Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudjak tenni, h ne káromko...

Mit tudjak tenni, h ne káromkodjak?

Figyelt kérdés

Mindennap megfogadom, h türelmes leszek a kiskamasz lányommal , nem fogok karomkodni , ordinare módon, de végul megszegem , utána bánom nagyon de a szavak kimondva.

Sajnos en akkor is karomkodom ha megijedek, nemcsak ha ideges vagyok . Ütni nem ütök , de a szavak jobban fájnak. A lányom mindenkinél jobban szeretem . Akartam öt, imádom.

3 éves koraig mindenki biztatott h csapjak néha rá , de sose tettem meg , pedig aktiv huncut volt . Ha orditott , hisztizett , olyan édes es szep volt meg akkor is, h csak mosolyogni tudtam.

Mondtak is h fát lehet vágni a hátamon.

Akkoriban jók voltak az anyagiak , a szuleim gazdagok voltak, sokat segitettek , ha kellett .

Utana kulföldre költöztem a ferjemmel , majd nemsokara súlyos betegsegen estem át ( anyam segitett , ideutazott) , es alig gyógyultam meg , menekulnunk kellett a volt ferjemtöl , mert alkoholista lett es agressziv .

Azóta egyedul nevelem es szorongok , a mindennapokert h sikerul e megadni amit kell , hazbert fizetni , szamlakat . Persze mindenunk megvan , de a sok felelösseg miatt ami mind ramszkadt , turelmetlen lettem , ha a lanyom provokal , kezdi h a sonka szelet ha elszakad dobjuk ki stb csunyan karomkodni kezdek , szavakat mondok amiket nagyon banok aztan.

Nem erdekel vegulis az a sonkadarab a lanyom fontosabb megis duhöngö örult leszek , anyammal is paraszt vagyok , ha nem erti egyböl amit mondok , azt is banom. Ez megy evek óta . Szoktam bocsanatot kerni a gyerektöl es anyamtól is , de tudom h amit kimondtam az ottmarad.

Rajöttem h a stressz, szorongás miatt vagyok türelmetlen.

Tönkretettem mindent .

Mit tanacsoltok, hogy kerulöm el ezt az elment elboritó haragot?



#rossz #trauma #karomlas
2018. máj. 5. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Düh kezelő terápia kéne. Meg kéne egy társ,mert attol is frusztrált lehetsz hogy hót egyedül vagy,és a gyerekre vetited ki ezt.
2018. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem vetitek ra semmit , egyszeruen a reakcióim túlzottak

Nem kell társ

2018. máj. 5. 23:46
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell társ. Neked lehet nem,a gyereknek apakép viszont kéne ,nem egy dühöngő idegbeteg aki egy elszakadt sonkán idegrohamot kap.
2018. máj. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
54%

Szia! Nem felnőtt hanem gyerek szemmel olvastam a posztokat. Nyugodj meg nincs semmi baj amíg nem ütöd meg. A leszokásban nem tudok segíteni de egy pszichológus igen. Sajnálom amiket átéltél.

14/l

2018. máj. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Peldaul ma reggel azert volt cirkusz mert hajnal 5 kor felebredtem es lattam h 3 parna van a feje alatt ami miatt a gerince nem volt egyenes , igy kiszedtem a feje alol a nagy vastag parnakat es igy a fej es test egy vonalba kerult . Mikor megébredt elkezdett kiabalni h miert vettem ki a parnakat a feje alól mert most fáj a háta . Elmagyaraztam szépen, szeretettel ; h azert h kenyelmesen fekudjön , jó akartam stb, de ö csak fújta a magáét , söt utana felhivta anyamat es egyutt szidtak

Akkor mar elszaladt a cerna , es kezdtem karomkodni

Megint .

2018. máj. 5. 23:57
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Már volt itt tőled kérdés,felismertelek.. Miért nem hagyod nyomorultad ugy aludni ahogy neki kényelmes,persze h kiakad ha hajnalban felébresztik a párnáját tépve mert Anyukája tiszta frusztrált,de nem kell társ,persze,helyette a gyerekdet terrorizálod hajnalok hajnalán is már ,gratulálok.
2018. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

"Nyugodj meg nincs semmi baj amíg nem ütöd meg."

