Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szakításkor mennyire avattátok...

Szakításkor mennyire avattátok be a szüleiteket az okokba? Egy esküvő lemondását mennyire "vernétek nagy dobra"?

Figyelt kérdés

Márciusban a (volt) párom megkérte a kezem, jövő év tavaszán lett volna az esküvő...

Azonban a múlt héten megtudtam, hogy többször megcsalt egy 16 éves lánnyal. Gondolom nem kell részleteznem, de azonnal mondtam, hogy költözzön el, semmit nem akarok már tőle.


Viszont csak együtt voltunk 6 évet, már családtag volt nálunk és én is náluk (én 23 vagyok, ő 25). Csak nekem ez borzasztóan kellemetlen, hogy hiába kapott meg itthon mindent tőlem, hiába volt harmonikus és jó a kapcsolatunk, mégis megcsalt egy gimis kislánnyal. Nem szeretném, hogy ezentúl én legyek a téma minden családi összejövetelen, meg hogy mindenki támogasson, hogy igen, mekkora egy szemét volt. Tudom, hogy az, de nincs arra szükségem, hogy másokkal együtt szidjam. Sőt, inkább azt szeretném, ha senki nem juttatná eszembe.

Konkrétan egy hete nem hagytam el a lakást, folyamatosan vagy sírok, vagy dühöngök. 15 évesen cigiztem utoljára, de az utóbbi 6 napba elszívtam 3 dobozzal. Szóval nincs jókedvem. De nem tudom, hogy mennyire kéne beavatnom ebbe a szüleimet... Mert ők nagyon szerették, meg pl. apukámmal van közös hobbijuk is.


2018. máj. 11. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem mondd meg az igazat, nem a te szégyened. Felesleges vad találgatásokra okot adni.
2018. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván meg fogják tudni, hogy már nem vagytok együtt, de ha nem szeretnéd akkor a részletekbe ne avasd be őket. Egyébként meg, ha erről beszélnek tudom, hogy nem jó érzés, de ne törődj vele és tényleg csak annyit mondj el, amennyit szeretnél, ha nem akarod akkor letudod azzal, hogy nem működött már koztetek, elmúlt, kihult a kapcsolat. Én is nemregen szakítottam a párommal, hasonló állapotban vagyok, mint te. Én se avattam be a családomat a reszletekbe, van két jó barátnőm, velük beszéltem erről, mert valakivel azért jól esik beszélgetni ezek után.
2018. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el az igazat és kérd meg a családodat, hogy ne kérdezősködjenek. Ha nem mondasz semmit, találgatni fognak, esetleg faggatózni.

Minden "csoda" 3 napig tart. Rövidesen senki nem akar majd róla beszélni.

Vegyél egy nagy levegőt, röviden mondd el a családodnak, aztán próbálj túllépni. Ilyen fiatalon még újra kezdhetsz mindent. És tudom, hogy nehéz, de próbálj meg örülni, hogy most derült ki ez az egész és nem az eyküvő után.

2018. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám, velem is hasonló történt csak mi nem akartunk még házasodni, de ugyanúgy harmonikus kapcsolat stb. , de mivel az én barátomat is szerették a szüleim így mindig hallgathattam, hogy sajnálnak engem, hogy egy ilyen jó fiút elvesztettem és én akkor egyből elmondtam, hogy azért szakítottunk, mert megcsalt! És összejött azóta azzal a lánnyal.... akkof egyből megváltozott a véleményük róla. Nekem így jobb volt hogy elmondtam.

És nagyon nagyon sajnálom ezen csak az idő segít.

Egyébként pedig kapja be a kislány is meg a volt párod is....

2018. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8 év után szakítottunk.

Annyit mondtam, hogy kihűlt a kapcsolat, jobbnak láttuk egymás nélkül és közös döntés volt. Mondtam továbbá, hogy nagyon nem szeretnék erről beszélni és megkértem őket, hogy ne hozzák szóba.

Kitartást neked!

2018. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kiderült, hogy megcsalt, így ennek vége és ne is feszegessük a témát a jövőben"

Ennyit mondanék, ha normálisak a szüleid, megértik.

2018. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha elmondod, nem kell részletezni (pl. hogy 16 éves a lány, ilyen részletekhez semmi közük) egyszerűen mondd hogy megcsalt és kész. Különben hallgathatod majd évekig a sirámokat, hogy jajj miért szakítottál ezzel a kiváló úriemberrel.
2018. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
Tudod utolso sok helyen a szülők a megcsalt félt hibáztatják,meg sértegetik h csak egy kis megcsalás,nyelje le..
2018. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják mond el. Unokatesóm elvált a férjétől, egy gyerekük van, ő hallgatott, erre már az anyám is olyanokkal jött, hogy egy olyan rendes embert hogyan lehet elhagyni, a végére szegény unokatesóm lett a gonosz önző r-bnc. Aztán kitálalt, nem írom le részletesen, de nemcsak megcsalta az úriember volt ott más is, hajam égnek állt. De az is egy ilyen csendes jóravaló emberként lett megismerve. Utána ő is bevallotta a dolgokat.

Szóval mond el, lehet ezek után is téged fognak páran hibáztatni, ahogy írta valaki, de ezzel megelőzöl jó pár plusz szarságot.


Kitartás, nagyon fiatal vagy.

2018. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
65%
Nem szoktam sokat sajnalkozni de most teged tenyleg sajnallak :/
2018. máj. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!