Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igazán kemény saját testsúlyos...

Igazán kemény saját testsúlyos edzés mellé a diéta hülyeség? Az ép ész ezt mondja.

Figyelt kérdés

Igazán vékony vézna kölyök vagyok, ezért edzek keményen fegyencedzéssel, addig ismételve a sorozatokat amíg bírom. Megfigyeltem hogy ha ilyen tempóban edzel akkor sokkal többet tudsz majd enni mint régen,(és ami azt illeti akarsz is.)


Felmerül a kérdés hogy hol a logika a diétában? A szervezetednek és az izmaidnak kell mindenféle tápanyag a fejlődéshez. A régmúlt testépítői nem diétáztak, sőt, úgy tudom az a hatalmas darab magyar súlyemelő sem tart be semmilyen diétát mégis világbajnok.


Mi értelme van a diétának mondjuk, (Csak példa:) egy jó babgulyás, egy tányér pogácsa, plusz mondjuk egy másik tál palacsinta helyett?



2016. jan. 2. 12:45
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is tudom, lehet, hogy nem mindenki vékony vézna kölyök?
2016. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy én pl bármit sportoltam híztam, mikor kajakoztam akkor sem voltam szálkás, holott heti 6 edzés, plusz futó, súlyzós edzés, genetika.
2016. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Cortez70 ***** válasza:
80%
Alkatfüggő. Izomnöveléshez kalória pluszban kell lenned, akkor több kaja kell, mint amit felhasználsz. Ilyenkor belefér sokféle kaja is. Akinek meg zsírt kell leadnia, annak kalória mínuszos étrend kell.
2016. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Genetika

[link]

2016. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :)
2016. jan. 2. 13:18
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

"A szervezetednek és az izmaidnak kell mindenféle tápanyag a fejlődéshez. "

Ez a kulcsmondatod. :) Mindenféle, de nem mindegy, milyen minőségű az az étel.

Attól, hogy vékony vagy, nem zsíros és cukros ételektől kell várni a tömeget.

A tudomány mai állása szerint a testépítő tiszta élelmiszerekből készített ételektől lesz a legjobb formád (alacsony testzsír, izmos, formás test).

Nem KELL diétázni mindenképpen mindenkinek, akkor viszont később lesz látható a várt eredmény. Ha te vékony vagy először tömegelned kellene.

A mennyiséggel magadnak kell trükköznöd (ch, fehérje, zsír), a tükörben látott test látványának függvényében. :D Ha nem tetszik, emeld a fehérjét, csökkentsd a szénhidrátot...

Persze néha lehet csalni, és megenni azt a tál babgulyást. :)

2016. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Cortez70 ***** válasza:
78%
Én most hetek óta eszek mindent, de a formám nem romlott semmit. Van amikor megteheti az ember.:)
2016. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Cortez, ugye ez is mennyiség kérdése. Ehetsz tömegelésnél tisztán, ha többet eszel, mint amit felhasználsz behízol, ha megy egy kis egyéb is, de a kalória bevitel nincs az egekben akkor marad a forma, mint nálad, lehet ezt okosan.
2016. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Cortez70 ***** válasza:
79%
Igen, így van. A fehérjére ügyelek, a ch jön mindenféle kajából, de nem vagyok óriási kalória pluszban.
2016. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Plusz mellette gondolom megy az edzés rendesen, Cortez.

Rajtad annyi izom van már, hogy ez a pár nap/hét nem ront rajta semmit. :)

2016. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!