Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy az nem gyerek nevelés, amit ő csinál? Szerintem teljesen elrontja!?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, van egy 8 éves öcsém,aki csak féltesóm. Anyám elég későn szülte az öcsit, 37 évesen. Úgy bánik az öcsémmel,mint egy kisbabával: néha még mindig eteti, suliból ha haza jön és megebédel le kell feküdnie 1-2 órát aludni. 10 percre sem meri egyedül hagyni az öcsémet, nehogy valami baj történjen. Szerinte még mindig előfordulhat az, hogy valamit bevesz a szájába és ne adj isten megfullad. Hát könyörgöm, egy másodikos gyerek már nem olyan hülye!!! Kb. 15 percnyi sétára lakunk a sulitól,át se kellene mennie az úton,de reggelente még mindig vinni kell, meg érte kell menni délben. Abszolút nem önálló az öcsém,még a cipőjét sem tudja egyedül bekötni. Sorolhatnám még, hogy mik vannak,de azt hiszem ennyiből is értitek,hogy mi a baj,mire gondolok...

Ha mondom neki, hogy túlzásba viszi a babusgatást,akkor egyből leordít, hogy mit értek én a gyerek neveléshez, meg én is olyan tróger vagyok mint az apám, mert kiskoromban nem volt velem eleget foglalkozva. Nos, nem tudom miért vagyok a szemébe tróger, ugyanis tanulok, dolgozom, külön kasszán vagyok. Ha megkér hogy segítsek,segítek minden szó nélkül. 1-2 hónapon belül különköltözöm, és akkor végleg nem marad otthon senki aki egy kicsit is önállóságra ösztönözze az öcsémet. A nevelő apám (öcsém apja) soha sincs otthon,állandóan dolgozik,ő nem szól bele semmit a gyerek nevelésbe. Mit tehetnék? Nem szeretném a tesómból egy nyámnyila csődtömeget nevelne anyám,aki még 30 évesen sem lesz képes egyedül bekötni a cipőjét...


2011. jan. 12. 14:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%

Jól van nah:D Én sem vagyok önálló boltba nem merek elmenni 1 magam D:

18 évesen.

Annyi h eltudok menni a suliba meg vissza ^^

18/F

2011. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez kemény, anyád pszichiátriai eset...Megoldást nem tudok a problémára, én amikor csak tudom, megmondanám neki hogy beteges amit csinál, hogy akadályozza a gyereket a fejlődésben. hátha egyszer észreveszi magát...bár az ilyen,kétlem...
2011. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
12 évesen már nem fogja hagyni, hogy babusgassák. Nem kell félned. Szeretetben nő fel, jobb, mintha magára hagynák. Én is babusgattam a legkisebbet, és karakán önálló, jó tanuló, szófogadó gyerek. Most 14 éves.
2011. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

megértem a problémát, én is ismerek ilyen "kisfiúkat" akik 20évesen se bírnak maguknak megfőzni egy teát vagy virslit.


nos, ameddig anyud nem látja be, hoyg ez káros, addig nem lesz változás. akármennyire is szeretnél segíteni.

valahogy próbáld meg neki elmagyarázni, hogy ennek később ő issza meg a levét, mert 30 évesen is otthon fog élni a kicsi fia, ő meg a fájós kezével és lábával hordhatja be a szobájába a kaját, és moshatja a koszos gönceit.


sajnos ismerek olyan fiút, aki már rég elmúlt 30, az idős szüleivel lakik, dolgozik ugyan, de sztem az életében nem látott nőt közelről, kb 12 éves szinten mozog agyilag és kb éhen fog halni, ha a szülei meghalnak, mert semmit nem képes egyedül megcsinálni.

2011. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Mikor az öcsédet elkezdik cikizni a többiek az anyja miatt, magától le fogja állítani, ha van egy kis magához való esze. Legalábbis megpróbálja. Előbb-utóbb el fog jönni az az idő.
2011. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Hát ez durva'!! Én jővőhéten egyedül leszekitthon reggel, fél hattól 7-ig. meg délután 1-3-ig
2011. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
én leülnék mellé a padlóra és megmutatnám neki, h kell cipőt kötni. vagy arra bíztatnám anyukámat, hogy hívjuk meg az egyik barátját délutánra és játszanak egyedül... ennyit nekem is mindig megengedtek. majd anyukád látni fogja, hogy a másik kissrác beköti a cipőjét és lehúzza a vécét magától... stbstb. példát kellene elé állítani.
2011. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Az anyukádat nem fogod tudni megváltoztatni.. Neked kell segítened az öcsédnek beletanulni az életbe.. Beszélgess vele sokat stb, kérdezgessd tőle, hogy az osztáyytársai mennyire önállóak, hogy járnak iskolából haza stb.Egy idő után rá fog döbbenni, hogy ő is szeretne olyan "nagy" lenni vagy legalábbis annyira "menő" lenni mint az osztálytársai vagy te.. Az anyukád pedig nem fog tiltakozni amikor egyetlen kicsi fiacskája megkéri had mennyen egyedül az iskolába..Max nagyon aggódik, de idővel megszokja..
2011. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kedves kérdező, nem irigyellek és az öcsédet se.

Anyukád dolgozik valahol vagy egész nap otthon van?

Nekem vhogy ez ugrott be, ahogy említetted a dolgokat...

2011. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%

Látom, aki eddig válaszolt, és azt írta, hogy ez így nem helyes, majdnem mind le lett pontozva. Elárulná valaki, miért?


Egyébként ez így nagyon kemény. Próbálj meg te foglalkozni az öcséddel, mást nem nagyon tudsz tenni.

2011. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!