Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem tudják megérteni...

Miert nem tudják megérteni hogy nincs semmi bajom?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Az apukámmal és a feleségével lakom, eddig minden jó volt de most valamiért megvaltoztak. Állandóan idegesek, ha kerdezek valamit (a “nevelőanyam”) folyton tamadasnak veszi meg hogy ellene beszelek és meg hogy mostanaban szerintuk szomorú vagyok es hogy mondjam el mi bajom. Mondtam hogy semmi (tenyleg nincsen semmi bajom) de ezt nem ertik meg. Nyaron be ki lett szőkítve a hajam es most szeretnem befestetni barnara de most meg nem engedik. Pedig myaron meg siman megemgedtek.. nem ertem. Azt mondjak hogy majd ha lenő akkor úgyis sötétszöke lesz (eredeti hajsziinem). Meg mivel most vannak nagy leárazások megigertek hogy kapok egy új csízmát erre ma azert mert felvetettem ezt a hajfestős ötletet azt mondtak hogy nem kapok csizmat.. nem is ertem hogy ennek mi köze van egymashoz de mindegy. Meg aztan bejött a szobamba a “nevelőanyam” és elkezdte magyarazni hogy en milyen hangnemet meg nem engedek magamnak meg hogy nem tudja mi bajom van de ilyen hangulatingadozasaim nem voltak regebben. És mondtam hoyg semmi bajom de nem erti.. Tudnátok tanácsot adni hogy : higyan értessem meg velük hogy nincs semmi bajom? és Hogyan vegyel rá őket hogy be lehessen festeni a hajam? Ha meg szerintetek is en vagyok a hibas azt is megirhatjatok mert neha hajlamos vagyok ra hogy ugy erzem igazam van kozben meg nincsnen.

2018. febr. 6. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem müködik gondolom a kapcsolatuk és te vagy a bűnbak akin ki lehet tölteni,majd az is zavarj h szuszogsz.. Miért nem Anyuddal vagy..
2018. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyukameknal laktam csak atköltöztem mert ott rosszabb volt mint itt :(
2018. febr. 6. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csöbörből vödörbe akkor. :( Sajnálom.
2018. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehet hogy nem veszed észre ha bántó hangnemben beszélsz, Feltűnő hogy ugyanazt gondolják mindketten.
2018. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nem válaszolni kell, hanem sajnálni a kérdezőt..


Azért gondold végig: Van hogy az ember nem veszi észre hogy megbántja a másikat. Ha ugyanazt a visszajelzést kapod otthon mindenkitől, tényleg lehet benne valami.

2018. febr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia. Aktuális ez még?
2018. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!