Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szüleim miért...

Szerintetek a szüleim miért nem tudják elfogadni a döntésemet? 18L

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős vagyok egy közepesen erős fővárosi gimnáziumban, mindig jó tanuló voltam, a mostani félévi átlagom 4,9. Sosem volt problémám a tanulással, de mindig is tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, csak is a cukrászat érdekel, így érettségi után az OKJ-s cukrász képzés lenne a következő lépés.

Régóta mondogatom már nekik, hogy ez az álmom, de mintha csak most tudatosult volna bennük,ez azt jelenti, hogy nekem nem lesz diplomám.

Vajon miért nem tudják elfogadni a döntésemet?


2018. febr. 19. 00:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
54%
Bár a szülők általában büszkék rád akármit csinálsz, azért nekik is fájhat hogy ha a jó képességű gyerekük " nem viszi sokra". Gondolom ment a dicsekvés hogy az én lányom majd ez lesz még az lesz mert ilyen jó tanuló, aztán most beközölted hogy OKJra mész cukrásznak. Ezzel semmi baj sincs de hagyni kell hogy megemésztsék.
2018. febr. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
19%
Egy okj semmi, csinálj akkor valami vendéglátós egyetemet, turizmus stb. Sosem leszel vele megbecsült a munkahelyeden diploma nélkül
2018. febr. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%
Azért az nem feltétlen igaz amit az utolsó írt. Az én munkahelyemen van okj-s és diplomás szakmabeli. Jelenleg a diplomás takarít, az okj-s a szakmai dolgokat csinálja.
2018. febr. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%

Az OKJ-s vizsga nem túl sok.

Annak idején (20éves koromban) , mikor 2 éve dolgoztam egy munkahelyen, odajött hozzám egy akkor nyugdíj előtt álló kolléga és azt mondta:

Ha 5 évig nagyon nagyon odafigyelve tanulom a szakmát, akkor valamicskét már érteni fogok hozzá.

Akkor magamban lehülyéztem, hisz 4 évig ezt tanultam, plusz a 2 éve voltam gyakorlatban. Szóval azt hittem nagyjából értem a szakmát. Aztán eltelt még 8 év és vállalkozásba fogtam. (30 évesen) Ekkor roppant nagy pofont kaptam. Rájöttem, hogy az addigi gyakorlatom kutya fülét sem ért. Volt 30-40 fajta visszatérő alkatrész , amit műszaki rajzról gépiesen meg kellett csinálni, abból nem lehetett a szakmát megtanulni. Itt a kinti világban még pszichológusnak is kell lennem, hogy a megrendelőimet az adott helyükön tudjam kezelni. Van akit hátba kell veregetni és tegeződni vele, van akihez "nyakkendőt kell felvenni". Mindenki elvárja, hogy az Ő általa kíván termék gyártásához értsek, legyen ez lovaskocsi , vagy űrrepülő gép alkatrész. Gyakorlatilag egy rakás más szakmában is valamiféle ismeretanyaggal kell rendelkeznem, mert senki nem hoz szabványos műszaki rajzot, ami az alapja lenne a munkámnak. Szóval veszettül nehéz, mindenki igényét pontosan kielégíteni.

És most vissza az OKJ-s képzésre.

Ne gondold, hogy elég lesz. Nagyon-nagyon keveset fog adni.

Most 50 éves vagyok, ebből 20-at vállalkozóként. Még mindig van mit tanulnom, de azt biztosan tudom, hogy a mostani tudásom 90 százalékát az utóbbi 20 évben szedtem össze. Visszagondolva az első 12 évemre, az katasztrófa volt. A mai napig olvasok szakirányú írásokat, hogy a legapróbb részletekig megismerjem a szakmát. Most már merek tanítani is és pontosan látom, hogy mennyit ér egy OKJ képzés.

Ne ess az én hibámba: Azt hittem, hogy 4 év suli elég lesz a szakma elsajátításához, hát nem volt elég.

2018. febr. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és kérek a sütidből... :)
2018. febr. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
33%

Nyugtasd meg szüleidet nem olyan könnyü bejutni cukrászképzésre ,sokan akarnak cukrászok lenni .

Rajzolni kell tudni szépen ,számolni kell .és nem tudom hogy okj képzésben van e felvételi de azok gyerekek aki ide szeretnének menni felvételit kell csinálniuk és az rajzolásbol tervezésböl számolásbol áll .és még igy is kb 50 gyerekböl 30 vesznek fell .

2018. febr. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azzal kár becsapni a szülőket, amit utolsó ír. Azért valljuk be, a cukrász olyan szakma, ahol az iskolába csak el kell menni beiratkozni, felvételi rész semmi. Bárki bekerülhet, még érettségi sem kell. Ettől függetlenül, ha ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld ezt, bár szerintem össze tudnád egyeztetni mással is. Pl ismerek olyat is, aki tanárnő és mellette cukrász.
2018. febr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem azért egy diplomád legyen, bármire jó. Ettől függetlenül lehetsz cukrász. Csak legyen mellette valami B terv is. Legalábbis nekem midnig azt mondták a szüleim, hogy két lábon álljak, ha bármi történne, ezért elvégeztem egy szakmát is az egyetem mellett.
2018. febr. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
55%
Nincs igazuk azoknak, akik a diplomát dicsoitik. Nem csupan mítosz, hogy egy jo szakma sokszor tobbet er+hányan járnak ugy, hogy lediplomaznak, utana a mekiben kötnek ki? Nem kevesen...:) idopocsekolas az egyetem.
2018. febr. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
61%
9! Azért ezt nagyrészt lehet előre tudni, hogy melyik szakok elvégzésével várható a mekis karrier. De ugyanígy szakmák közül is vannak kevésbé piacképesebbek. pl a cukrász pont ilyen. Akár diploma, akár egy szakma, a lényeg, hogy jól válassz.
2018. febr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!