Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a családda...

Hogyan értessem meg a családdal, hogy nem akarunk még gyereket?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, párom 31 éves. 7 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve együtt is élünk. Egy ideje már a szüleim és az anyósomék elkezdtek rászállni az gyerek témára.

Először csak ártatlan, de célzó megjegyzésekkel, mint "jajj, de szeretnék már unokát, nézd milyen aranyos kisbaba, az xy ismerősömnek már 3 unokája is van". Egy ideje azonban már minden találkozásnál előjönnek a témával, és most már ilyeneket mondanak:

- Mire vártok még? Pont benne vagytok már a korban, az óra ketyeg, kifuttok az időből!

- Csak nem akarod megvárni a 30 éves kort mire az elsőt szülöd?

- Sokkal jobb fiatalon szülni! Ti ezt nem értitek még, de mi már tudjuk, hogy sokkal jobb huszonévesen szülni, mint később!

- Öregek lesztek, mire a gyerekeitek felnőnek!

Borzasztóan idegesítenek már ezek megjegyzések. Már ezerszer próbáltam nekik elmagyarázni, hogy mi a helyzet. Mi a párommal elég aktív életet élünk, alig vagyunk otthon. Munka után a szabadidőnkben sportolunk, barátokkal találkozunk, szórakozni, bulizni járunk meg utazgatunk. Szinte csak aludni járunk haza. Ebbe az életvitelbe nem fér bele egy gyerek. Szerintem a gyerekvállalás nem kor függvénye, hanem fejben kell érettnek lenni hozzá. Én bevallom, hogy mi még nem értünk meg erre. Egyelőre el sem tudjuk képzelni, hogy pl. a kedvenc együttesünk koncertjét, vagy egy baráti házibulit ki kellene hagyni azért, mert babázunk. Nekünk most az a fontos, hogy élvezzük az életet. Majd ha már kiéltük magunkat, jöhet a baba. Hogy mennyi idő, azt még nem tudjuk.

De ezt ők nem tudják megérteni, mindig ilyenekkel vágnak vissza, hogy "Most már meg kéne komolyodni, nőjön már be a fejetek lágya, ne húzzátok még az időt évekig. Ne a szórakozás legyen az első".

Eddig nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, meg az anyósomékkal is, de ebben a témában sajnos hajthatatlanok. Nem szeretnék összeveszni velük.

Hogyan értessem meg velük végre, hogy hiába járunk a 30-hoz közel de még nem akarunk gyereket? Nektek is voltak hasonló vitáitok a szülőkkel?



2018. febr. 12. 14:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Szülj nekik,aztán adjátok oda nekik h tessék unoka ti akartátok akkkor lehet nevelni, eteni szeretni. Na állitom h tiltakoznának.. Kényszerből ne szülj a rokonságnak..
2018. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
pár kérdéssel lejjebb van még néhány válasz
2018. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Mondd azt, hogy meddő vagy és nem lehet gyereked.
2018. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Ne foglalkozz velük, ne hagyd, hogy befolyásoljanak. Engedd el a füled mellett, határozottan mond meg, hogy ez csak ti kettőtökre vonatkozik. Ameddig úgy érzitek még nincs itt az ideje, akkor ne erőltessétek.
2018. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nem volt ennyire durva, de mi is már 7 éve éltünk együtt, mire azt mondtuk, hogy legyen gyerek. Kb 3 éve voltunk együtt, mikor azt gondolta a család, hogy elég stabil a kapcsolat, ez már hosszútávú lesz, és kezdték a gyerektémát pedzegetni. Azt mondtuk, majd talán jövőre. AZtán jövőre ismét, hogy majd jövőre. Én 29 férjem 31 volt, amikor gyerekünk lett.


Szóval pár évig mi is hallgattuk, de akkor lett, amikor mi terveztük tudatosan. Addig meg mindig kitérő választ adtunk, illetve hogy majd.

De nem voltak ennyire tolakodóak, és egyből vették az adást, nem csesztettek.

Ha ilyenek lettek volna, mint amit írsz, akkor simán megmondtuk volna, hogy befejezik a témát, vagy hazamenjünk, és addig ne is jöjjünk, amíg nincs gyerek? Mert akkor sokáig nem találkozunk??? Szóval leszögezném a helyedben, hogy a jelenlétetekben ne emlegessék a gyerektémát. Majd szóltok, ha aktuális lesz. De lehet, sosem lesz. Akkor azt kell elfogadniuk. Mert ez a ti életetek, és ti döntötök. Ha rinyálnak, akkor sem lesz előbb, sőt...

2018. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Eresszétek el a fületek mellett amit mondanak!Vagy nem is kell nekik magyarázni, úgysem értik. Határozottan ki kell jelenteni nekik, hogy ez a ti dolgotok, ne szóljanak bele és kész! Ha mégis elkezdik, nem kell hallgatni, rájuk kell szólni, ha nem hagyják abba, nem fogtok velük találkozni, stb.

Miért is kéne nekik magyarázkodni? Ha most hagyjátok hogy ennyire beleszóljanak a fontos dolgaitokba, akkor képzeld el mi lesz, amikor majd gyereketek lesz!No akkor majd beindulnak, és mindenbe beleütik az orrukat.

Ki kell harcolni hogy önállóak lehessetek,de ehhez a sarkatokra kell állni!

Én 55 éves nagymama vagyok.A lányom 31 évesen szülte az első gyerekét, 34 évesen a másodikat.18 éves korától volt együtt a párjával, 24 éves korától együtt éltek.

Mi soha nem mondtuk nekik, mikor lesz gyerek?Pedig már mi is vágytunk unokára, de ez az ő dolguk volt, soha nem volt téma köztünk a gyerek.

Ma már másképp megy, mint régen, én 21 évesen szültem 1.gyereket, 28 évesen már 3 gyerekem volt. Nem bántam meg, akkor ez így volt jó, de ma már később szülnek a fiatalok, ezt el kell fogadni.

2018. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Akkor vállaljatok gyereket, amikor mindketten készen álltok rá. Sokkal jobb az, ha még vártok, mintha teherbe esnél, miközben úgy érzed, hogy még nem vágytok rá tiszta szívből, akkor még nagyobb lemondásként/áldozatként élnétek meg az egész gyerekvállalást, ami a kapcsolatotokra is rossz hatással lenne.


Bárki bármit mond, ne figyeljetek oda, max annyit mondj, hogy még mindig nem akartok gyereket, az okokat nem kell firtatni, nem tartozik senkire.

2018. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell velük foglalkozni. És az első és legfontosabb, hogy NEN UNOKÁT SZÜLSZ anyádéknak/anyósodéknak, hanem magatoknak gyereket. Ha ennyire tutujgatni akarnak, vigyél nekik menhelyről egy kismacskát. Meg ez a "bezzeg a marikának már 3 unokája van..." Stb, ez még gusztustalanabb. Minket nyíltan sose csesztettek a gyerek témával, anyám még azt is mondta, hogy neki azzal se lenne baja, ha nem akarnánk párommal gyereket.
2018. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

HETI MENETRENDSZERŰ kérdés - rohadt unalmas!!!


"a gyerekvállalás nem kor függvénye, hanem fejben kell érettnek lenni hozzá."

Valamennyire a test-lélek-szellem harmonikusan kell együttműködjön az emberben, mert különben különféle betegségek jelennek meg.

A tested ~15 éve várja kölköt - a "szellemed " meg még azon rágódik, ki kéne hagyni egy-egy bulit :D Visszamaradott vagy.

2018. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Megmondod még egyszer, ha pedig újra felhozzák, akkor felállsz és hazamész
2018. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!