Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy megszűnjön...

Mit tegyek, hogy megszűnjön ez a 'háborúzás' a lányom és a férjem között?

Figyelt kérdés

Ez a második házasságom, 9 éves házasok leszünk szeptemberben. A lányom 18 éves, most végzett a gimiben.


Én is, valamint a volt férjem is magasan az átlag felett keresünk, és nem leszek álszent, a gyereknek is vannak olyan holmijai, amikre nincs szüksége, esetleg luxuscikkek. A férjemet az utóbi időben azonban ez egyre jobban zavarja... Ennek hangot is ad, sokszor a lányom előtt. Ő erre kiakad, de mostanában inkább csendben marad, nem veszi a fáradtságot, hogy visszaszóljon. Viszont tegnap bejött a nappaliba és a férjem előtt megkérdezte, hogy akkor elengedem-e a barátnőivel nyaralni. Mondtam, hogy jól van, menjen, mire a férjem közbeszólt, hogy inkább dolgozni menne... A lányom pedig annyit mondott még a lépcsőről neki, hogy "ha nem lennél ennyire csóró, te is járhatnál többször külföldre". A férjem ezen kiakadt nagyon, ordított konkrétan. Egyrészt őt is megértem, nehéz gyerekkora volt nagyon, ennek ellenére rendes ember lett belőle, normális munkával. Viszont a lányomat is, mert a férjem tényleg naponta tesz valami megjegyzést (igen, már beszéltem vele arról, hogy ezeket fejezze be, ne szóljon bele abba, hogy én és a volt férjem hogy intézzük a lányunk dolgait), hogy menjen dolgozni, miért nem tanul, miért megy ide, miért megy amoda. Egyikőjüket sem akarom elveszíteni emiatt, de ez a helyzet tarthatatlan.


2018. máj. 28. 14:28
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
83%
Hát az "új" férjednek semmi köze ahhoz hogy a lányod hányszor megy nyaralni. Akkor persze van ha ő tartja el, de gondolom ez nem így van.
2018. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
83%

Itt a férjed az akinek fel kéne nőni. Bár ha 9 év kevés volt, hogy túllépjen az irigységén, akkor nem hiszem hogy eztán változna.

Ha megy egyetemre a lányod akkor koli/albérlet és nem lesz annyi súrlódás.

2018. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ebben a szituban nem a nyaralás a lényeg, hanem valami mélyebb, megoldatlan konfliktus egyik "tünete" ez a veszekedés.
2018. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
84%
Semmi köze hozzá. Akkor sem kéne beleszólnia ha a lányod napi szinten több tízezeret költene el ruhákra, max megemlíthetné 1x, hogy ez túlzás. Azért mert neki szar gyerekkora volt, akkor legyen a lányodnak is szar? Nem hogy örülne, hogy nem neki kell eltartania titeket. Nyilván más lenne a helyzet akkor, ha pl emiatt nem adnál bele a közös költségekbe de itt nem erről van szó.
2018. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
78%

A férjeden állíthatnál, mert SEMMI köze nincs ahhoz, hogy az apja mit ad neki, meg mire fizeti be.


A lányod nagyon helyesen tette, hogy beszólt, de ha a helyedben lennék, már RÉG elküldtem volna a pitsába a férjemet, mert egy hülye féltékeny bunkó.


Mostohaanyám ugyanolyan volt, állandóan beszólt, minden baja volt velem, a legelképesztőbb bromságokkal meg tiltásokkal jött, apám meg szrmentén állt ki értem csak.


Igazából így járt, eljöttem 1000km-re, és apával is félévente-évente egyszer találkozok. Ő persze hiányol, én is őt, de nincs az az isten, hogy a mostohaanyámmal akár egy országban éljek.

2018. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy gondolom, hogy ha a férjed nem költ a lányodra, tehát nem járul hozzá az eltartásához semmilyen formában, akkor nem sok alapja van beleszólni.

Persze, ha nektek kevesebb jut, mert a lányod luxuscikkeire megy el a közös pénz is, akkor lehet jogos a megjegyzése, azt nem írtad, hogy erről lenne szó.


Azonban a lányod megjegyzése, bár érthető, szerintem elég durva volt. Megértem, hogy ha betelik az a bizonyos pohár, akkor az ember már nem tud higgadt maradni, de szerintem a lányodnak is vissza kéne venni kicsit.

2018. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
80%

Semmi koze nincs a gyerekedhez.. Hacsak nem o tartja el,de en ugy erzekeltem a leirtakbol,hogy te es a volt ferjed pesztraljatok a lanyotokat. Azt sem irtad,hogy nektek a jelenlegi ferjeddel emiatt kevesebb jutna szoval.. Igen,ahogy elottem is irtak a ferjeden kene allitanod,hogy ne legyen ekkora irigy bunko.

Amugy az meg a sajat velemenyem,hogy ha valaki az en lanyommal ilyen stilust venne fel legyen az barki,tarkon csapkodnam.. Mert az a beszolas barmennyire is fajt,jogosan kijart mar a folytonos cseszegetes miatt.

2018. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
71%

Miért kéne visszavenni a lánynak?


Nyilván nem ő szívja a mostohaapja vérét már x. éve tök alaprtalanul, pusztán irigységből.


Csodálom, hogy a csajszi ezt eddig tűrte szó nélkül, a hülye bunkókkal nem kell tisztelettudónak lenni egy másodpercig sem.

2018. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
38%
Kérdés: ki tartja el a nemdolgozó lányodat? Ennek fényében lehet válaszolni.
2018. máj. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Én és a volt férjem fizetünk mindent neki/utána. Nem azért nem dolgozik, mert lusta. Eddig gimibe járt, most jönnek majd a szóbelik, szeptembertől egyetemista.
2018. máj. 28. 15:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!