Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más szüleinek sincs baráti...

Más szüleinek sincs baráti társasága?

Figyelt kérdés

A szüleimnek gyakorlatilag nincs baráti társasága, nagyban köszönhető édesapámnak. Akikkel fiatalabb korukban barátkoztak, azokat folyamatosan leépítették, megszakították velük a kapcsolatot. Apám személyisége elég rossz, akit tehetett elmart. Rendszeresen nem ment el az összejövetelekre, akik nalunk voltak azokkal direkt bunkó volt, nem veszi fel a telefont ha ismerősök hívják, nem engedi be a szomszédot beszélgetni. Édesanyámnak nem engedi, hogy pl. szilveszterre vagy a nyaralónkba bárkit meghívjon, ha mégis megtörténik szándékosan úgy viselkedik, hogy ez ne forduljon többet elő. Én sem nagyon hívtam anno barátnőket hozzánk, mert az is idegesítette őt és elmondta, hogy nem akar többé "ifjúsági találkozót". Nagyon sajnálom anyukámat, mert mar csak kettesben vannak otthon és ő emiatt szenved. Gyakran eljár egyedül az összejövetelekre, kirándulásokra de már nagyon kellemetlen a helyzet neki. Javasoltam neki, hogy próbáljon határozottabban fellépni, hátha legalább egy színházra vagy egy fagyizásra kapható lenne apám.

Lehetséges, apám depressziós vagy valamilyen mentális zavara van, mert teljes mértékben elzárkózik minden embertől, a saját rokonaitól is, du. 2kor lehúzza a redőnyt és a sötétben tvzik hajnalig, nem szólal meg, felrerakja direkt a telefont stb.

Más is találkozott már hasonlóval? Mi lehet a megoldás? Hallani sem akar semmiről ami neki nem tetszik, kiküld a szobából ha olyat mondok ami neki nem tetszik és nem szól hozzám inkább. Ez évről évre csak rosszabb, de anyukam csak tűr és kitart mellette.

Én 200 km-re lakok otthonról és gyakran járok én vagy az öcsém programokra anyukámmal, de nem vélünk házasodott össze és nem tudunk/akarunk minden hétvégén otthon lenni,a vázolt probléma miatt sem.

26N



2018. máj. 1. 11:01
1 2
 11/13 anonim válasza:
40%

A barátok hiánya MINDIG súlyos lelki betegség jele. Valóban a barátokra gondolok ( 2-3 embert jelent),nem arra,hogy minden hétvégén 30-an iszogassanak a kertemben, egészen a részegségig. Az nekem sem hiányzik.

A jelenség általános, már szinte senkinek sincsenek valódi barátai, de még a szomszédaival sem áll le beszélgetni, ami azt jelenti,hogy beteg a világunk.

A rengeteg televíziózás és a telefon kikapcsolása sajnos valószínűsíti a depressziót.

2018. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Két különböző személyiség, sajnos ilyen helyzetben nem fog semmi jóra sem vezetni.

Apukád úgy érzem antiszociális vagy csak szimplán introvertált... nagyon. Esetleg még depresszióra tudok gondolni. Nincs rendben az, ha valaki délután kettőtől csak egyedül ül a teljesen fekete szobában és nem akar semmilyen közösségi vagy bármilyen programban részt venni. Érdemes lenne pszichológust felkeresni számára, mivel apád sem oké, anyud meg szenved csak így mellette. Vegyétek rá, hogy fontos lenne elmennie oda.

Megértem milyen ez a helyzet egyébként, hasonlót átéltem, csak én még időben léptem.

2018. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amúgy azt hiszem talán egy Ady műben van az, hogy leírja a jelenkorát:

Az emberi barátságok vesznek el, senki sem törődik a másikkal, csak a saját gondjaival. A világon változtatni kell, mert elállatiosodunk.

Jól megjósolta drága költőnk, nem változott a világ, csak rosszabbodott és most ez a helyzet :)


(Ha valakinek eszébe jutna a vers leírná privátba? Az alaptéma az, hogy a szomszédban meghal egy szegény asszony, és a férj magára maradt a babával. A nőt senki sem sajnálja. Emberi durvaság képe is megjelenik, amikor a dajka felpofozza vagy leordítja a kisgyermeket.)

2018. jún. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!