Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van szerintetek olyan, hogy...

Van szerintetek olyan, hogy egy anya nem szereti a kiskamasz gyerekét?

Figyelt kérdés
Nem a züllött nőkre gondolok, akik alkeszek, v drogosak, vagy pszichés betegek. Hanem a ' normàlis' nőkre.

2018. máj. 10. 11:44
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Utolsó: nagyrészt igazad van, tapasztalatból írom. Lassan 12 éves a fiam, és iszonyat manipulatív. El mondja az igazat, de úgy hangsúlyoz, h egyből más értelme lesz a dolognak, vagy a fele lemarad, így megint másként néz ki az egész. A nevelésről annyit, h nem minden ezen múlik. Miután megszületett, sőt, igazából néhány hónappal ezelőttig azt hittem, hogy elég jól nevelni, és minden rendben lesz. De kifordult magából, pedig semmi oka nem volt rá. Éveken keresztül a hangomat nem kellett felemelnem, semmi probléma nem volt vele a suliban, jól tanult ( első háromban mindig benne volt), magatartás/szorgalom hibátlan. Itthon is minden rendben volt. Semmi nem változott a helyzetünkben, nincs új munka, új társ, új iskola, közösség semmi. Mintha kicserélték volna. Hazudik, csal, manipulálja a nagyszüleit, engem, tanárait. Gyakorlatilag idillikus volt a kapcsolatunk, nemcsak anyja voltam, hanem apja, haverja, barátja, minden hülyeséget együtt csináltunk etc. Ezekben benne lenne még mindig, de én nem tudok úgy nézni rá, és úgy viselkedni vele, mint régebben. Próbálom biztatni magam, h az 5. évfolyam amúgy is nagy stressz, plusz kiskamaszodik. De marha nehéz. Mivel mindenben hazudik, tök felesleges, hülyeségben is, már azt se tudom elhinni, amikor jön és átölel és azt mondja h szeret. És nem vagyok képes mondani neki, h ' én is szeretlek'. Úgy érzem, hazugság volna az is. Emiatt viszont iszonyat bűntudatom van. Teljesen kétségbe vagyok esve miatta is és magam miatt is.
2018. máj. 10. 13:34
 12/26 A kérdező kommentje:
9-esnek szólt a komment eleje, csak mire leírtam, jött újabb válasz is
2018. máj. 10. 13:44
 13/26 anonim ***** válasza:
56%
Ezt azért nem írnám teljesen a kamaszodás számlájára.:-) A hazudozás, manipuláció ellen annyit tudsz tenni, hogy világosan, egyértelműen és határozottan elmondod neki, ha kell, többször is, hogy ezzel nem fog előrébb jutni, de a te bizalmadat elveszíti. Gondolja át, hogy megéri-e, ha problémája van, akkor tudsz segíteni, ha őszintén elmondja. Azt is világossá kell tenned, hogy te szereted őt, ha hülyeséget csinál, akkor is, nem kell más színben feltüntetnie a dolgokat és megjátszani magát. A szereteted viszont nem azt jelenti, hogy nincsenek elvárásaid vele szemben. Próbálj meg vele beszélgetni, kezeld a korának megfelelően, neki már bőven lehetnek saját elképzelései. Jussatok kompromisszumra a fontos kérdésekben, azokat viszont következetesen tartasd be vele. Nem könnyű, 3 gyerekem kamaszkorán vagyok túl, átérzem a helyzetet, de nem tart örökké.:-)
2018. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem keress fel egy gyerekpszichológust. A kamaszság ok a viselkedésváltozásra, keresi a saját önálló személyiségét és a határokat feszegeti, de ha jócskán túllépi a tolerálhatót, arra már nem. Mindenesetre ha hazudik, manipulál, arra ok van. Lehet, hogy benned, csak neked nem tűnt fel (vakfolt), lehet, hogy külső társának akar megfelelni, és az jó esetben mulandó. Te mindenesetre legyél hiteles, lehetőleg ne agresszív, de a véleményedet, érzelmeidet vállald nyíltan, azt fejezd ki, hogy te mit érzel, ne őt minősítsd. Te erre képes is leszel, mert intelligens vagy. Leginkább az segít abban, hogy már éretten visszataláljon hozzád. Az apukával mi van? De mondom, pszichológus, hogy tudatossá, elfogadóvá tegyen mindkettőtöket önmagatok és a másik irányába is, és ezáltal elviselhetővé tegye ezt a pár évet.
2018. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Az édesapjával nem tartottuk a kapcsolatot a gyerek 3 éves kora óta, és azóta már meg is halt (2 éve).

Gondolkodtam a pszichológuson én is, csak félek, hogy megvezeti őt is.. Biztos nagy a tapasztalata egy szakembernek, de pl az osztályfőnöke egy nagyon lelkiismeretes, nem kezdő tanárnő, és több, mint fél éven keresztül csak áradozott a gyerekről, mire rájött, hogy nem is olyan tündér a fiam..

