Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen szigorúak velem?

Miért ilyen szigorúak velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves vagyok, és egyszerűen nem bírom már a szüleim szigorát. Este 9ig nem maradhatok sehol, 8ra haza kell érnem. Indok: nekem mindig mások a barátaim nem is ismerik őket.

Nos, ez egyáltalán nem igaz. Mindet ismerik, csak egyszerűen minden barátság megszakad, mondván "úgy sem engedik sehova"

És egyszerűen megbolondulok! A "szabadidőmet" tanulással töltöm, a hétköznap délutánok a hétvégék mind ezzel telnek. Nem engedik hogy a színházból taxival jöjjek haza mondván veszélyes. Komolyan, szerintük 20 évesen nem fogok beszállni a taxiba, mert veszélyes? Inkább felhívom őket hajnalban, ha egyáltalán elmehetek este 8 után szórakozni hogy anya gyertek értem?

A tanulásommal sem lehet problémájuk, 4.6 átlaggal. Heti 3 különnyelv órára járok, egyetemi előkészítőre, itthon kitakarítok hetente, mit tegyek még nekik?

Néha komolyan fontolgatom, hogy el szeretnék innen húzni amint 18 éves leszek. De hova mehetnék? Ha dolgoznék a tanulás rovására menne. Viszont nem szeretnék így bezárva sem élni.

17 éves vagyok, nincsenek rendes barátaim, nem tudok szórakozni, emiatt nem tudok fent tartani egy párkapcsolatot sem. Mit csináljak?



2018. máj. 4. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Csak aggódnak érted! Semmi rosszindulat nics ebben! Nem egyszerű, de ha betöltöd a 18-t hivatkozhatsz a nagykorúságra! Akkor nyugodtan szórakozhatsz addig, ameddig akarsz!
2018. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Tanulj mint a vöcsök,az a jövőd,18 évesen meg tipli,munka,és pasizz nyugodtan,nem kell az orrukra kötni. Vallásosak? Azok ilyenek sajnos...
2018. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Első akit 17 éves ilyen porázon tartanak nulla élettel,aki maholnap 18 éves, ott 18 évesen nagykoruként,sőt 20 30 évesen is marad a poráz,saját tapasztalat. Csak én nem hagytam,és eltéptem a láncokat végleg.
2018. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Továbbra is tanulj jól, tartsd rendben a lakókörnyezetedet, de simán maradjál ki az engedélyük nélkül tovább, ilyenkor küldj egy üzenetet.


Ha ezekből balhé lesz, akkor a legszelidebb arcoddal (de minden szégyenkezés nélkül) hallgasd meg őket csendben. A válaszod meg kb. nyugisan az legyen tartalmilag, hogy megértetted minden szavukat.


Aztán máskor is ugyanígy, de akkor már azt is hozzá írod, hogy most éppen megismertél valakit, de ne izguljanak, védekezel...

2018. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Hol laksz? Ha másik városba mész egyetemre, akkor vége lesz a terrornak. Ha nem, akkor sajnos megszívtad.
2018. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Azt tudom javasolni, amit egy barátnőm csinált ennyi idősen.


- Szia Anya, megyek Edda koncertre!

- Micsoda! Oda nem mész! Nem engedem!

- Akkor megyek engedély nélkül, szia!

2018. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Budapesten élünk. Gondolkoztam hogy Székesfehérvárra megyek, az azért nem a világ vége.

Nem, nem vallásosak, szeretnék ha lenne barátom de nem értik meg hogy ezt nem tudom fent tartani úgy hogy heti 1-2x találkozunk egy órát.

Ha 18 leszek meg jöhet a duma hogy "amíg az én kenyeremet eszed ...." Stb.

2018. máj. 4. 21:09
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Mert csirke vagy.

Állj ki magáért, a szabadságot nem ajándékba adják, azt bizony ki kell harcolni! Állj fel, csinálj 10 fekvőtámaszt, fuss az udvaron 2 kört, spannold fel magad, ne hagyd hogy eltiporjanak!

2018. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon boldog családok ezek. :S Heti ketheti egy ora az meg nem párkapcsolat max barátság. Megfigyelhető ezekben a családokban még az irigység ha a gyereknek bármiben jobb az már nem jo a kedves szülőnek.
2018. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem jöhet a duma, mert a polgári jogunk szerint, 18 feletti cselekvési szabadságát szülő nem korlátozhatja, a továbbtanuló fiatal meg szüleitől tartásdíjat igényelhet (bírósághoz is fordulhat).


Ha egy fiatal felnőtt nő hagyja, hogy szülei zsarnokoskodjanak felette, akkor azzal a nők évszázados polgárjogi küzdelmeit is elárulja.


De nem ezért kaptak a nők egyenlő jogokat, hanem mert kellettek a háborúkban a hadiüzemekbe, hátországi kisegítő szolgálatra. II. Erzsébet trónörökös hercegnőként a II. vh.-ban 18 évesen katonai mentőt vezetett.

2018. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!