Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért hiszi azt,...

Sok szülő miért hiszi azt, hogy a gyereke a tulajdona és azon felül, hogy kitűnő legyen, bármit megtehet vele?

Figyelt kérdés
A verésről beszélek leginkább.
2018. máj. 29. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert azt kiszik hogy ök mindet megtehetnek
2018. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem szereti saját magát, rossz az önképe, szeretet és energiahiányos.

Ezeket pedig olyanon kompenzálja ki, aki nem tud védekezni, mert ki van szolgáltatva neki.


Ezért van sok bántalmazó, mérgező szülő.


Olvasd el Susan Forward könyvét

2018. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Mert ő a felnőtt, őt is így nevelték, stb.


De azért a lusta, leszarom-kamaszokat se felejtsük el, akiket nem vernek, viszont ők leszarnak mindent és mindenkit magukon kíüvl :D

2018. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Egybként a verés feleolyan rossz, mint a lelki terror, szerintem.


A verésnek nyoma van, ha nagyon akar a gyámügy, ez-az, rokonság a nyomok láttán felejelentést tehet.

A gyerek besétál az orvoshoz, látleletet vetet, etc.


De ha azt mondod, hogy szóban terroizálnak, akkor "hisztis vagy".

Tudod, hányszor kívántam azt, hogy akkor üssön meg manyám, minthogy folyamatosan zsaroljon, fenyegessen, értéktelen senkinek nevezzen, aki inkább dögölne már meg.

Hiába mondtam ezeket a családnak, apának is, vele tündérien viselkedett, senki nem hitt nekem, mindenki szerint csak gyerekes túlzás volt.


Persze, 29 évesen is rettegve-izzadva, sírógörccsel vagy épp sikítozva ébredek, ha vele álmodok, de igen, én reagáltam túl a "fegyelmezését".

2018. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Egyfajta társadalmi szokás, vagy inkább népbetegség lett az hogy sok ember valami alárendeltre vágyik. Ha a gyerekével netán nem teheti vagy nincs neki akkor kutyát tart mert az felett eljátszhatja hogy ő a főnöke és még pórázon is vezetheti. Meg aztán azt szokták meg hogy a munkahelyükön is ezt csinálja velük a főnök. Így szinte normálisnak tekintik az emberek az úr/szolga viszonyt a mindennapjaikban.
2018. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
37%

És ez még inkább erősödni fog, az alaptörvény- és egyéb jogszabálymódosításokkal teljhatalmat kap a terrorista szülő a gyereke felett élete végéig. A végiggyalázott gyerekkor után most már börtönbe is juttathatja a gyerekét, ha éppen úgy gondolja, hogy nem pénzeli, tutujgatja eléggé.

Beteges ennek a legdiszfunkcionálisabb társadalomszerveződési egységnek, a családnak a bődületes állami fetisizálása.

2018. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Leszögezem: nem gondolom így.


De ez onnan ered, hogy amikor megszületik, akkor (meg még jó pár évig) azt csinálsz vele, amit akarsz. Te döntöd el, hogy milyen pelenkát és ruhát hord, mivel eteted, mikor kezded a hozzátáplálást, mikor adod bölcsibe, mikor adsz be neki lázcsillapítót. Mindenről te döntesz.

A magyar mentalitás pedig ilyen téren elég zárt. Amíg konkrét életveszélyben nincs a gyerek, addig senki se po.fázhat bele, hogy ki mit csinál a gyerekével.

Ha kedve tartja, akkor nevelheti lánynak a fiú gyereket a liberalizmus nevèben, adhat rizsnyákot az újszülöttnek, mert ő vegán, vagy bármi más szélsőséges dolgot ráerőltethet, büntetlenül.

Később is: ovin át az iskoláig te választasz, te mondod meg, hogy jár-e baba angolra, vagy kivel barátkozhat.

Ez a korlátlan hatalom az, ami sok szülőnek teljesen az agyára megy, és később se tudja átadni a döntési jogot a gyerekének.

A másik véglet az, aki meg korlátokat sem képes felállítani, és úgy nevelődnek fel a gyerekek maguktól, hogy a szülő csak ellátja őket.


Szülőként mondom: nagyon, nagyon nehéz középúton maradni. Mindig mindenből a legjobbat akarod a gyereknek. De minden gyerek más, más számára a legjobb, és nincs használati utasítás. :((

Bevallom, sokszor a hibákon keresztül jutok el a megoldás felé.

2018. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
"És ez még inkább erősödni fog, az alaptörvény- és egyéb jogszabálymódosításokkal teljhatalmat kap a terrorista szülő a gyereke felett élete végéig. " Milyen teljhatalmat? Lassan már odajutunk, hogy a szülő börtönbe kerül ha nem úgy ugrál ahogy a gyerek akarja...
2018. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem törődm kamasz gyerek?????!! Amikor konkrétan egy 4/5-ért vagy 4-esért kikészítettek. És igen, apám leginkább a szóveli terrornak volt mestere.


Menjek a gyámügyre???? Mert konkrétan még engem néztek bolondnak, mert mertem szólni, mert szétverte a fejem.

2018. máj. 29. 10:04
 10/15 A kérdező kommentje:

Börtönbe??????

Úgy szétvert, hogy hetekig nem hallottama fülemre, de mégcsak nem is foglalkoztak velem. Meg ennyit erről, meg mindig azt mondta, hogy úgysem hiszik el, amit művel velem, hát nem is hitték el.

2018. máj. 29. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!