Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a szülő ha a gyerek...

Mit tehet a szülő ha a gyerek elmúlt 18 éves?

Figyelt kérdés
kötelezheti bármire, pl költözés? Vagy kiveheti az iskolából ha a gyerek nem akarja? Mit tehet meg a nagykorú akarata ellenére?
2018. máj. 26. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Kötelezheti bármire, akár ki is költöztetheti
2018. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Míg tanköteles el kell tartania, meg ha a gyerek egyetemre megy - rokontartás -, de ennyi.


Semmire nem kötelezheti, nem rugdoshatja dolgozni, nem veheti ki a suliból, de a lakásból pl. kijelentheti (ha a gyerek nem haszonélvező), ha már nem tanul.

2018. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
A lakásból sem jelentheti ki.
2018. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

"A lakásból sem jelentheti ki."


A nagykorú gyerek jog szerint szívességi lakáshasználó abban az elég általános esetben, amikor nincs tulajdonrésze vagy haszonélvezete az ingatlanban. Innentől le van szabályozva, hogyan rakható ki akarata ellenére.

2018. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Szomoru,ha egy szulo arra vagyik,elkoltozzon a gyermeke...😔
2018. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Valaki gyökér a sztoriban. Vagy a szülő vagy a gyerek.
2018. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
4%
Amíg nappalin tanul, addig elvileg nem rakhatja ki. Legalábbis nekem anno ezt mondták amikor utánakérdeztem. Amikor elmentem egyetemre, meg lett mondva hogy úgy csináljam hogy ha megbukok vagy valami miatt abba kell hagynom, nem mehetek hozzájuk (nem mintha akartam volna).
2018. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
"Szomoru,ha egy szulo arra vagyik,elkoltozzon a gyermeke.." Szomorú ha egy szülő rákényszerül hogy kirakja a gyerekét- mert ilyet csak súlyos okkal tesz az ember. És nem, nem minden a szülő hibája.
2018. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtt maga dönt a dolgairol,arról is hova jár suliba. Tudom ez zavarja a inda szülőket. Az h manapság a szülő választ szakot is lehet látni az eredményét..
2018. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!