Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Főleg kamasz fiúk szüleinek...

Főleg kamasz fiúk szüleinek szól a kérdésem. A ti fiatok mennyit hisztizik/durcáskodik?

Figyelt kérdés

16 éves fiúról van szó. A legkisebb dolgokért, ha nem engedünk meg neki valamit, vagy a legapróbb megjegyzést tesszük akármire, már megy a balhé. Ordibálás, vernyákolás, hiszti, durcázás, kötekedés, vagy csak nem szól hozzánk napokig. Ezeket váltogatja, gyakorlatilag már folyamatos a balhé. De ha egyszer vége, utána is időnként újra meg újra felhozza a régi "sérelmeit", és újra megsértődik. Borzasztóan fárasztó. Beszélni képtelenség vele. Ha büntetjük bármivel, csak még jobban folytatja. Nem tudom, mit tehetnénk. Azt se tudom, ez kamaszkor után elmúlik? Normális dolog? És meddig tart még a kamaszkor?!

Régen nem volt ilyen, kb. fél éve kezdődött.


2018. ápr. 12. 18:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%

Mar felnottkent valaszolok, de mi ocsemmel mig kamaszok voltunk meg a hiszti gondolata se merult fel, nemhogy nyafogjunk.

Bar az is teny hogy az apam spartai nevelesebe a mostani kamaszok fele belehalna, eselyunk se volt finnyaskodni.

2018. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Normális, elmúlik, csak ki kell bírni. A kamaszkorban az a legszebb, amikor véget ér. Nekem kettő van, az egyik lázadó, ellentmondó, határokat próbálgató és azokat néha átlépő volt. A másik befele forduló, már-már depressziós, semmiről, senkivel nem beszélős. Egyik sem volt jobb a másiknál, de mindkettőt túléltük, és most, hogy már felnőttek, visszatértek a régi önmagukhoz. De embert próbáló volt mindannyiunknak.
2018. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Csak, hogy érzékeltessem egy példával: a múltkor felvett egy piros cipőt, citromsárga nadrágot meg neonzöld pólót. Az apja azt merészelte mondani, hogy úgy néz ki, mint egy papagáj. Erre kb. fél óráig ment az óbégatás az apjával, hogy milyen maradi, meg mit szól bele, meg semmi köze hozzá, majd egy újabb fél óra velem, mert nem álltam mellé. Utána napokig nem szólt hozzánk, csak dúlva-fúlva járkált fel-le.


Megmondom őszintén, van, amikor már örülök, hogy nem szól hozzánk.


Van, akinek ilyen volt a gyereke? Mit kezdett vele?

2018. ápr. 12. 18:16
 4/33 anonim ***** válasza:
8%
Szia te vagy a szüleje tegyél rendet mert nem az van amit ő akar ;)
2018. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
24%
El lett kényeztetve.
2018. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Még kisebb a fiam, de bőven emlékszem kamaszkoromra. Nem korlátoztak minden hülyeség miatt, ezért nem volt okom lázadni. Fel sem merült az, hogy 14 éves korom után ne mehessek koncertre, éjszakai zenés klubba (akkor még simán beengedték a fiatalokat), nyáron Balatonra baráti körrel, barátnővel. Annyi, hogy nem boklásztunk egyedül éjszaka, figyeltünk egymásra. Pia nem volt nekem különleges, mert otthon is simán megihattam egy pohár bort, üveg sört, tömények meg felbontatlanul áltak, mentek tovább másoknak ajándékba. Csajokat is simán hazavihettem. Mondjuk jól tanultam gimiben, mellette meg kenuztam.


40F

2018. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
...álltak...
2018. ápr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
De miért baj az, ha úgy néz ki? 16 évesen pont el tudja már dönteni, hogy hogyan akar kinézni. Keresi a feltűnést, esetleg kicsit botránkoztatni is akar. Nem kell vele törődni. Az csak egy ruha, egy frizura. Amúgy mi szülők örülnénk, ha a gyerek minden reggel elmondaná, ha nem tetszik a ruhánk, frizuránk, sminkünk, körmünk, alakunk? Ugye, hogy nem. Békén kell hagyni és csak a valóban fontos dolgokba beleszólni.
2018. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%

ha minden szarért leszóljátok, meg sértegetitek, nem csoda hogy puffog


én se örülnék ha egy papagájhoz hasonlítana apám

2018. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%
Csatlakozom Andizsuzsihoz. Leirta amit gondolok. :)
2018. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!