Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megfogalmazn...

Miért olyan nehéz megfogalmazni a valóságot ennyi idö távlatából is?

Figyelt kérdés

Apám a gyerekkorom pokollátette, folyton dúlt fúlt es folyton fenyegettségiállapotban éltem , pedig pofokraritkán kerult sor, de rettegtem töle .

Szerencsére ritkan volt otthon mert több penzt keresett mint autófestö, es sokat nözött, hazudott , igy voltak nyugodtabb perceim is.

Nem hianyzott soha mert nem alakult ki köztunk soha bensöseges kapcsolat .

Fiatalok voltak mikor szulettem es az volt az erzesem h vetélytársatlátott bennem anyam kegyeiért versengett , figyelemert.

En meg kellett húzzam magam, csúnyán isbeszélt velem , nem kislányhoz méltóan , és sütött belöle agyulölet.

Ha közeledni próbáltam , temat kezdemenyeztem , mindig elutasitó volt , vitába torkollott , " hül.e vagy " , zárta le a beszelgetest .

Sose voltkedves, es a legrosszabb nem is az volt , az érzés, hogyutál, hanem az, hogy mindez nem volt megfogalmazható, hanem a hiba bennem volt , azert volt ideges elutasitó , mert nem voltam eleg ugyes, ha dijat nyertem irodalomból, fogalmazasirasból , miert nem matekböl, azert pofozutál mert megérdemlem, mindig hibásnak éreztem magam ezért a rosszkapcsolatért

Ereztem h annyirautál , hogy az életem van veszélyben , egy szikra kell.

Anyamsoha nem vedett meg , vedte az urát , h igaza van apadnak , vagy ha valamit hibaztam , "Megmondondalak apadnak ", nem szolidarizalt velem , ahogy most is hibaztat h nem igaz , apam szeret engem stb , sose all ki mellettem.

40 eves vagyok most es 20 eve elköltöztem es en igy is ragaszkodom anyamhoz es szeretem, elfogadom úgy ahogy van , persze sok a vita , ahol ö soha nem ismer el semmit .

Nem is varom el , csak furcsa ez az egesz h ö mint anya ilyen lelketlen, es en megis hivom naponta.

Apamat ez isidegesiti, ahogy meghallja a hangom skypeon mar kötekedik, nem szunt a gyulölete pedig semmi közunk mar egymashoz

A legnehezebb az volt , h 40 even at hibasnak ereztem magam , kibirhatatlannak , akit nem lehet elfogadni , szeretni , nem erdemel semmit mert nagy hibak vannak bennem , ezert mindig könyörögtem masok fogadjanak el , birjanak ki , nyilt sebkent éltem .

Semmi önbizalmam nem volt mert soha nem lehetett megfogalmazni a problemakat , az kellett volna h valaki ELISMERJE az érzéseim jogosságát es ne mind magam rágjam .

40 ev kellett h erre rajöjjek .

Mit lehet tenni, hogy jobb legyen az eletem ?



2018. máj. 1. 20:26
 1/7 A kérdező kommentje:
elnezest a helyesirasi hibakert , mobilról irok
2018. máj. 1. 20:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de bizos ő a vérszerinti apád? Én semmilyen kapcsolatot nem tartanék ilyen szülőkkel.
2018. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen , ö a vérszerinti apam , ez a masik gondom h nagyon hasonlitunk es zavar
2018. máj. 1. 20:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Anyamhoz nagyon ragaszkodom igy is
2018. máj. 1. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hagynám a fenébe. Ha már a gyermekkorodat megkeserítette, nehogy még felnőtt emberként is miatta gyötörjön a lelkiismeret. Hiába próbálkoznál a leírtak alapján szót érteni vele, szerintem ő sem tudja pontosan, miért utál.
2018. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem neked segíthetne

egy kedves társ. Aki megfogalmazná szeretettel, hogy ő azért szeret, amilyen vagy. Jó és rossz tulajdonságaiddal együtt. Neki így vagy jó és tökéletes. Mert te is jó vagy még akkor is ha valaki vette jogot hogy lelkileg terrorizáljon.

Azonkívül szükséges lenne szakemberhez, pszichológushoz fordulnod aki segítene belátnod hogy áldozat vagy, NEM vétkes.

És majd egy csendes napon, tégy meg valamit. Vedd számba a jó tulajdonságaidat és cselekedeteidet!


Sok szülő Boldog lenne ha csak harmad annyit törődne vele a felnőtt gyermeke !

2018. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi ❤️
2018. máj. 1. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!