Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez milyen szülői...

Szerintetek ez milyen szülői hozzáállás velem szemben? 35f

Figyelt kérdés

20on éves korom elején elköltöztem otthonról, a szüleimtől hideget meleget kaptam amiatt, h albérletbe költözök, és folyton azzal rémisztgettek éveken át, h készüljek fel rá, h majd az albérlet kiadója engem bármikor kirúg és hogy ez nekem mennyire megalázó és kiszolgáltatott helyzetbe kényszerítem magam az albérletbe költözéssel..


kereken 7 évet húztam le ugyanabban az albérletben, a bérbeadóval nagyon jól kijöttem, sosem volt gondom vele..


29 éves koromban sikerült jelentős önrésszel lakást vásárolnom, tavaly 34 évesen pedig hitelt vettem fel és lett egy második lakásom is, amit bérbe adtam.. így nem terhel jelentős költség, mert tkp. az albérlet bérleti díja majdnem fedezi a törlesztőrészlet.. tehát sikerült nagyon jól kijönnöm az üzletből..


apám és anyám természetesen rosszindulatúan azzal vannak elfoglalva, h most meg a "másik oldalon" megint jól meg leszek szivatva, mert majd az albérlő nem fog fizetni és ki se tudom majd rakni őket..


érti valaki a szüleim felfogását?? amíg albérlő voltam szerintük amiatt voltam kiszolgáltatott helyzetben, most bérbeadó vagyok és szerintük emiatt vagyok kiszolgáltatott helyzetben.. nem vagyok képes felfogni a károgásukat..


mondjuk apám mindig is olyan volt, h a haverjait tíz meg százezrekkel kisegítette amit persze sosem kapott vissza, de a saját fiától azaz tőlem még egy szendvicset is sajnált amíg iskolába jártam pedig sokszorosan visszafizettem mindig minden jótettüket..


2018. máj. 17. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Most mi a bajod? Felnött független ember vagy. Érdekeljen a saját feleséged, gyerekeid, hogy ök 35 évesen ne azt böfögjék fel, hogy az iskolábamenet kaptak-e szendvicset? Szüleidet pedig ünnepeken látogasd tisztelettel, szeretettel.
2018. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Én már azt várom, hogy a 79 éves Józsi bácsi mikor önti ki ide, hogy vele mi módon gonoszkodtak annak idején a szülei. Egyre idősebbek a nyafogók. Ez a 35 azért szép. Vagy ez lenne a fricska a sok tinihisztire, csak nem értem ezt a fajta humort? :)
2018. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Semmi rosszindulat nincs ebben, csak aggódnak, nem is alaptalanul a mai vilagban
2018. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Dehogynincs benne rosszindulat: már akkor szekálták a szülei, amikor ő lakott albérletben. Szóval nem féltésről van szó.

35 éves ember meg szakadjon le a szüleiről, engem nagyon nem érdekelt ennyi idős koromban, mit mondanak. Meghallgattam, oszt' jónapot!

2-es! :D Ez jó volt.

2018. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
35 éves vagy és annyira meghatározó még mindig a szüleid véleménye, hogy ide írsz ki róla kérdést? Miért nem tudtál még elszakadni tőlük? Ennyi idősen már elvárható lenne, hogy tisztelettel egyik füleden be, másikon ki az, amit mondanak. Felnőtt ember nem rágódik ezen ennyit.
2018. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Szánalmas ha adsz mások véleményére 35 évesen. A szüleidnek meg ne számolj be a pénzügyeidről és nincs probléma.

Amúgy minden tiszteletem a tiéd hogy elérted a két lakást.

2018. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2%
Napi kamukerdes, haladjunk tovabb....
2018. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%

Nem 15 éves vagy véletlenül?


10+ éve felnőtt, mit érdekel a szüleid véleménye? Főleg, miért írsz ide ki kérdést erről?

2018. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Én megértelek, mert a lelkedbe tapostak, és azt nehéz kiheverni... Nekem is eszembe jut néha 1-1 jogtalanul kapott pofon, amit 30 évvel ezelőtt kaptam. A szüleitől mást várna az ember. Talán irigyek rád. Mindenesetre gratula, hogy mindezt elérted az ő segítségük nélkül is! Fel a fejjel, légy büszke magadra, és ne foglalkozz a véleményükkel! Eleinte talán aggódtak. Utána pedig már ciki lett volna bevallaniuk, hogy neked volt igazad!
2018. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Mivel normális választ senki nem adott neked, ezért én megpróbálom.


Ez kérlek szépen olyan hozzáállás, hogy irigyek rád és sajnos rosszat akarnak. Elég szomorú, régen én sem hittem volna, hogy létezik ilyen szülő, aki a saját gyerekét szívesebben látná rossz helyzetben, mint jóban, de sajnos létezik. Azért károg egyfolytában, mert azt akarja, hogy

-kivágjanak az albérletből

-átvágjanak a saját albérletedben

-bebukd a hitelt stb.stb.

Egyszóval, hogy tönkremenj.

Ha aggódna, azt normálisan is elő lehet adni, nem ilyen rosszindulatú fröcsögéssel.


Vannak ilyen emberek, az idegent istenítik, segìtik, ahol tudják, mert ők ettől mekkora valakik, a saját gyereket meg legszívesebben a földbe taposná. Egyszerűen boldogabb lenne a lelkük, irigyek, amiért neked megy, nem szorulsz rájuk, nem pitizel náluk.


Aki nem ezt tapasztalja otthon, az könnyen fölényeskedik, hogy minek foglalkozol vele, meg ennyi idősen nem vagy felnőtt és hasonló bölcsességek. Én viszont láttam ilyet és tudom, mennyire tud fájni az adott gyereknek, hogy bármit csinál, jó szót nem kap érte.


Az egyes válaszoló biztosan valami hasonló értékes ember lehet - méghogy tisztelettel meg szeretettel látogassak valakit, aki jóllehet anyám, apám, de szeretet helyett irigy rám meg rosszat akar???! Hát, hogyne, annak gondolom örülnének az ilyen s@rháziak, hogy annyiszor rúghassanak még a gyerekbe, ahányszor csak szeretnének.


Szerintem meg ne menj, minek ezt hallgatni? Ők másoknem lesznek, tisztelni azêrt, amit elértél sosem fognak, csak mérgeznek, akkor minek mész? Menjenek a drága haverok, azok biztosan nagyon okos emberek.

2018. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!