Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért kritizál és,...

Apám miért kritizál és, fordul folyton ellenem?

Figyelt kérdés

Akármi van mindig engem hibáztat..nem tudok hozzá szólni,mert egyből fujtat,sohajtozik és igy kérdez vissza hogy mi van?!. Minden kis apróságért leüvölti a fejem..multkor azon kezdett velem vitázni,hogy nem törölgettem le a polcokat .(mintha ő megcsinálná)

Meg szól hogy mossam ki a kádat mert töllem tiszta kosz.( ez úgy volt hogy a fajhamvasítómból lecsöppent egy lilla csepp,és jött is hogy tiszta kosz mert a kád szélén volt egy kosz csík ami eleve ott volt,csak várta mikor tudja rámfogni..

Meg valamiért sose véd meg szinte mindig ellenem van...pl: az iskolámba lopás történt és azt hitték én voltam mert késtem az oráról egy percet,és mert szünetbe telefonoztam és h akkor biztos leadom valakinek a forró drótot hogy rejtsék el a lopott holmit mert keresik. Erre panaszkodtam otthon hogy engem vádolnak és még apám kiabált le engem h f****rt feltűnösködök,telefonozok,és kések. Meg multkor beirt nekem az info tanárom egy egyest bár nem tudom mire(az infó tanár mentállisan fogyatékos..egyszer előre beirt egy hérte hiányzónak.

Erre jön apám, és elkezdi h jó beszélek a tanárral..de remélem nem hazudozol.

Ha nem tudok valamit, vagy elfelejtek valamit,automatikusan hazugságnak hiszi.

Multkor jövök haza,épp semmi dolga nem volt és szoltam hogy ma lejár a bérletem..erre leüvöltött h miért nem szóltam reggel és hogy oldjam meg ha ilyen hülye vagyok. Pedig két simán el tudott volna menni venni..meg multkor kicseppent egy csepp kóla és azért is lekiabált.

Meg elkezdi hogy miért nem fekszel le időbe? Erre én:lefekszek de nem bírok elaludni..

Erre ő: jaj persze..nem kell a hülye dumád.

Pff..meg megkértem hogy hozzunk nyúl kaját erre rámszólt hogy jó van ne nyaggas már..három hétig vártam hogy vegyünk kaját..de semmi.szoltam megint erre lekiabált hogy miért nem szoltam!!és minden nap ez megy. Már amikor itthon van.

Én probállok megfeleni de folyton azt érzem hogy egy csalódás vagyok és hogy nem ilyen gyereket akart mint én hanem egy tökéletes kitűnő tanulót. Nem egy ilyen bénát..

Vagy nem rudom miért kritizál..miért csinálja? Hogy érjem el hogy abba hagyja?.


2018. máj. 14. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Mert magyar. Nézd végig itt a kérdéseket ebben a rovatban. Tele van ilyen szülőkről szóló panaszokkal, akik csak fikázni, kritizálni, büntetni tudnak, hiába tökéletes a bizonyítvány, sosem elég jó, miért így nézel ki, miért ezzel barátkozol, miért így öltözöl, hogy mersz feleselni. Van egy magyar népszokás, hogy a gyereket cuki lakberendezési tárgyként kezeljük, és minden eszközzel meg kell akadályozni, hogy felnőjön és saját személyisége legyen. Pláne hogy még jól is érezze magát az életben.


Nem fogod tudni elérni, hogy abbahagyja. Az ilyen ember meg van róla győződve, hogy ő tökéletes és tévedhetetlen. Minden, amit ő kritizál, az rossz, és minden ellene irányuló kritika nemhogy hibás, de egyenesen felségsértés. Nem tudsz mást tenni, mint minél előbb elhúzni a szülői házból.

2018. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Picit legyél életképesebb. Nem kell nagy dogokra gondolni, mert a kis dolgok is annyira fontosak. Ha mondjuk legközelebb koszt látsz a kádon, vagy kicseppenik valami, töröld le. Lehet apád azt várja hogy önállóbb legyél. Ha a tanárod meg szivat, szünetben menj az igazgóhoz. Nekem a leírásod alapján tutyi mutyinak tűnsz.

Apád meg ha ilyen tahó, hagyd rá a francba, aztán amint lesz lehetőséged élj nélküle. Bár szerintem ha te megváltozol, van rá egy cseppnyi esély hogy ő is másképp gondolkozzon rólad.

2018. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Apam ugyanez. Kb mintha ot irrad volna le. Anyam talan 1-2 evesen meg mellem allt aztan kijelentette hogy o nem fog veszekedni vele mert majd egyszer mi ugyis kirepulunk es o marad vele..

es meg ezer millio dolgot tudnek felsorolni. En nem tartom mar veluk a kapcsolatot egyaltalan. Megvaltas nelkuluk az elet es megvaltas volt vegleg eljonni otthonrol

2018. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Többnyire szerintem azért ilyenek a szülők, mert gyűlölik magukat, és könnyen lehet, hogy ők is ilyenek voltak annak idején.


Nem kell magadra venni ezeket a sértéseket, mindig tudatosítsd magadban, hogy ezek a kritikák róla szólnak, ő nem tud jól kommunikálni veled. Te tedd meg azt, ami a te részed. mosd ki mindig magad után a kádat, meg hasonló, és te is elvárhatod ezt esetleg. Igen, normális, ha te is megmondod, hogy tiszta kádat hagytál magad után, és te is ezt szeretnéd.

Esetleg alkoholista? Viszont mindenképpen megkeseredett embernek tűnik. Másokhoz hogy viszonyul?

2018. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudok én boldogulni,csak van amihez segítség kell..

A kicseppent folytokat letörlöm de nem is hagy megmozdulni mert egyből..

De az a fura hogy van egy normállis személysége is és akkor tök jól elvagyunk,meg jó fej meg minden,csak vana mikor igy egyszer csak bekattan..nem tudom mitől.meg ő mondja hogy szeret és q legjobbat akarja de néha hiszek is neki néha nem. Meg oké hogy szétszort vagyok de azért mert két hétig apánál vagyok,két hétig anyámnál,és nehéz kéthetente költözködni...nagyon fárasztó. Jó hogy elhagyom a cuccaim.

Apámmal meg ugy nincs bajom mert nem utállom csak amikor igy viselkedik akkor nem értem..

2018. máj. 15. 11:49
 6/15 anonim ***** válasza:

de azért mert két hétig apánál vagyok,két hétig anyámnál,és nehéz kéthetente költözködni...nagyon fárasztó. Jó hogy elhagyom a cuccaim.

Nincs több kérdésem,maradj az egyiknél,kérvényezzétek,ez nagyon hülye ötlet volt,a gyereknek a legrosszabb megoldás h sehol se érzi h otthon van csak ide oda hurcolkodik.

2018. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak apámnál tudnék maradni mert anya albérletbe lakik és apához vagyok bejelentve. Meg anya kéthetente külföldön van mert ott dolgozik
2018. máj. 15. 14:53
 8/15 anonim ***** válasza:
És miért nem maradsz akkor nála?
2018. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem.szeretnék amég ilyen hangulat ingadozásai vannak
2018. máj. 15. 19:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Valoszinu azért ihóngadozik mert őt is frusztrálja ez az ide oda motyozás,albérletbe miért nem maradhatsz ANYUDDAL és amikor kimegy addig vagy apuddal,nem értem,igy senki nem tud élni normálisan,az lesz majd h te is lelépsz majd amint tudsz ezt boritékolom..
2018. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!