Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelő apám miért csesztet...

Nevelő apám miért csesztet mindenért?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak,majd lett másik élettársa.9 évesen költöztünk hozzá.Kb. 11 évesen kezdődtek a problémák.

Mindenért cseszeget.

Ha elrontok valami "hogy lehetek ennyire béna" meg ordibál.

Saját pénzből vettem egy fejhallgatòt erre ordibál,kiakad miért szòrom ilyenekre a pénzem.

Csinálok valamilyen dolgoz,kérdezek valamit hogy miért jò ez.Erre egyből torka szakadtábòl ordibál hogy ne felesejlek,szájon vág.Anyám egy picivel enyhébb de amiòta eggyütt vannak ő is ilyen irányba változott.

Van neki 1 testvére.Az nem él valami jòmòdban de ha hìvja a testvére azonnal kocsiba pattan és meg érte.Ha én megkérem hogy vigyen iskolába mert nagy késésben vagyok akkor nem visz mert "drága a benzin" persze a testvéréhez bármikor kimegy aki 6-7 kilométerre van de engem nem visz be 2-3 kilométerre. (biciklim nincs).

Meg én semmi sem csinálhatok mert a felnőttek dolga.Anyát nem hìvhatom néha anyuci-nak vagy muter-nak mert ez (mostoha apám szerint) megalázò.De persze a testvéreim ùgy szòlìtják ahogy akarják (27-29-30) évesek.

Ha ideges vagyok nem ejthetek ki semmilyen szitok szòt,a kocsis témában kérdezem hogy miért nem visz be,és ha én megkérdezem miért nem mehetek oda ha jön ismerős beszélgetni akkor mert ők felnőttek és én meg menjek arébb mert pofont kapok.Persze bátyáméknak ilyet nem mert mondani,ők azt csinálnak mit akarnak de ha én 1 dolgot is megmernék csinálni amit bátyámék akkor ordibálás....

Meg azt terjeszti ròlam a családbsn hogy lusta vagyok,vissza beszélek.De az soha nincs megemlìtva hogy az udvart mindig én takarìtom,a kutyának,macskának én adok enni,a házi munkát (mosogatáson kìvűl) bármit elvégzek.

Csak hogy lusta vagyok.....


Volt egy beszélgetés hogy miért kell ezeket csinálni.Kamu kifogások.Beszélgetés után 2-3 nap nyugi utána mint ha mi de történt volna.


Mit tehetnék?

14/f



#nevelőapa #mostohaapa #szemét mostohaapa
2018. máj. 13. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Szomorú, hogy az anyád jobban szereti a pasiját, mint a gyerekét. Nem lenne szabad eltűrnie, hogy bántalmaz. Van, amiben persze igaza van, pl nem kéne káromkodnod meg nem az a megoldás, hogy elkésel, és vigyen be kocsival, de nem lenne szabad ennyire támadóan viselkednie veled. Nem sokat tehetsz, nem vagy az ő gyereke, és ő elég unintelligens ahhoz, hogy ezt éreztesse is. Még 4 évet kibírsz, lehetőleg fizikailag kerüld el, ne is reagálj arra, amit mond, aztán tűzés otthonról. Apukádhoz vagy más rokonhoz nem mehetsz?
2018. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpròbálom kibìrni,de elkésni 2 havonta 1-2x szoktam.
2018. máj. 13. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez amit leírok nem ellened szól!


Sok embernek nem kellene gyereket vàllalni,mert nem èrtenek gyermeknevelèshez.



Csúnya dolog ahogy a nevelőapàd bànik veled ès ezt èdesanyukàd hagyja.


Ha lenne hasonló korú húgom nem hagynàm szó nelkül az ilyen viselkedèst.

Bàr tudom nem illik senki csalàdi èletèbe beleavatkozni,de èn az a típus vagyok,hogy mindez nem èrdekel.

Mert màs milyen jogon tahó?

Akkor olyan jogon leszek èn is vele szintèn tahó.

Főleg ha a testvèremről van szó.


6

2018. máj. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!