Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagy hülyeség...

Szerintetek nagy hülyeség lenne a saját lábakra állni?

Figyelt kérdés
Szóval 19 éves lány vagyok , jelenleg eltartanak mert semmit nem kérnek a szüleim tőlem. De én szeretnék elköltözni és dolgozni.. arra gondoltam ha találnék állást akkor utána kivennék egy albérletet és fizetném magam. Nagyon rossz nekem hogy csak a semmit téves megy. És egyébként is szeretek dolgozni szóval nem vagyok egy lusta típus. Viszont másik városba is szeretnék költözni. Szerintetek hogyan adjam elő ezt a szüleimnek ? Egyébként mindenben támogatnak.
2018. máj. 5. 21:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Lábamra*
2018. máj. 5. 21:59
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Fölösleges pénzkidobás lenne, ha albérletre költenéd a pénzt, ahelyett, hogy otthon laknál továbbra is, és félretennéd, hogy majd saját lakást vehess. Ha nem néznek ki otthonról a szülők, ha nincs rá okod, hogy menekülj, akkor értelmesebb lenne beszélni a szülőkkel, hogy támogassák az önállósodásodat úgy, hogy otthon laksz továbbra is.
2018. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem. Ha nem dolgozol, és nem is tanulsz, akkor a szüleid mit terveznek veled? Örökké el akarnak tartani?
2018. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem régóta nem dolgozok. De én elszeretnék költözni itthonról és szeretnék önálló lenni ez a lényleg.
2018. máj. 5. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
NE elköltözni meg önállósodni akarj, hanem tanulj és szerezz valami normális képesítést - UTÁNA lehet "saját lábra állni", ha már VAN miböl megélni!
2018. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet függetlenedni 19 évesen, de azzal tisztában kell lenned hogy semmid megtakarításod nem lesz az albérlet miatt, ismertem és ismerek is ilyen embereket, akik ily módon rontották el az életüket huszonévesen. Az egyik bánja hogy elkapkodta az egészet, a másik külföldre ment hisz itthon közel 30 évesen semmije nem volt csak dolgozott a számlákra.


19 évesen először pár évig szokni kéne a munka világát mert lehet kapsz melót, de ha nem tetszik vagy valami, akkor is kell rendezni a rezsit, a nincsből pedig elég nehéz.


Barátod van-e? ha idővel elég komoly kapcsolatod lesz akkor közösen könnyebb megvalósítani dolgokat, de így egyedül örülj inkább annak ami most van.

25F

2018. máj. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenben támogatnak,miért akarsz ennyire menekülni másik városba,azért mert a támogatásért cserébe nulla a magánéleted?
2018. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen kerültem el otthonról.


Egyetem mellett sokáig voltam kollégiumban, majd dolgoztam, diákmunkát csináltam, fél állásban voltam ami pont arra volt elég, hogy nullára ki tudjak mindent fizetni. A végén már diákhitelt is fel kellett vennem, utána meg annak a törlesztésére ment a pénzem.


Csak az elmúlt 1-2 évben értem el olyan szintet, hogy relatív olcsó életvitel (szoba bérlés, tömegközlekedés) félre tudtam tenni egész jó havi összeget. De ez még mindig kevés ahhoz, hogy saját házam legyen így továbbra is marad az albérletezés közel 30 évesen.

2018. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek! 20évesen, ahogy elkezdtem dolgozni, én azonnal költöztem otthonról! Szeretem anyukámat, többé kevésbé jó volt a kapcsolatunk, de iszonyatosan vágytam az önálló életre, a "felnőttségre", és nekem ez minden kényelmi szempontnál többet jelentett. Alig vártam, hogy költözhessek, és semmivel se lehetett volna meggyőzni, hogy ne tegyem. Ennek 10éve, és semmit nem bántam meg ebből.
2018. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is tanulj, és ha annyi energiád van, akkor dolgozz mellette. Néhány társaddal együtt béreljetek lakást, vagy kollégium, ha nem tudsz otthon lenni.

Ha a továbbtanulás kizárva, és mindenképpen dolgozni akarsz, akkor inkább külföldre menj dolgozni, mert annak nincs értelme, hogy a fiatalságodat arra pazarlod, hogy amit keresel, azt el is költöd a fenntartásodra, magyarán vegetálsz. Csak azért, mert egy lakás bérlete elég magasan kezdődik, arra simán rámegy egy fizetés.


Persze ha a szülők idővel a segged alá teszik a lakást, és most csak hobbiból ízlelgetni szeretnéd a dolgot, meg hogy a pasizás nálad történhessen, és ne kelljen mindenkit bemutatni, úgy értem.

2018. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!