lenne, de elég elszántnak tűnt és tényleg aggódik már a vizsga miatt, szorít a határidő.


Anyának említettem, hogy felhívott egy barátnőm és teljesen kiakadt, hogy mostanában alig vagyok itthon és lelkileg zsarolt, hogy idézzek "hétvégén se tanultál semmit, elba*tad azt a két napot, és így hogy fogsz felkészülni a pénteki vizsgára?!". Mondtam anyának, hogy ne aggódjon, beosztom az időmet és nem fogok megbukni (ez olyan tárgy, amiből a kettes a cél, ilyen buktatós szóró-tárgy). Ekkor meg azt hozta fel, hogy mostanában alig vagyok itthon, múlt héten is alig látott (akkor konkrétan volt, hogy 3 egymást követő éjszaka itthon aludtam). Mondtam anyának, hogyha itthon maradok, akkor se beszélünk, mert én elvonulok tanulni, ő meg a tv-t nézi lefekvésig. Neheztel és most őrlődöm, mondtam barátnőmnek, hogy visszahívom nemsokára, de nem tudom, mi legyen.


2018. jan. 15. 20:09
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
19/L
2018. jan. 15. 20:11
 2/31 A kérdező kommentje:
Hétvégén azért nem tanultam, mert péntek este is volt egy vizsgám, ezért szombaton pihentem, vasárnap meg programom volt kb egész nap.
2018. jan. 15. 20:12
 3/31 anonim ***** válasza:
37%

El tudnád tartani magadat? Munka mellett is menne az egyetem?


Maradj. És értsd meg őt. Félt, és csak jót akar neked. A szabadidődből rá is fordíts, hogy legalább akkor ne csak a tévé előtt üljön.

2018. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
siralmas, hogy elméletileg értelmes, felnőtt ember itt kérdezi meg, otthon maradjon-e.
2018. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Jelenleg nincs sok szabadidőm. Itthon is tanulnék, barátnőmnél is.


Nyugis időszakban elég sok közös családi programot szervezünk, de ez most egy ilyen időszak sajnos.


Igen, nehéz döntés ez még "felnőttként" is, ha az emberhez közel álló családtagja érzelmileg így befolyásolja. :/

2018. jan. 15. 20:18
 6/31 A kérdező kommentje:
Egyébként a vasárnapi full day program is anya egy fellépéséből adódott, mert maga a fellépés egésze is elvett 3 órát a napból, illetve előtte voltak nálunk vendégek is.
2018. jan. 15. 20:22
 7/31 anonim ***** válasza:
46%
Most megzsarol (érzelmi zsarolás),késobb is megfog.
2018. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van.


Maradok itthon. Beszéltem barátnőmmel, mondta h emiatt ne vesszek össze én se itthon anyával.

2018. jan. 15. 20:31
 9/31 anonim ***** válasza:
33%
Anyaként írom, szerintem ebben semmi zsarolás nincs. Józanul gondolkodik, és aggódik a vizsgád miatt. Te magad is azt írtad, hogy félsz, hogy a bnődnél nem tanulás lenne. Én is jártam főiskolára, megtanultam a "leckét" egyszer-kétszer. Először megtanuljuk szépen mi magunk az anyagot, főleg ha kibuktatós tárgy. Aztán ha már a fejünkben van, akkor mászkálunk oda másokhoz segíteni, akkor is, ha történetesen a legjobb barátnőnk az illető. Volt már ilyenből szívás, hogy ő tanult maga, még egy pluszt jelentett az én segítségem, én meg szépen megbuktam. Pedig nem nagyképűségből mondom, nem vagyok egy idióta a tanuláshoz.
2018. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%

Ezért nem jó a lakóhelyeden járni egyetemre. Normális esetben ez az önállósodás kora is lenne rendben.

(persze ha nincs máshol az a szak, akkor érthetőÖ

2018. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!