Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen szigorúak velem?

Miért ilyen szigorúak velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves vagyok, és egyszerűen nem bírom már a szüleim szigorát. Este 9ig nem maradhatok sehol, 8ra haza kell érnem. Indok: nekem mindig mások a barátaim nem is ismerik őket.

Nos, ez egyáltalán nem igaz. Mindet ismerik, csak egyszerűen minden barátság megszakad, mondván "úgy sem engedik sehova"

És egyszerűen megbolondulok! A "szabadidőmet" tanulással töltöm, a hétköznap délutánok a hétvégék mind ezzel telnek. Nem engedik hogy a színházból taxival jöjjek haza mondván veszélyes. Komolyan, szerintük 20 évesen nem fogok beszállni a taxiba, mert veszélyes? Inkább felhívom őket hajnalban, ha egyáltalán elmehetek este 8 után szórakozni hogy anya gyertek értem?

A tanulásommal sem lehet problémájuk, 4.6 átlaggal. Heti 3 különnyelv órára járok, egyetemi előkészítőre, itthon kitakarítok hetente, mit tegyek még nekik?

Néha komolyan fontolgatom, hogy el szeretnék innen húzni amint 18 éves leszek. De hova mehetnék? Ha dolgoznék a tanulás rovására menne. Viszont nem szeretnék így bezárva sem élni.

17 éves vagyok, nincsenek rendes barátaim, nem tudok szórakozni, emiatt nem tudok fent tartani egy párkapcsolatot sem. Mit csináljak?



2018. máj. 4. 20:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Őszintén félek hogy megromlana a kapcsolatunk, a nővéremmel is ezt csinálták.

És oké, nem engednek el a rossz hírű szórakozóhelyekre, de egy színházra húzzák a szájukat?

Szerintem a legtöbb szülő örülne ha a gyereke nem bulizni akarna menni minden áron..

Nem tudom hogy kezdhetném el ezt a "háborút"

2018. máj. 4. 21:41
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a nővéred már megpattant?
2018. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A korlátozásoknak nem engedelmeskedsz, ha szankcióként igazságtalanok veled, akkor sem mutatsz a legkisebb agresszivitást sem, de következetesen továbbra sem hagyod, hogy megtörjék akaratod. Egy idő után ez minden kis jóérzéssel rendelkező szülői zsarnokságot elbizonytalanít.


Gandhi is hasonló módszerekkel vívta ki India függetlenségét.

2018. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Többé kevésbé megpattant, most költözik össze a barátjával nem sokára .
2018. máj. 4. 22:26
 15/19 anonim ***** válasza:
Látod,ő is megoldotta h legyen párkapcsolata is a szigor ellenére is,ez fejben dől el,h hagyod e h elnyomjanak és szobanövény leszel e v kiállsz magadért és lesz saját életed.
2018. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, csak ő már 8 évvel idősebb :/
2018. máj. 4. 23:19
 17/19 anonim ***** válasza:
És végre meg tud pattani 25 évesen. Te ha ügyes vagy előbb is megtudsz,csak tanulj,dolgozz,egyetem stb,millio lehetőség van,sokan megcsinálták már.
2018. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

. Komolyan, szerintük 20 évesen nem fogok beszállni a taxiba, mert veszélyes?


Most akkor hàny éves vagy?

2018. máj. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
17. Ez egy feltételezés ha 20 leszek
2018. máj. 6. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!