2018. máj. 10. 18:13
 16/26 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem hülye, legfeljebb kétoldalról látja ugyanazt, és semleges. Mindkét félnek segíteni akar.
2018. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
34%

Bírom, hogy vidd pszichológushoz...10ből 9 gyereket lehetne vinni mert kamasz...vicc.


Nehéz elfogadni amikor nő a gyerek.Hogy már nem az a puhabőrű illatos csimpaszkodó cukiság.

Próbálj emlékezni a saját kamaszkorodra...azokra az érzésekre.

A kamaszkor rohadt nehéz mundenkinek, azt szó szerint túl kell élni.

Próbálj teret engedni a nyiladozó egójának, persze határokkal.

Sokszor ott követjük el a hibát, hogy kicsinek gondoljuk a gyereket bizonyos dolgokhoz.Ő túl nagynak mi meg túl picinek gondoljuk...na ebben kéne valami középút.


Nem tudok konkrét tanácsot adni.Ne add fel el fog múlni.

Nálunk a fiú 12 éves korától olyan 16 éves koráig szinte kezelhetetlen volt.Aztán szép lassan csitult.

Most a lányom 12.Néha borzalom és nem ismerek rá...nagyon nehéz.És tényleg nehéz szetetni mikor hülyére vesz mikor a pofádba hazudik és manipulál.Szóval ne legyen lelkifurdalásod szerintem normális amit érzel.Kitartás!

2018. máj. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

"suliban, jól tanult ( első háromban mindig benne volt), magatartás/szorgalom hibátlan"

"az 5. osztály amúgy nagy stressz nekem" stb.


Bocs, hogy leírom, de veled van nagy baj. Én ugyanezen végigmentem. N volt elég, ha kitűnő voltam, ne legyen négyes jegyem se. A versenyen!!! mi az, ha második vagy, miért nem első??? "Bezzeg a Viviána, na az mindenből első". Négyes miatt nem mertem hazamenni, mert kicsináltak.


Hogyan hangsúlyoz a gyerek, ezzel manipulatív. Gratula. Meg magad tetted fel, hogy nem szereted a gyerekd, mert már máshogyan hangsúlyoz, ezért manipulatív. Igen, és???? Önálló lény. Szerint beszélgess vele, hogy neked mindent elmondhat stb.


Bírom, hogy vigyék pszichológishoz, aki majd megállapít egy 20-asért háromféle bajt, viselkedési problémát. Netalántán gyógyszert is szedetnek vele...

Nem a pszichológussal van bajom, de mit mondanátok a ténylegesen problémás gyerekre?????

Túl maximalista szülő vagy.



Nekem akkor kezdődzek a problémák, mikor az erős gimnáziumban csak 4,7-4,8 voltam elszabadult a pokol. Pedig első voltam így is. Kikészítettek, engem is hprdtak pszichiáterhez 17 évesen, ilyenek miatt, hogy nem küldtem el a fizika házit. Szorong a gyerek, írunk neki nyugtatót, hogy jobban tanuljon. Miközben annyit nem engedtekeg, hogy lakkozzam a körmöm.

Nekemtönkretették az éltem.

Hírből os felismerem az ilyeneket.


Ne legyél ilyen, még nem késő!!

Bocs, hogy így lemerem írni, mert ez az igazság.

2018. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Arról nem beszélve, hogy apámnak egy szakmunkása volt, de engem kicsinált, mert nem vagyok kitűnő.

Meg ő volt egy agresszív, ordibálós, gyerekét elborult fejjel megverő barom, de engem hordott pszichológushoz, meg tömetett gyógyszerrel, mert akkor jól fog tanulni...

Mikor neki lett volna ott a helye. Persze kivülről meg egy maipulatív, bájolgós.

Pont, mint a Jóban rosszbanban a Vali férje.


Itt is, ha ilyen érzések kavarognak benned, menj el te pszichológushoz!!! Mert ennél sokkal nagyobb problémák os lesznek vele.

2018. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Huh, utolsó. Elég szar lehet neked, de azért ennyire elborult én nem vagyok. A tanulmányi eredményt viszonyításnak írtam, hogy mennyit változott. Szó nem volt arról, h azzal problémám lenne, h nincsenek jó jegyei csak a változás mértékét akartam jelezni vele.


A másik, h ha idézel tőlem, kérlek pontosan tedd. Nem azt írtam, h nekem stressz az 5.osztály, hanem azt, h neki az. Mert az. Nagy váltás felső tagozatba menni, hozzá kell szokni,más tanárok, tantárgyak, elvárások, ez mindegyik gyereket megviseli.


Ne keverj engem össze a te életedet tönkre tevő személlyel..

2018. máj. 11. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!