Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van szerintetek olyan, hogy...

Van szerintetek olyan, hogy egy anya nem szereti a kiskamasz gyerekét?

Figyelt kérdés
Nem a züllött nőkre gondolok, akik alkeszek, v drogosak, vagy pszichés betegek. Hanem a ' normàlis' nőkre.

2018. máj. 10. 11:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
17-es, tessék mondani, mért kell irtózni a pszichológustól? Te magad jellemezted a saját helyzeteteket így: "kezelhetetlen", "borzalom", "nagyon nehéz", "kitartást". Namármost, a pszichológus azért van, hogy mindez ne így legyen! Egyáltalán nem kell egy helyzetben szenvedni és a túlélésben reménykedni. A pszichológus arra való, hogy a két felet összehozza, segítse a kommunikációjukat, hogy egymás nézőpontját megértsék, és a kamaszkor ne valami kibírhatatlan borzalom legyen.
2018. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%
Nevelési tanácsadóban jó eséllyel tudnak segíteni. Először egyedül is elmehetsz egy beszélgetésre, abból el lehet indulni valamerre. A gyereknek hiányzik az életéből az apakép, valószínűleg ezért is viseli nehezebben a változásokat. Beszélj őszintén az osztályfőnökével is, jó, ha tudja, milyen hátterű a gyerek, és látja, hogy együtt akarsz működni vele a probléma megoldásában.
2018. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Én is azt akartam írni, hogy szerinted neki az...

Nem azt írtam, h nekem stressz az 5.osztály, hanem azt, h neki az. Mert az. "Nagy váltás felső tagozatba menni, hozzá kell szokni,más tanárok, tantárgyak, elvárások, ez mindegyik gyereket megviseli."

Ezt honann veszed? Mi lesz a 7.,7.,8., gimi, érettségi, egyetem stb.?????


Könyörgöm, mi baj van ezzel a szerencsétlen gyerekkel, hogy pszichológushoz, nevelési tanácsadóba kell vinni?????

Normálisak vagytok??? Tudom, mert én 17 évesen átmentem ugyanezen... Lépésre ugyanaz.


Szerintem itt a túlaggodó anyával van a gond, aki ilyen kérdést tesz fel a gyk-n, hogy miért van, hogy utolálja a saját gyerekét.

Szerintetek???????!?

2018. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Inkább legyek túl aggódó, minth leszarjam őt. És igen, minden változás egy stressz helyzet. Oviból iskolába menni, alsóból felsőbe, általánosból középbe. Az új helyzethez való alkalmazkodás, annak megismerése nem 1-2 napos folyamat.


Nem tudom, hogy csak nem olvasod el amit írok, vagy nem érted, bár igyekszem egyértelműen fogalmazni. Nem tudom, honnan szeded, h utálom a gyerekemet, erről szó nem volt sehol. Azért van egy kis különbség a 'nem szeret' és az 'utál' között. Nem akarok kötözködni, de szerintem te most kivetíted az én kérdésemet a saját életedre, és mindenáron be akarod magyarázni (Magadnak? Nekem? A többi válaszolónak?), hogy mért a te életed rossz (volt), így biztos, h én is ugyanolyan rossz életét biztosítok a fiamnak, csak azért, mert neked is rossz (volt).

2018. máj. 11. 20:58
 25/26 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél erőt magadon és igen is öleld meg, mondd neki, hogy szereted, mert ezzel fogsz elérni legtöbbet! Annyira azért nem borzasztó a kamaszkor, hajlamosak vagyunk midenre ráfogni, a saját türelmetlenségünkre s! Negyedik gyerekem kiskamasz, 5.-es ő is, rengeteget rontott, de ez nem csak az ő hibája! Az oktatási rendszer úgy rossz, ahogy van! A lényeg, hogy soha ne veszítse el a kisfiad a biztonságérzetét melletted, tudja, érezze,hogy szereted, bármi történik, te mindig mellette állsz! Nekem kislány a negyedik, de ő is szemrebbenés nélkül hazudik! Utálja ha kiabálok! Elmondtam neki, hogy azért kiabálok, mert mindennél jobban szeretem, és azt szeretném, hogy jó ember legyen! Demagógiának hangzik, de minden nap sokszor ölelem, puszilom! Hidd el ha azt mondja a ksfiad hogy szeret, ert biztos, hogy így van!
2018. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam el az osszes valaszt DE lehet lepontozni,mert most jon a lenyeg.Amikor kamasz voltam nem figyeltem magamra.Szuleimnek kellett volna,18eves korig a szulo felel a gyerekert.Emiatt szenvedhetek egesz eleten át sok dologban.És amikor nagyobb lettem tudatosult bennem ez az egesz,hogy nem figyelt ram,stb depresszios lettem toluk,es meg en vagyok a halatlan dog kaki mindenert.De lehet a ti szemetekben is az vagyok de megegyszer leirom.MINIMUM 18eves korig a szulo felel a gyerekert.Ahpgy a te gyereked kamaszodott,nem figyeltel ra ELEGGE.Ha figyeltel volna ra nem lopna csalna hazudna..Ez a veleemenyem lehet elgondolkodni
2018. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!