Ez nagyon nem így van. Kérdező, ha így folytatod tovább, a lányodnak nagyon súlyos önértékelési és önbizalmi problémái lesznek, ami az egész életét végig meg fogja nyomorítani. Ez így nagyon nem normális és nem mehet tovább! Azonnal keress lelki segítséget, mert a te problémáidat a lányod fogja megszenvedni, és gondolom, ezt te nem akarod. Sőt, nem csak hogy neked, de a lányodnak is - nehogy legyen valami olyan dolog a lelkében, ami elburjánzik.

2018. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg hagyhattad volna azt a párnát, de ez annyira apróság, igazán nem kellett volna a lányodnak ezen így kiakadnia. Ne sértődj meg, de azért akadt ki, mert tudja, hogy megteheti, mert megengeded neki, hiszen kiskora óta következmény nélkül balhézhat veled.

A kérdésedre válaszolva én a helyedben tényleg elmennék pszichológushoz a káromkodás miatt, hiszen felismerted, hogy ez probléma és ez már nagy lépés volt tőled. Én is sokat beszélek csúnyán, nem nőies, de még nem volt belőle problémám. Sokat segítene neked/nektek, ha elmennél orvoshoz, ez a sok kitörés még rosszabb is lehet.

2018. máj. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem furcsa, hogy a lanyod ki akar dobni 1 szelet sonkat, mert az elszakadt? Miert kene kidobni? Te meg miert igazgatod a parnajat ejszaka? Eleg jol mukodik a test, ha valami kenyelmetlen, automatikusan valtoztat a helyzeten. Ha esetleg megis elaludja a nyakat, faj 1 napig, tul fogja elni, legfeljebb megnyomkodod neki, ha keri. A kiabalas nem maga a problema, hanem csak tunet. Problemanak azt erzem, hogy elkenyeztetted (lasd sonkaszelet, ami 2 evesen meg normalis, kiskamaszkent furcsa), illetve ratelepedsz, mert nincs tarsad, ezert forditod minden figyelmedet ra, mikor epp a levalas idoszaka kezdodik. Ezekrol kivancsi vagyok mit gondolsz, mert a kiabalast visszafojthadod, legfeljebb meg jobban forrsz majd belul, de a problemat nem fogja megoldani.
2018. máj. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sonkás szelet nekem is abszurd mindkettőtök részéről. Nekem eszembe sem jutna ezért kidobni, de ha én lennék az anya lehet azt mondanám "jó hát ha nem kell, nem kell" és bekapnám.

A párnást megértem, én is kiakadnék ha arra ébrednék hogy éjszaka kiszedik alólam a párnát mikor nekem az úgy kényelmes. Vagy te ezt jó szívvel vennéd?

Amúgy a gyerek azért kiabálhat vissza, mert egyrészt kamasz, ilyenkor alapból vadabbak, másrészt meg tőled is ezt látja hogy ez a "normális". Illetve ő is borzasztó frusztrált lehet. De mivel otthon mindig ez van, lehet már másokkal is így beszél, vagy csak így fog.

Másik hogy kicsinek valószínű agyon kényeztetted, most meg mindenért leüvöltöd a fejét, ez is nagyon összezavarhatja. Vagyis egy elkényeztett kislány akit most mindenért leb.nak, és még aludni sem hagyják.


Szerintem kéne valamit sportolnod hogy ott levezethesd a feszültséget, vagy valami hobbi. Elég nagy már a gyerek, lehet mellette saját életed is, ebben az esetben ez csak jó lesz neki. Ha társat nem akarsz, nem akarsz, de valami akkor is kéne hogy ne a lányodon meg anyukádon töltsd ki minden feszültséged. Mondom hobbi, sport, tánc, futás, meditáció, jóga, vagy keresd meg a régi barátnőidet aztán néha találkozzatok, dumáljatok egy nagyot.

Sőt ha a gyerekednek nem ciki hogy együtt elmenjetek valahova (kamaszoknak sokszor az), akkor az is jó lehet, néhány közös program, kikapcsolódás nem fog megártani. :)

2018. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!