Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám leküzdeni...

Hogyan tudnám leküzdeni anyámmal kapcsolatos undoromat, dühömet?

Figyelt kérdés
Középkorú vagyok. Anyámat nem szeretem, de elviselem valahogy. Mindig is bántott szóban és tettben is. Már egy ideje nincs jól. Kérte, menjek haza és jól esne neki, ha időnként megmasszíroznám. Undorodom tőle, ez az igazság. Az utolsó időszakát viszont szeretném, ha boldogabban élné meg, így muszáj vagyok én alkalmazkodni. Hogyan tudok valakit elfogadni, akit nem tudok tisztelni, nem tudok szeretni? Valahogyan szeretnék alkalmazkodni, ezt tudom, mert jó lenne őt nyugodtabbnak látni, de hogyan érjek hozzá, hogyan tegyek neki úgy jót, hogy tudom, ő mindenben és mindig ellenem volt, ártott nekem és csak a saját lelkiismeretét szeretné jobbá tenni azzal, hogy elmondhassa magának, a gyereke törődik vele, akkor talán megbocsájtotta azt a sok mindent? A lelkiismeretem miatt sűrűbben fogok most hazamenni, de azt is tudom, amint jót teszek vele, utána már alig várja majd, hogy eljöjjek tőle. Hogyan tudnám jól kezelni ezt a helyzetet? Köszönöm.
2018. ápr. 30. 09:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mielőtt kijelentést tesz valaki, érdemes talán kérdezni. Kb. 15 éve álltam szemben anyámmal és mindent MINDENT elmondtam neki. Akkor még semmi kül. egészségügyi baja nem volt. Onnantól kezdve kiálltam mindenemért és már többet nem hagytam, hogy bántson. Rosszabb is lett a kapcsolatunk. Aztán a betegsége miatt oldódott. Szeretne közelebb kerülni hozzám. Én jobb szeretnék lenni, mint ő és nem akarom, hogy elutasítás, távolságtartás érzésével haljon meg.

Van abban valami, amíg undorodom tőle, addig csak minimális dolgokat tegyek meg neki, de ezeket a minimális dolgokat legalább megtegyem (pl. érdeklődés felőle). Aztán ha esetleg valahogyan elmúlna az undorom, akkor lehetne jobban közeledni felé. A dühöm csökkent így évek alatt, de még jelen van és nem tudom ezt hogyan kezeljem, hiszen az anyám, támogatásra van szüksége, ő is változott valamennyire és beteg.

Magára hagyhatnám, de valahogyan az van a tudatomban, neki nehéz változnia, több időbe telik, mint másnak és már sokat tett a kapcsolatunkért. Én sem szeretném a sok rosszat megtorolni azzal, hogy teljesen hátat fordítok neki, hiszen az anyám és változóban van és beteg.

Viszont segítség volt amit írtatok. Az undor arra vonatkozik, nem szeretnék hozzáérni és ezen még valahogyan változtatnom kell és addig inkább fizessek én masszőrt, amíg nem tudom leküzdeni ezt az undoromat, fájdalmamat. Ez használható ötlet. Köszi.

Ha abban még segítenétek, hogyan lehetnék jobb anyámnál, azaz hogy tudok megbocsájtani magamban, magamnak és neki?

2018. ápr. 30. 11:40
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az az érzésem, hogy te külső szempontoknak akarsz megfelelni, mert ugye jónak illik lenni. Jóvá nem lehet szándékosan válni. Vagy jó vagy belülről vagy nem. Illetve semmi nem fekete-fehér, bizonyos szempontból jó vagy, másból meg nem, de nem is kell Teréz anyának lenni.Megbocsátani se lehet tudatosan, csak mert az úgy illik. Ez egy folyamat, ami vagy eredménnyel zárul vagy nem. Ez történik veled, nem te csinálod. Én például nem is akarnék megbocsátani csak azért, mert az olyan krisztusi dolog.
2018. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Már szóltam, hogy nem megyek haza! A megbocsájtást amúgy nem a krisztusi dolog miatt tenném meg, hanem azért, mert belső igényem van rá és szeretnék nem lelkiismeretfurdalást érezni és jobb emberré válni hozzá képest, ráadásul előtérben van, hogy az anyám. Ha az utolsó időben nem tett volna lépéseket a változtatásra, akkor nem is lett volna kérdésem. Képes változni, ezért én is engedek. Igaz, még mindig nagy a dühöm (az undor nem már, mert nem megyek haza és nem fogok hozzáérni, mert így nem masszírozom meg), de a belső késztetésem miatt szeretnék neki valahogy és valamennyire megbocsájtani, de még nem tudom hogyan.

Változik és emiatt én is szeretnék változni.

2018. máj. 1. 00:24
 14/16 anonim ***** válasza:

Igazából megválaszoltad magadnak a kérdést.

Igy kellene csinálni ahogy leírtad szerintem.


Nyilván 100% osan nem lehet megbocsátani vagy nagyon nehéz.

Az a lényeg hogy legalább próbálkozol.

Az ilyen mély érzelmi sérelmeknek a feldolgozása évekig is eltarthat.


Mindig lesznek pillanatok amikor a dühöd fel fog támadni anyukád iránt.

De a hozzáállásod jó.

2018. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2018. máj. 1. 12:56
 16/16 anonim válasza:

John W. James, Russell Friedman: Gyógyulás a gyászból

Zseniális könyv arról, hogyan dolgozzuk fel veszteségeinket, mindenfajtát is akár...

Mert nem csak a halottakat gyászoljuk, nem csak a halottak elengedésétől szenvedünk.

Ajánlom figyelmedbe.


Egy sorstársad

2019. jan. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!