Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan reagálnátok,...

Szülők! Hogyan reagálnátok, ha megtudnátok, hogy a 15 éves kollégista lányotok kimenőidőben a barátjához menne szexelni?

Figyelt kérdés
A családja egy megyeszékhelyen lakik, a lány kollégista Budapesten. A két város közt kb. 100 km távolság van.
2018. máj. 13. 00:25
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
35%
Hat szerintem ez igenis baj. Egy 15 eves meg gyerek, 16 is hataereset. 17 eves kortól engednem a szexet a gyerekemnek, persze tudom, nincs beleszolasom...eleg baj, ha egy szülő ilyen fontos dologba nem szólhat bele:)
2018. máj. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen olyan bizalmi bázist építenék a lánnyal, hogy azt érezze, hogy nem kell hazudnia, nem fogja senki megfélemlíteni. Hogy legyek inkább a cinkos bizalmasa, "haverja" szülőként, mint egy konzervatít papológép, aki örökké dorgál és így felemészti az őszinteséget.


Felvilágosítanám, láttatnám, hogy ez a viselkedés milyen következményekkel járhat. De ezt ítélkezés és félelemkeltés nélkül tenném.


Igyekezném eleve autonóm léleknek nevelni, hogy ugyan társas lények vagyunk, de nem kell nem szabad függenünk senkitől érzelmileg. Hogy legyen annyira biztos magában és szeresse magát annyira, hogy legyen önbecsülése. Így nem fogja szerelmi csalódás érni, inkább szánakozni fog azon a srácon aki esetleg dobja. Mert a lány úgy fog tekinteni a vele szakítóra, mint aki lemondott a jóról a saját maga rovására.


És legfőképpen: felvilágosítás a védekezés fontosságáról. Inkább én vennék neki óvszert is, hogy mindig legyen vele.

És a fent említett bizalmi neveléssel meg az a cél ha neadjisten mégis terhes lesz vagy elkap valamit, akkor ne féljen velem megbeszélni, mert tudja hogy vele vagyok, mellette állok és mindenben számíthat rám szülőjeként.

2018. máj. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
49%

Miért játsza mindig mindenki itt az álszentet, ha a szex kerül szóba? Egy 15 évesnek már bőven vannak szexuális igényei évek óta.


Nem tiltani kell az embereket a szextől, hanem felkészíteni rá. Maximum akkor reagálnék rosszul, ha gondjaim lennének a barátjával.

2018. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
86%

" a szülők tartási kötelezettségét a becsúszó baba semmi módon nem befolyásolja, továbbra is csak a saját gyereküket kötelesek eltartani. "


Ez konkrétan nem igaz, a Csjt. 66.§-a alapján a tartási kötelezettség nemcsak a szülőkre lehet érvényes. Ha nem képesek azt teljesíteni (márpedig a 15 éves aligha képes erre), akkor a sorban utánuk következőkre hárul, azaz első körben a nagyszülőkre. Erről a Kúria elvi határozatot is hozott.

2018. máj. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó milyen Csjt.-ről beszélsz??

2018 van, az érvényes jsz.a 2013.évi V.tv.a polgári törvénykönyről, jó reggelt!

2018. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
59%

Az hogy igényem van valamire, meg hogy az adott dolog bölcs döntés-e az nem ugyanaz.

Mondjuk bennem felmerülne az is, hogy a gyerekem boldogtalan, magányos és bizonytalan ott a nagy messziben. Talán ezért omlott azonnal egy fiú karjába.

2018. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
46%
Ismerősöm se bírt magával ennyi idősen, mint te kérdező. Most 23 éves, 6 éves a gyereke, és takaritóként dolgozik mert a középsulit se tudta befejezni. Sose értettem miért kell 15 évesen szexelni?? Testileg talán érett rá, de érzelmileg tuti nem.
2018. máj. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
38%
én is szexeltem össze vissza 15 évesen, sok prűd irigy válaszoló van itt :D
2018. máj. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
66%
18# ez nem prudseg, meg irigyseg kerdese, hanem egyszeruen ahogy mar irtak előttem is, egy 15 eves se lelkileg, se szellemileg nem érett a szexre+a pasik 99%, hogy csak kihasznaljak, aztan szenvedni fog.
2018. máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, te tuti gyerek vagy, különben nem jönnél olyan baromsággal hogy erre irigykedni lehet...
2018. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!