Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam értessem meg...

Hogyan mondjam értessem meg anyámmal, hogy már nem vagyok gyerek?

Figyelt kérdés
A napokban egyre többet veszekszünk több dolog miatt is. Legtöbbször letudja azza, hogy kamasz vagyok és majd megértem ha felnövök. Ez nagyon szép és jó, de már szerintem nem kéne visszafognia mindenben. Vannak vágyaim, terveim amiket szeretnék megvalósítani pl.szeretnék M.o-n minél több nevezetességet felfedezni, tanfolyamokon részt venni, dolgozni, koncertekre menni stb. Nagyjából ezek lennének idén a főbb céljaim. Nem sokat utaztunk, mert mindig közbe jött vmi. De ilyenkor mindig azt érzem, hogy mintha egy kalitkába zárt madár lennék. Én úgy gondolom, hogy van eszem az ˝életben maradáshoz˝, és hogy ezek nem annyira veszélyes programok. Már nem szeretném, hogy mindenben döntsön felettem. Pár hónap múlva betöltöm a 17-et. A kortársaimhoz képest (elnézést a kifejezésért) béna vagyok.
2018. máj. 20. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha felelősségteljesen élsz, bebizonyítod, hogy már nem vagy gyerek! Természetes az aggódás, nem veszélytelen világban élünk! A legelső, hogy elezdesz dolgozni, gondolom tanulás mellett, mert abból finanszírozni tudod a vágyaidat!
2018. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Az alap az hogy teljesítsd az elvárható dolgokat (tanulj jól, tartsd rendben a szobádat, cuccaidat). Ha ez megvan akkor ne tűrj semmilyen korlátozást. Nem kell hangoskodva lázadni, csak közlöd, hogy most ide vagy oda mész, ha meg akarják tiltani, akkor maradj simán csöndben, majd menj el ahova akartál (persze azért küldj majd egy üzenet, hogy hol vagy, mikor érsz haza).

Ha utána leszidnak akkor is maradj nyugisan csendben, tekinteted szelid legyen, semmiképpen sem gúnyos.

Pár alkalom után egyszer szeliden megjegyezheted, hogy bocs, de nem hagyod, hogy kretént neveljenek belőled.

2018. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
16 évesen azért még közelebb vagy a gyerek-korhoz, mint a felnőtthöz.
2018. máj. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Mindaddig gyerek a gyerek, amíg

- anyja él és

- a gyerek a MamaHotel lakója.

.

Nem hiszem, hogy 16+ évesen képes vagy magadról gondoskodni.

Ezért ezek: "szeretnék M.o-n minél több nevezetességet felfedezni, tanfolyamokon részt venni, dolgozni, koncertekre menni stb." még egy darabig nem célok, csak vágyak.

.

"Én úgy gondolom, hogy van eszem az ˝életben maradáshoz˝, és hogy ezek nem annyira veszélyes programok."

Nem vitatom, hogy eszed van hozzá, ám az kevés, az anyagiak is kellenek!

Amíg 'céljaid' eléréséhez nincs meg az anyagi alap, azok csak vágyak maradnak. Másoktól -anyádtól- függesz, első célodnak tehát a függetlenség megszerzése kell lenni, ahhoz pedig pénz, a pénzhez munkahely, a munkahelyhez szakma kell.

2018. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy van eszed az "életben maradáshoz", pár sorral alatta meg azt, hogy a kortársaidhoz képest, béna vagy. Talán nem ok nelkül félt az anyád.
2018. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nem vagy 17 éves, ám dicsérendő, hogy utazgatni, koncertekre járni lenne kedved.

Nem dicsérendő viszont, hogy ezt úgy akarod megtenni, hogy anyádék tartanak el, MamaHotel lakója vagy.

Mégis, hogy gondolod?

Anyádék szónélkül vállalják a fentiekkel járó aanyagi terheket, neked még szakmád sincs, középiskolába kéne járnod.

Az is terved, hogy akármilyen házsártos, öregebb nőt veszel el pénzéért?

2018. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!