Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alvásprobléma a családban....

Alvásprobléma a családban. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Jön a nyár és ezzel együtt a forróság és a szúnyogok. Anya nem tud aludni a melegben. Ami azt jelenti, hogy kinyitja a nagyon nagy erkélyajtót. Amivel együtt ő beengedi a szúnyigokat a kertből. Főleg hogy még föl is kapcsolja a lámpát sokszor a szobában, ha mondjuk mosdóba megy éjszaka vagy valami dolga akadt. A másik, hogy én nem tudok sötétben és zárt ajtónál aludni. Ezért szükséges nekem a folyósón a lámpa, amire rálátok. De a folyósó anya szobájába is bevilágít, így bejönnek a szúnyogok. Anya ezért éjszaka közepén kijön lekapcsolni, és kinyitja az ajtóját, hogy én is kapjak friss levegőt, mert én 30 fokban alszom szerinte. És így átrepülnek. Őt nem zavarják a szúnyogok, szét van csípve mindenhol már most, de mivel pár másodperc alatt elszik, így nem zavarja a zümmögésük, engem meg kikergetnek a világból, mert alapjáraton 2 óráig forgolódom mire elalszom. Húgomat is zavarja a dolog, mert szegény szintén szét van csípve, mert anyával alszik egy ágyban. De anyát nem érdekli, ő nem akar megsülni, szúnyoghálót nem lehet sajnos felrakni az erkélyre, mert olyan az ajtó, és szúnyogriasztó használata tilos itthon, mert anya nem engedte meg. Drága és írtó büdös. Eléggé patthelyzet van, nincs mozgástér. Ötletek ezek infók alapján, hogyan oldjuk meg a dolgot?

2018. máj. 5. 12:30
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
80%
Vegyél egy 500 forintos éjjelifényt a szobádba és csukd be az ajtódat. Máris nem jönnek be a szúnyogok.
2018. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
97%
A konnektorba dugható szúnyogirtó csak csukott ajtónál és ablaknál hatásos, benne van a használati utasításában. Ha az anyja folyton rányitja a kérdezőre az ajtót/ablakot, kb. akkor sem érne sokat, ha lenne rá pénz. Szúnyoghálót mindenféle ajtóra és ablakra lehet csináltatni, venni, jó lenne, ha az anya adna egy értelmes magyarázatot, hogy miért nem engedi. Meg kellene mutatni neki azokat a cikkeket, amik leírják, hogy milyen betegségeket terjeszthetnek a szúnyogok. (Új bőrférgességet és agyvelőgyulladás kórokozóját terjesztő szúnyogfaj jelent meg Magyarországon). A bőrre fújható szúnyogriasztóból van szagtalan, ha be tudsz szerezni egyet, használd, bár a zümmögést az sem szünteti meg, ráadásul azért az vegyszer, úgyhogy a szúnyogháló lenne az egyetlen egészséges és értelmes megoldás.
2018. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
39%
Hogy tudod álmodban nézni a lámpát a folyosón?
2018. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne ha a te ajtódra tennétek szúnyoghálót nem az anyádéra?
2018. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Én a pennyben vettem kb 200 forintért ilyen elektromos szunyogriasztot, nem tudom mennyire hatásos de valamennyire biztos. Szerintem így nyár körül Tescoban, Obiban stb is kapható. Nincs hozzá semmilyen betét, hanghullámokkal dolgozik. Vagy valóban vegyél egy éjszakai fényt pár száz forintért és csukd be az ajtót. Emellett próbálj meg sötétben megtanulni aludni, sokkal egészségesebb. Nem vagy már annyira gyerek, ha a kérdést is ki tudtad írni. ☺ Esetleg valamilyen illóolajjal próbálkozz! 😊
2018. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem válaszolni, a lényeg, hogy sajnos olyanok itt az ajtók, amire nem lehet szúnyoghálót felrakni. Meg az ablakok sem, lehetetlen rá rakni, már próbálkoztak. Anya meg nem engedi még ha lehetne is, tehát a szúnyogháló nem megoldás :(
2018. máj. 15. 21:50
 27/39 A kérdező kommentje:
Ja és de, apám emelete 1 szobából áll.
2018. máj. 15. 21:50
 28/39 anonim ***** válasza:
Miért nem engedi,itt Anyád a hibás,nem csodálom h apád is felmenekült előle. :(
2018. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Azért nem engedi, mert nincs szüksége rá, minket meg letoj
2018. máj. 15. 22:04
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Apád csak ott él, aztán senkivel semmit nem beszél, gyerekeivel nem törődik? Miért nem szól anyádnak, hogy fejezze be a frusztrációi gyerekein való kiélését?


1. Aludj sötétben.

És csukott ajtónál.

2. Üvöltsd le anyádat, ha másból nem ért, hogy hagyja már békén az ajtódat, ne nyitogassa, ne törődjön azzal, ha te 30 fokban alszol, neked megfelel.

3. Beszélj apáddal, hogy először is beszéljen anyátokkal, másodszor meg vegyen már egy francos elektromos szúnyogriasztót a gyerekeinek (és szúrd be az ágy alá akár). Miért csináltok úgy, mintha a világ pénze lenne beszerezni egyet?

4. Aludjon a húgod nálad, anyádat meg egyék meg a szúnyogok.

2018. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!