Tényleg szralak vagyok?

Figyelt kérdés

Na a történet röviden :

21 vagyok, harmadéves egyetemista. Sosem akartam erre a szakra jönni, világ életemben egyenruhás akartam lenni, viszont 12.o végén szó sem lehetett róla hogy az álmaimat követem és nem tovább tanulok, főleg hogy amolyan "okos lány" voltam, kitűnő bizik stb de sose tanultam, egyszerűen jól megmaradt az anyag+szerencsém volt. Elkezdtem ezt a csoda szakot (nemzetközi tanulmányok) mert a leírás alapján ez volt az egyetlen ami legalább passzolt azhhoz amit szerettem suliban. Első évben egész jó volt, elvoltam, kb szerettem. Év végén átvettek államira. Második évben már kezdtem megutálni de úgy voltam vele, csinálom, miért is ne. A második év végén csak azért kezdtem el a harmadikat, hogy ne menjen 2 év kárba. Most van a harmadik év vége, egy tárgyam elég nyomin áll + a nyelvvizsga is hétvégén derül ki hogy meglesz e. Én úgy gondoltam, hogy ha nincs meg a nyelvvizsga, nem is kapálózok a bajos tárggyal, mert ha államvizsgázok, akkor is csak télen kapok diplomát (akkor van következő szakmai nyelvvizsga időszak), akkor meg jobban megéri már csak a diák kedvezmények miatt is csúsztatni és következő félévben diplomázni. Most azonban már ott tartok, hogy teljesen tönkre mennék bele lelkileg, ha le kéne nyomni mindent, és ha meglesz a nyelvvizsga is szeretnék csúsztatni. Az érveim :

- diák kedvezmények

- tudok diák melót találni, ahonnan hamarabb lelépek egy jó állásra

- ha jó "felnőtt" állást találok azt csinálhatom diákként is de fordítva nem

- nem lépne a nyakamra mindenki, hogy találjak már állást és nem kéne az első rossz állásba beleugrani ami legalább fizet, ahonnan aztán munkajogi aktusok széles skálája után tudok váltani.


Előálltam a tervvel itthon. Apa jól fogadta, megbeszéltük, de anya kiverte a hisztit, hogy ha most nem fejezem be sose fogom, kiesek a ritmusból (mintha valaha tanultam volna nyáron / félév közben) minek mindent csak elkezdeni és nem befejezni, mit fognak szólni stb. Úgy hogy eleve a szakot is miatta választottam nem magam miatt. Úgy néz ki van két vagy három lehetőségem egyébként munkába állni olyan fizetéssel amiből már bőven el tudom magam tartani és nem követelmény a diploma + ugye a nyáron egy csomó állás meg lesz hirdetve, ha mást nem hát diák, ami meg ugye adózás szempontjából nem mindegy.


Szerintem az élet nem arról szól, hogy időre mindent produkálok hogy kívülről baromira jól nézzen ki, de belül tönkre menjek miatta, sokkal inkább valami olyat kellene találni amiből megélek ÉS boldoggá tesz.

Most közellenség vagyok itthon, anya szít mindenkit.

Szerintetek?



2018. máj. 30. 17:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem lennék passzív, akkor már felveszem azt a 6 kreditet ami kell. 25 éves koromra meg lehet hogy a mester is meglesz, addigra nem fog zavarni hogy hova lesz diák meló és hova nem :)
2018. máj. 30. 18:23
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérlek, kérlek, ne legyél buta!

Én egy db tantárggyal csúsztam meg másodévben, amire épült még egy és arra még egy. Párhuzamosan nem lehetett felvenni őket és kettő csak tavasziban egy csak ősziben indult- így egy db nekem nehéz tárgy miatt csúsztam másfél évet ( holott a többiből jó voltam) és emiatt ugye nyelvvizsgázni is később mentem, mert "ráér".

Közben elvállaltam egy nyugis, biztos,de nem túl acélos fizetésű munkát, ahonnan később nagyon nehezen váltottam, mert a fizetés alacsonyságán kívül minden rendben volt vele, meg ugye biztos állás volt....és ezekkel el is cs+sztem, hogy valaha a diplomámnak megfelelő munkát találjak.

Mert bizony kiestem a gyakorlatból és olyan tudományterület, ahol a 4-5 éves tudás elavultnak számít.

27 évesen nyilván mesterszakot már nem fogok elkezdeni, pedig most már szeretném.


Legyél okos, ne kövesd a rossz példámat légyszives, hidd el, meg fogod bánni. :)

2018. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Utolsònak teljesen igaza van ès nem azert kell megcsinàlnod, mert anyud azt mondja. Mostmàr tudd le. Ha meg csak anyud erőltette es te nem is ezt akartad, akkor ezen nem 3.évesen kellene làzadni,meg most ràkenni a dolgokat hanem az elejètől kiàllni a sajàt akaratodèrt. Mostmàr kàr lenne a sok idő meg energia amit belefektettèl. Ne most szünetelj, szerintem megbànnàd.
2018. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hátha valaki visszanéz: megnyomtam az utolsó heteket, és megvan a diploma, 4.7es átlaggal. Pár hete elhatalmasodott rajtam a valószínűleg régóta bujkáló depresszióm, pszichológussal beszélgetek alkalmanként, ha úgy érzem. Amúgy a szak nevétől is görcsbe rándul a gyomrom, percekig tartó sírás hullám jön rám ha arra gondolok, hogy végre vége. Na ezt akartam volna elkerülni. Végig lehet csinálni, de nem mindig érdemes (ezt már azoknak üzenem akik csúsztatáson gondolkodnak) :)
2018. júl. 2. 19:46
 15/17 anonim válasza:
Gratulálok, szuper jó hír! Látod, mégis megcsináltad. Vettél még utoljára egy nagy levegőt, és legyűrted a belső ellenállásodat, lefutottad az utolsó száz métert. Minden elismerésem a Tiéd! Most pihenj egy kicsit, ünnepeld magad!
2018. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok! 😊😊😊
2018. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt graduálni, hogy az anyja lenyomta a torkán sikeresen a szakot.
2022. okt. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!